Thumb Author Andrés Navarro Romance

Andrés Navarro Romance

Psycholog


Psycholog specjalizujący się w neuropsychologii. Obecnie pracuje jako profesor nadzwyczajny na Otwartym Uniwersytecie Katalonii, jako koordynator projektów społeczno-zdrowotnych oraz jako popularyzator. Napisał kilka artykułów naukowych, uczestniczył w kongresach krajowych i międzynarodowych, kierował ośrodkami wsparcia społecznego i rodzinnego, pracował jako psycholog kliniczny, współpracował w projektach podnoszenia świadomości na temat stwardnienia rozsianego u dzieci i młodzieży oraz jako autor/redaktor artykułów o zdrowiu i psychologii.

O autorze

Absolwent psychologii ze specjalizacją w kognitywistyce na Uniwersytecie Complutense w Madrycie i Uniwersytecie Western Sydney (2006). Ukończył studia magisterskie z neuropsychologii poznawczej na UCM (2008) oraz studia podyplomowe w dziedzinie neurologii stosowanej na Uniwersytecie w Maladze (2015). Ponadto posiada tytuł magistra Zarządzania Centrum Społecznym zatwierdzony we Wspólnocie Madrytu (2017).

Napisał kilka artykułów w publikacjach internetowych i uczestniczył w programach radiowych na temat rzadkich chorób . Ponadto współpracował przy projektach badawczych z Instytutem Zdrowia Carlosa III , opracowywał oficjalne programy dla Uniwersytetu Antonio Nebrija , pracował na UCM i UAM jako profesor nadzwyczajny praktyk oraz był mówcą w uniwersyteckich okrągłych stołach. Obecnie publikuje treści w języku angielskim na platformę ForeverYoung.

Łączy szerokie doświadczenie kliniczne zarówno w psychologii zdrowia, jak i neuropsychologii, ze wszystkimi grupami wiekowymi i patologiami - w tym uszkodzeniami mózgu - w klinikach, szpitalach, fundacjach i stowarzyszeniach. Pracował również w obszarze zasobów ludzkich jako asystent dyrektora oraz koordynator projektów społecznych i zdrowotnych za granicą.

Obecnie jego zainteresowania skupiają się na narodowym projekcie opracowania protokołów działania w przypadkach stwardnienia rozsianego u dzieci i młodzieży we współpracy z Madrycką Fundacją Przeciwko Stwardnieniu Rozsianemu (FEMM) i szpitalem Niño Jesús.


Ostatnie artykuły