Zabawki erotyczne dla par - co należy wiedzieć

Korzystanie z zabawek erotycznych we dwoje wymaga wspólnej pracy nad związkiem. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj poniższy artykuł.
Zabawki erotyczne dla par - co należy wiedzieć
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia, 2024

Zabawki erotyczne dla par mogą znacząco poprawić jakość związku. Nie tylko pozwalają one wzbogacić intymne chwile z ukochaną osobą. Umożliwiają też lepsze poznanie się, zwiększenie poczucia własnej wartości i uniknięcie poczucia wstydu.

Z drugiej strony, choć prawdą jest, że tabu wokół korzystania z tego typu urządzeń coraz bardziej zanika, pewne uprzedzenia wciąż pozostają. Wiele osób chowa zabawki erotyczne dla par w głębi szaf i pod różnymi częściami garderoby.

Indywidualnie lub z partnerem, normalizacja ich używania jest postępem społecznym i sposobem na wzmocnienie więzi seksualno-emocjonalnych. W poniższym artykule przekażemy Ci wszystkie potrzebne informacje na ten temat.

„Seks jest bramą do czegoś potężnego i mistycznego, ale filmy zwykle przedstawiają go w zupełnie płytki sposób”.

-David Lynch-

Zabawki erotyczne dla par – co warto wiedzieć

Z pewnością słyszałeś negatywne lub zabawne komentarze na temat tego typu obiektów. Najczęstszy ma związek z przyssawkami łechtaczki i poglądem, że kobiety nie potrzebują już nikogo, aby odczuwać przyjemność. Dlatego pierwszą rzeczą, którą warto wiedzieć, jest to, że zabawki erotyczne nie mają na celu zastąpienia partnera. Wręcz przeciwnie, w wielu przypadkach wzbogacają samą relację.

Te różne propozycje dają Ci szansę na czerpanie przyjemności poza klasycznym scenariuszem seksualnym opartym na penetracji. Ich wprowadzenie oznacza korzystanie z innych rodzajów komunikacji, gier i praktyk erotycznych, a także poprawę kontaktu z partnerem w celu lepszego odkrywania i poznawania siebie.

Jak wskazuje edukator seksualny Tristan Taormino w swojej książce Wielka księga zabawek erotycznych (2009), możesz zmienić swoje życie intymne ze zwyczajnego w niezwykłe. Jak to możliwe?

Zasób umożliwiający osiągnięcie większej harmonii

Jest wiele par, które nie mają satysfakcjonującego życia seksualnego. Inni popadają w monotonię. W artykule opublikowanym w czasopiśmie Journal of Sex Research stwierdzono, że większość tych problemów wynika z braku komunikacji seksualnej. Rzeczywiście, nuklearnym elementem sfery intymnej jest nauka naturalnego mówienia o seksie.

Wprowadzanie zabawek erotycznych do naszego życia pozwala nam stworzyć nową przestrzeń do eksploracji i samopoznania. Te doświadczenia są elementem zdolnym przełamać rutynę i stworzyć język oparty na przyjemności. Aby to osiągnąć, należy pamiętać o jednej z następujących wskazówek:

 • Porzuć uprzedzenia i napierśnik wstydu.
 • Omów możliwość wprowadzenia tych zabawek do waszego życia seksualnego.
 • Przejdź się do sklepu lub poszukaj w Internecie opcji, które wzbudzają Twoje zainteresowanie.
 • Poszukiwanie i zagospodarowanie tych obiektów musi rozpocząć się za obopólną zgodą.
 • Celem tych produktów jest lepsze zrozumienie ciała swojego i partnera w celu znalezienia nowych sposobów stymulacji.

Zabawki erotyczne dla par – korzyści

Z czasopisma naukowego Sexualities wynika następujący fakt: wibratory są z nami od ponad 100 lat i zostały stworzone do celów medycznych. Celem było leczenie podejrzeń zaburzeń seksualnych zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Z biegiem czasu nie tylko zmieniono ich zastosowanie, ale wprowadzono też nieskończoną liczbę typologii.

Najbardziej niezwykłą rzeczą w tej klasie stymulatorów są ich zalety. Wyjaśnimy je szczegółowo poniżej:

