Thumb Author Cristian Muñoz Escobar

Cristian Muñoz Escobar

Psycholog


Psycholog kliniczny, specjalizował się również w językoznawstwie, filozofii i pedagogice. Interesował się psycholingwistyką, więc zapuścił się w ten obszar na poziomie teoretycznym i praktycznym. Bada ludzki podmiot w odniesieniu do społeczeństwa i języka w celu uzyskania całościowego spojrzenia.

O autorze

Tytuł magistra z psychologii (2018) oraz dyplom z pedagogiki dla osób nie będących absolwentami (2019) na Katolickim Uniwersytecie Luis Amigó. Uczestniczył w różnych seminariach i warsztatach na tej samej uczelni oraz uczestniczył w Kongresie Neuropsychopedagogiki (2018).

Od 2016 roku pracuje jako pisarz, ekonomista, filozof i językoznawca. Był prelegentem na Cátedra abierta versión XXXIV: El concepto de trauma en Freud y su aplicación en el contexto de la guerra en Colombia (2016) na Uniwersytecie San Buenaventura. Praktykuje jako niezależny psycholog kliniczny z naciskiem na inteligencję emocjonalną, zaburzenia zachowania, przemoc domową oraz alternatywne mechanizmy rozwiązywania konfliktów.

Sprawdzał, pisał i sporządzał diagramy w książce Ortografia. Fonologiczne, fonetyczne, gramatyczne, składniowe, logiczne, metapsycholingwistyczne i stylistyczne podstawy ortografii języka kastylijskiego Horacio Barrios Hernández. Był współredaktorem Obsesión (2021), powieści Carmelo Ruiza Posady, oraz Uroborosa. Przyszła historia świata (2018), powieść Luisa E. Uribe. Sporządził również diagramy i przeprowadził digitalizację Leonardo Da Vinci. Cienie przyszłości (2018), Luis E. Uribe oraz Anegdoty i metodologia. Wspomnienia pedagogiczne Efraína Ospino Piñeresa (2016-2017).

W czasie wolnym studiuje literaturę klasyczną, poezję i filozofię Kanta. Oddaje się również medytacji i ćwiczeniom fizycznym.


Ostatnie artykuły