Ulecz swoje ciało, a dusza podąży jego śladem

Ulecz swoje ciało, a dusza podąży jego śladem

Ostatnia aktualizacja: 27 lipca, 2017

Nasze ciało i dusza są zespolone w jedną całość. Jeśli Twoja dusza cię boli, ciało także będzie Ci doskwierać generując ból w różnych miejscach i na różne sposoby.

Jeśli jesteś zmęczony i znudzony, brakuje Ci motywacji do robienia czegokolwiek, Twoja radość z życia zniknie i powoli będzie wygasać. Ogólnie rzecz biorąc jest to system naczyń połączonych. Twoje ciało wpływa na Twój nastrój, a nastrój wpływa na Twoje ciało.

Przez całe nasze życie przewijają się w nim sytuacje i osoby, które zraniły nas fizycznie lub psychicznie. Jest to normalny niestety stan rzeczy, z którym niewiele się da zrobić.

Ale jeśli nie jesteśmy w stanie się wyleczyć z odniesionych ran, ten ból będzie trwał i promieniował zarówno na ciało, jak i na duszę. To z kolei nie pozwoli nam żyć w pełnym tego słowa znaczeniu i czerpać z tego satysfakcję. Zatem powinieneś się nauczyć leczyć swoje ciało i duszę.

“Nasze ciało jest tylko odzwierciedleniem umysłu,
a umysł jest niczym więcej,
niż tylko słabym odbiciem naszego promiennego serca.”

Ramana Maharshi

Życie może czasem zranić nas na tysiąc sposobów, ale z upływem czasu nasze rany zaczną się goić aż do pełnego uzdrowienia.

I chociaż niektóre małe blizny mogą pozostać na zawsze, powinniśmy ich uważnie pilnować, aby nie pojawił się nowy ból z nimi związany. Jest przecież tak wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby uzdrowić nasze ciało i umysł. Oto kilka godnych uwagi pomysłów:

Stwórz swoją własną rzeczywistość obejmującą zarówno ciało, jak i duszę

Fizyka kwantowa opiera się na przekonaniu, że postrzeganie człowieka może tworzyć rzeczywiste zmiany w otaczającym go świecie. Wykorzystuje także założenie mówiące o tym, że cały Wszechświat jest zbudowany z energii, zatem nasze wibracje energii zależą wyłącznie od naszych myśli.

Dusza

Kiedy człowiek kieruje swoją uwagę na coś konkretnego, to właśnie to “coś” jest tworzone przez procesy myślowe zachodzące w jego umyśle. A kiedy dana osoba przestaje skupiać swoją uwagę na tej konkretnej rzeczy, energia “odwraca się” w przeciwną stronę.

Celem takiego posunięcia jest przejście do postaci czystej energii z możliwością przekształcania się w coś innego. Dlatego też fizyka kwantowa twierdzi, że tylko wtedy, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że “coś” istnieje, to “coś” faktycznie zacznie istnieć.

Prawo przyciągania, czy też może raczej zauroczenia jest podstawą do kreowania swojej własnej rzeczywistości. Większość ludzi tworzy w zupełnie nieświadomy sposób tę swoją rzeczywistość. Natomiast w pełni świadomy kreator próbuje zmienić ją w sposób twórczy zgodnie ze swoimi własnymi upodobaniami.

Wypróbuj skuteczność efektu placebo

Efekt placebo nie jest sugestią, nie polega wyłącznie na myśleniu o tym, że wszystko będzie dobrze.

Jest to uznana metoda leczenia opierająca się na wierze pacjenta w to, że podczas procesu regeneracji i wracania do zdrowia jego ciało wytworzy i uwolni naturalne substancje przeciwbólowe, zmienione zostaną ujemne wzorce neuronów, ciśnienie krwi zostanie zredukowane, a cały układ immunologiczny zostanie aktywowany.

“Tajemnica bycia zdrowym obejmuje ćwiczenie ciała i odpoczynek dla umysłu”.
Vincent Voiture

Poznaj korzyści płynące z medytacji

Definicja medytacji jest skomplikowana, ponieważ zawiera abstrakcyjną koncepcję mogącą mieć w wielu wypadkach silne konotacje religijne dla niektórych osób.