 • Eksploracja i odkrywanie siebie: te zabawki pozwalają odkryć własne ciało, najbardziej erogenne strefy własne i partnera.
 • Poprawa życia intymnego w związku: seks stanowi filar o ogromnym znaczeniu. Korzystanie z zabawek otwiera inne możliwości i odżywia więź uczuciową dzięki nowym zabawom, możliwościom i sposobom komunikacji.
 • Zwiększenie satysfakcji seksualnej: dzięki zabawkom zdajesz sobie sprawę, że istnieje wiele sposobów na osiągnięcie podniecenia i orgazmu. Co więcej, wniosą one do codziennego życia przestrzeń dla fantazji i nowych możliwości.
 • Pokonanie niektórych problemów seksualnych: badania takie jak te przeprowadzone na oddziale psychologii kliniki Mayo wskazują, że wibratory są przydatne w przypadku dysfunkcji seksualnych. Stymulacja genitaliów wibratorem przynosi korzyści zarówno mężczyznom, jak i kobietom.
 • Redukcja stresu i lepsze samopoczucie: Czy słyszałaś, że seks pomaga wytwarzać endorfiny i redukować stres? Dlatego użycie tego typu przedmiotu poprawia również samopoczucie poprzez minimalizację kortyzolu. Ponadto wzmacnia więź i współudział z partnerem, dzięki czemu możesz być szczęśliwszy na co dzień.

Znaczenie wyjaśnienia błędnych przekonań

Z zabawek erotycznych można korzystać samodzielnie lub w parze. Obie opcje są ważne i wzbogacające w związku. Ważne jest, aby podkreślić ten szczegół, ponieważ są tacy, którzy nie czują się komfortowo, gdy ukochana osoba samodzielnie korzysta z tych obiektów przyjemności.

Jeśli chcesz poprawić życie intymne z partnerem, musisz przeformułować niektóre pomysły. Oto niektóre z nich:

 • Zabawki erotyczne nie są przeznaczone tylko dla samotnych: to elementy, które poprawiają również życie seksualne par.
 • Nie zastępują partnerów seksualnych: ważne jest, aby zrozumieć, że te przedmioty nikogo nie zastępują. Są źródłem wspólnej intymności. Podobnie, jeśli od czasu do czasu zdecydujemy się używać ich w samotności, jest to ważne, godne szacunku, a także zdrowe.
 • Nie są wyłącznie kobiece: więcej mówi się o tych propozycjach dla kobiet niż dla mężczyzn. Ale zabawki erotyczne istnieją dla różnych płci, a ich użycie jest znaczące. Badanie opublikowane w Journal of Sex & Marital Therapy wskazuje, że w Stanach Zjednoczonych 43,8% heteroseksualnych mężczyzn używało wibratora podczas kontaktów seksualnych ze swoją partnerką.

Zabawki erotyczne dla par – opcje do odkrycia

Głównym celem zabawek erotycznych dla par jest ułatwienie samopoznania i wzmocnienie intymności w związku. Prosta czynność polegająca na sprawdzaniu opcji, chodzeniu do sklepów lub szukaniu w Internecie odmian dostępnych na rynku już stanowi zachętę. To poszukiwanie pary jest ekscytujące i rozpala fantazje.

Ważne jest, aby wiedzieć, że różne propozycje spełniają różne cele, które możesz eksplorować i łączyć. Oto one:

 • Zabawki do stymulacji pochwy: Są to klasyczne zabawki, a wśród nich znajdują się przyssawki do łechtaczki, wibratory w kształcie penisa, kulki gejszy itp.
 • Zabawki do stymulacji penisa: te propozycje wzbogacają również intymność w parze. Znajdziesz wszystko, od pierścieni, masażerów, wibratorów itp.
 • Zabawki do stymulacji odbytu: są tak samo stymulujące, jak i innowacyjne. Istnieją między innymi wibratory prostaty, kulki chińskie oraz korki analne i rozszerzacze.
 • Zdalne stymulatory: tego typu obiekty są zarówno oryginalne, jak i zabawne. Na rynku dostępne są produkty takie jak wibratory, które partner może aktywować za pomocą pilota, albo przez Bluetooth, albo przez Wi-Fi. Od teraz nie musicie być razem, żeby sprawiać sobie nawzajem przyjemność.
 • Odkrywcy stref erogennych: Ciało ludzkie ma wiele stref erogennych, które wykraczają poza genitalia. Aby je odkryć i znaleźć nowe przyjemności, wypróbuj zabawki wykonane z różnych tekstur, które mają na celu stymulację na przykład szyi, płatków uszu, sutków czy stóp.

Zabawki erotyczne dla par – znaczenie komunikacji

Dobry partner to nie tylko taki, który się Tobą opiekuje i rozśmiesza. To także taki, któremu zależy na oferowaniu Ci przyjemności. Zabawki erotyczne to świetny sposób na odkrywanie nowych możliwości zwiększenia intymności i dlatego warto ich spróbować. Nie zaniedbuj więc komunikacji. Szczerze mów o tym, co lubisz lub czego chcesz spróbować.

Wreszcie, aby zadbać o zdrowie intymne, konieczne jest dokładne czyszczenie przedmiotów po każdym użyciu. Realizacja tych propozycji, zarówno samodzielnie, jak i z partnerem, sprawi, że związek stanie się dojrzały i podtrzyma płomień pożądania.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.