Ta właściwa osoba - czyli jak wybieramy w miłości

Ta właściwa osoba - czyli jak wybieramy w miłości

Ostatnia aktualizacja: 05 kwietnia, 2017

Miłość to najprawdopodobniej najsilniejsze uczucie, jakiego jest nam dane doznawać. Jest magiczna i może stanowić w naszym życiu wielki dar – zwłaszcza, kiedy pojawia się ta właściwa osoba.

Miłość sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi. Chcemy być lepsi, czujemy głębię. Będąca przy naszym boku właściwa osoba sprawia, że wychodzą na światło dzienne nasze najlepsze cechy. Sami patrzymy na siebie lepiej i emanujemy szczęściem w oczach innych, kochamy drugich i siebie samych.

W ciągu całego naszego życia nasze serce uczy się i rozwija na różne sposoby. Dzieje się tak dzięki rozmaitym doświadczeniom i ludziom, którzy nas otaczają. Być może do utraty tchu zakochamy się w każdym z nich, a może znikną z naszego życia niezauważalnie, ponieważ osoby te nie były Ci pisane.

Bywa, że czasami nie rozumiemy, dlaczego nasza dusza wybiera “dawanie z siebie tego, co najlepsze” temu czy innemu człowiekowi, co prowadzi do trudnych uczuć, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie później poradzić.

Dlatego właśnie wybierz się z nami na krótką wyprawę, by odkryć, jakie wybory podejmuje skrycie Twoje serce w kwestii wyboru, kim będzie ta właściwa osoba, którą pokochasz.

“Uczymy się kochać nie wtedy, gdy napotykamy tę odpowiednią osobę, lecz kiedy zaczynamy postrzegać jako idealnego człowieka, który tak naprawdę jest niedoskonały.”

-Sam Keen-

Ta właściwa osoba potrafi ożywić naszą pierwszą miłość

Kochamy i łączymy się z drugim człowiekiem czasem na całe życia nie wiedząc tak naprawdę, w jaki sposób zachodzi ten proces. Robimy to nieświadomie. Bywa nawet, że sami siebie bez końca pytamy, co takiego ma on czy ona, że szalejemy za tą osobą z miłości i wywróciła nasz świat do góry nogami.

Para na plaży

Dlaczego nasze dusze się uzupełniają

Gdy jesteśmy zakochani, postrzegamy naszego partnera jako naszą bratnią duszę. Uważamy, że człowiek ten jest do nas podobny, uzupełniając naszą duszę swoją osobowością.

W taki sposób uczymy się od niej bądź od niego i rozwijamy nasz potencjał. Pomaga nam to również ujawnić ukryte zalety i zdolności, które dotąd były niewidoczne. Miłość uczy nas i sprawia, że jesteśmy lepszymi ludźmi. Będziemy odczuwać wdzięczność za to, że przy naszym boku znajduje się właściwa osoba, która nas przebudziła.

Wiele badań naukowych powiązanych z nieświadomym wyborem partnera życiowego, wskazuje na to, że partner, którego wybieramy, bardzo często jest idealnym odbiciem naszych przodków: przypomina on naszego ojca lub naszą matkę.

Dlatego tak łatwo jest nam się z nim/nią związać i dobrze dogadywać. W taki sposób jesteśmy również w stanie wypracować te cechy więzi, których nie mogliśmy dopracować z naszymi rodzicami. Tworzymy model związku zaplanowany przez nas, a nie narzucony odgórnie.

Zakochani w wesołym miasteczku

Zdrowy związek pozwala nam się rozwijać

Związek dwojga ludzi oparty na miłości bezwarunkowej pomaga nam odkryć odwieczną prawdę: pozwala nam odkryć, że ta właściwa osoba zawsze będzie rzeźbić pozytywne kształty w naszym sercu. Będziemy się od niej uczyć i docierać tam, gdzie sami byśmy nie doszli.

Dlatego prawdziwa miłość jest jak wielka przygoda z początkiem, ale bez końca. W taki sposób ta właściwa osoba, ten niezwykły człowiek przy naszym boku będzie pomagał nam tworzyć część nas i rozwijać się.

Zdrowy związek pojawia się między dwojgiem ludzi. To właśnie dzięki niemu odkrywamy i uczymy się akceptować to, co nie należy do nas i nigdy nasze nie będzie. Istnieją cechy, które sprawiają, że widzimy drugiego człowieka jako idealnego.

Z czasem jednak przychodzą chwile, gdy skupiamy się na defektach i wadach. Na porażkach, które – jeśli kochamy bezwarunkowo – w jakiś sposób z czasem staną się naszymi. Pozostawimy je przy naszym boku, starając się skupiać na ich pozytywnej stronie.

Dwie strony zdrowego związku rozwijają się poprzez uczenie się i wzajemne uzupełnianie się. Każdego dnia wybierają własną ścieżkę, która umożliwi nam rozwój. Każdego dnia upewniają się, czy wybrany przez nich szlak rzeczywiście doprowadzi ich do wyznaczonych celów.

Rozwój obejmuje również podejmowanie decyzji, czy nadszedł moment, aby opuścić obraną drogę i napisać inną historię zupełnie od nowa.

Dlatego wybrana przez nas właściwa osoba jest tą, którą wybieramy, by nam towarzyszyła w naszej wędrówce. Dzięki niej możemy wypełnić nasze życie głęboką miłością i doskonale radzić sobie z emocjami. Wszystko to jest możliwe dzięki szczerej komunikacji.

Zadania i wyzwania, jakie życie stawia na naszej drodze życie służą temu, byśmy szli do przodu i rozwijali się. Dzięki temu coraz lepiej rozumiemy też naszą wielkość jako istot ludzkich. Posiadamy bowiem dar dzielenia się tym, co mamy w naszym wnętrzu.

Jest to coś, czego nauka nie potrafi zmierzyć, zbadać, ani podzielić.

“To, co choć raz stało się przyczyną naszego szczęścia, jest niemożliwe do utracenia. Wszystko, co kiedyś głęboko kochaliśmy, na zawsze staje się częścią nas samych.”

-Helen Keller-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.