Dla innych z kolei może to być metoda relaksu intelektualnego pozwalająca uspokoić nasze wnętrze. Do tego dochodzi możliwość osiągnięcia stanów bardziej twórczych i emocjonalnie pozytywnych. Każdy z nas poszukuje innego celu podczas medytacji.

Medytacja

Mogą to być na przykład:

  • Odpoczynek psychiczny
  • Uspokojenie umysłu i uwolnienie go od codziennych zmartwień
  • Pobudzenie kreatywności
  • Oczyszczanie umysłu pozwalając mu być bardziej twórczym
  • Poprawa stanu zdrowia psychicznego i fizycznego
  • Stymulowanie układu odpornościowego i mechanizmów automatycznej regeneracji organizmu
  • Uczucie relaksu
  • Wyzwolenie się z okowów stresu i lęku oraz uzyskanie stanu pełnego spokoju

Odkryj swoją własną pasję i to, co sprawia Ci największą przyjemność

Podczas całego naszego życia nauczyliśmy się doskonale zastępować to, wobec czego czujemy autentyczną, nieskrępowaną pasję przez inne zadania lub aspekty, które uważamy za poczucie obowiązku.

Wynika to z żywionego przez nas podświadomie przekonania, że brakuje nam czasu na “poważne” sprawy. Odkładamy zatem nasze pasje, namiętności i przyjemności na bok, pozbawiając nasze dusze strawy duchowej.

Każdego dnia powinniśmy znaleźć chwilę, aby zrobić coś, co nas pasjonuje, a co także sprawia nam sporą przyjemność. Możesz zacząć od wypisania na kartce papieru pięciu rzeczy, które naprawdę kochasz, co naprawdę lubisz robić i co przysparza Ci najwięcej radości.

Może to być na przykład oglądanie filmów, jazda na rowerze, fotografowanie, pisanie, czytanie książek.

Poświęć każdego dnia trochę czasu na coś, co zapewnia Ci najwięcej przyjemności. W ten sposób poczujesz się dobrze. A w tym wszystkim chodzi przecież o nadanie priorytetu wzbogaceniu swojej własnej duszy, przez co także Twoje ciało odczuje pozytywne tego skutki.

Zbadaj swoje własne emocje

W wielu przypadkach tłumimy na siłę swoje emocje oraz to, co tak naprawdę czujemy. Zakopujemy je w najgłębszym zakątku naszego umysłu i nigdy nie wypuszczamy na światło dzienne.

Spróbuj dla odmiany poznać teraz swój umysł. Będziesz w stanie zdać sobie sprawę z licznych negatywnych oraz pozytywnych emocji ukrywających się w Tobie z powodu zwykłego strachu, wstydu lub innego błahego w gruncie rzeczy powodu.

Emocje

Kiedy już je zidentyfikujesz w pełni, po prostu je wypuść. Jeśli musisz z tego powodu się rozpłakać, płacz bez skrępowania. Jeśli chcesz porozmawiać z kimś, poszukaj kogoś, kto wie, jak Cię wysłuchać i chce to zrobić.

Niezmiernie ważną rzeczą w tym momencie jest to, abyś uwolnił się od tego uczucia skrępowania, które nie pozwoli Ci ruszać naprzód. Naucz się nie milczeć, mów to, co masz na myśli. Unikaj tłumienia tego, co naprawdę czujesz. Bądź sobą, nie ukrywaj się za żadną maską. Złap w objęcia swoje własne wewnętrzne piękno i zadbaj o swoją duszę.

“Umysł jest jak spadochron.
Działa prawidłowo tylko wtedy,
gdy jest w pełni otwarty.”
Albert Einstein

Nie tkwij w bezruchu, bądź aktywny

Regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych już dawno okazało się być skutecznym sposobem na uniknięcie chorób i utrzymanie dobrego stanu zdrowia.

Wszelkie rodzaje aktywności sportowej sprzyjają poprawie ogólnego samopoczucia, poprawiając przy tym poczucie własnej wartości, zwiększając optymizm i sprawność psychiczną.

Wszystkie ćwiczenia fizyczne powinny być uprawiane stopniowo w zależności od indywidualnych możliwości Twojego organizmu – bo Twoje ciało lubi ćwiczenia, ale nie należy go zbytnio forsować, gdyż efekty takiego stanu rzeczy negatywnie odbiją się także na Twojej psychice.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.