Thumb Author Cristina Roda Rivera

Cristina Roda Rivera

Psycholog


Psycholog z dużym doświadczeniem w zakresie badań kontaktowych, psychologicznych i doradztwa. Prowadziła różne grupy i warsztaty związane z dobrostanem psychicznym. Jest współautorką książki o terapiach trzeciej generacji. Pracowała również jako pedagog oraz współpracownik i koordynator w wielu projektach.

O autorze

Cristina Roda Rivera ukończyła psychologię na Uniwersytecie w Almerii (2008). Posiada tytuł magistra interwencji psychologicznej w zakresie sprawiedliwości, zdrowia i opieki społecznej na Uniwersytecie w Kordobie (UCO) oraz tytuł magistra PIR na Akademii APIR. W 2010 roku odbyła kilka staży w różnych ośrodkach zdrowia w Kordobie, wśród których wyróżnia się jej pozycja jako psychologa w Wojewódzkim Instytucie Opieki Społecznej w Kordobie.

Pracowała jako psycholog i edukatorka zdrowia w Asociación Emet Arcoiris oraz jako koordynatorka psychologów w Menteágil. W latach 2017-2018 była psychologiem i trenerem szkół dziecięcych (Barcelona, firma Talkabout). Pracowała również jako psycholog kliniczny dla hiszpańskojęzycznej społeczności w Paryżu i ma duże doświadczenie w kierowaniu projektami i działaniami związanymi z demencją starczą i dobrostanem poznawczym.

Prowadziła grupy terapeutyczne i warsztaty skierowane do osób mających problemy z narkotykami i dotkniętych różnymi problemami psychologicznymi. Wraz z psychologiem José Olidem napisała książkę o terapiach trzeciego pokolenia. Obecnie kieruje projektem @psicotiadanas, inicjatywą mającą na celu pomoc informacyjną i psychologiczną w rozwiązywaniu problemów interpersonalnych.


Ostatnie artykuły