Zwroty na każdy dzień

Oto 30 zdań i zwrotów, które mogą pomóc Ci stać się lepszą wersją siebie.
Zwroty na każdy dzień
Gema Sánchez Cuevas

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Napisany przez Edith Sánchez

Ostatnia aktualizacja: 11 lutego, 2023

Dzisiejszy artykuł zawiera trzydzieści fraz dotyczących codziennego życia, które możesz wykorzystać do swojego wzrostu i rozwoju. To może być odpowiedni czas, aby rzucić sobie wyzwanie i skupić się na samorozwoju. Taki jest cel naszego artykułu. Poniżej przedstawiamy zwroty na każdy dzień. Miejmy nadzieję, że każdy z nich zmotywuje Cię do pracy nad sobą.

Rutyna jest paraliżująca i wynika z faktu, że ludzie często osiadają w jednym miejscu i odkładają swoje cele na później, gdy ich ogólna sytuacja życiowa jest korzystniejsza. Życie mija i nawet nie zdają sobie sprawy, że zegar tyka. Poniższe zwroty na każdy dzień są pewnego rodzaju dzwonkiem alarmowym.

Odważ się podjąć wyzwanie. Żyj przez miesiąc tak, jakby to był Twój jedyny możliwy czas na rozwój. Przyjmij te zwroty jako wskazówkę do zastanowienia się nad swoim istnieniem, a następnie wyciągnij własne wnioski.

„Niech wszystko Ci się przydarzy. Piękno i groza. Ty po prostu idź dalej przed siebie. Żadne uczucie nie jest ostateczne”.

-Rainer Maria Rilke-

Zrób introspekcję swojego życia – pomogą Ci w tym zwroty na każdy dzień

Dzień 1. „Zbyt wielu z nas nie żyje swoimi marzeniami, ponieważ żyją swoimi lękami”, Les Brown. Jak widzisz, odwaga, aby marzyć, wymaga konfrontacji ze swoimi lękami. Pytanie na dzisiaj brzmi: który z nich ogranicza Cię najbardziej?

Dzień 2. „Wiedza musi być stale ulepszana, kwestionowana i zwiększana, w przeciwnym razie zniknie”, Peter Drucker. Nauka i uczenie się nas rozwijają. Na dziś mamy dwa pytania: W jaki sposób zwiększasz lub poprawiasz to, co wiesz? Co musisz wiedzieć, aby kontynuować swoją ewolucję?

Dzień 3. „Tragedia życia nie polega na nieosiągnięciu celu. Tragedia polega na tym, że nie ma się celu do osiągnięcia”, Benjamin Mays. Posiadanie odpowiedzi na pytanie „dlaczego” ma kluczowe znaczenie, aby iść naprzód. Czego pragniesz z całego serca?

Dzień 4. „Życie to 10% procent tego, co mi się przydarza i 90% tego, jak na to reaguję”, Charles Swindoll. To, co wpływa na Twoje życie, to sposób, w jaki reagujesz na tę samą rzeczywistość. Co dominuje w Twojej reakcji na różne sytuacje i wydarzenia życiowe?

Kobieta się rozciąga.

Dzień 5. „Przyjemność odczuwana z wykonywanych zadań przekłada się na doskonałość w pracy”, Arystoteles. Tutaj pytania są proste: jak bardzo lubisz to, co robisz w życiu? Jaki poziom doskonałości chcesz osiągnąć?

Dzień 6. „Niezależnie od tego, czy myślisz, że Ci się coś uda, czy że Ci się nie uda – masz rację”, Henry Ford. Istota tego, co się z Tobą dzieje, jest ściśle związana ze sposobem, w jaki postrzegasz siebie. Jak bardzo czujesz się zdolny do osiągnięcia tego, co zamierzasz osiągnąć?

Dzień 7. „Niezdecydowanie jest złodziejem możliwości”, Jim Rohn. Szanse są ulotne i rzadkie. Mogą je schwycić tylko ci, którzy są na nie gotowi. Więc jak jasne i przejrzyste są Twoje intencje?

Dzień 8. „Nie jestem produktem moich okoliczności. Jestem produktem moich decyzji ”, Stephen Covey. Przeznaczenie pisze się samo, przez cały czas. Jakie decyzje, które mogą zmienić Twoje przeznaczenie, odkładasz na później?

Dzień 9. „To, jak zaczynasz dzień, to sposób, w jaki przeżyjesz ten dzień. To, jak przeżywasz swój dzień, to sposób, w jaki przeżywasz swoje życie” Louise Hay. Zastanów się, jak zaczynasz każdy dzień. Następnie zadaj sobie pytanie: co z tego okresu zapadło Ci najbardziej w pamięć?

Dzień 10. „Największym ryzykiem nie jest podejmowanie ryzyka. W świecie, który bardzo szybko się zmienia, jedyną strategią, która na pewno się nie powiedzie, jest niepodejmowanie ryzyka”, Mark Zuckerberg. Jak widzisz, nie możesz iść do przodu, chyba że odważysz się ruszyć. Często tego nie robisz, ponieważ nie czujesz się pewnie. Jakiego ryzyka boisz się podjąć?

Zwroty na każdy dzień – część druga

Dzień 11. „Dzieci pójdą za Twoim przykładem, nie za Twoją radą”, autor nieznany. To jeden z najciekawszych zwrotów z życia codziennego. Nasuwa się pytanie: jaki dajesz wzór innym?

Dzień 12. „Wolałbym odnieść porażkę w czymś, co kocham, niż odnieść sukces w czymś, czego nienawidzę”, George Burns. Ta refleksja przywraca Ci smak zycia. Szukasz sukcesu lub satysfakcji w tym co robisz?

Dzień 13. „Jeśli znajdziesz ścieżkę bez przeszkód, prawdopodobnie nigdzie Cię ona nie zaprowadzi”, autor nieznany. Musisz się na chwilę zatrzymać i pomyśleć. Zastanów się więc, jaką postawę przyjmujesz w obliczu przeszkód?

Dzień 14. „Gdzie się potkniesz, tam leży Twój skarb”, Joseph Campbell. To jedno z najbardziej odkrywczych zdań do przeanalizowania w codziennym życiu. Rzeczy, które są dla Ciebie trudne, uczą Cię doświadczeń. Czy wiesz, w jakich momentach najczęściej się potykasz?

Uśmiechnięta kobieta.

Dzień 15. „Mogą zapomnieć, co powiedziałeś, ale nigdy nie zapomną, jak się czuli”, Maya Angelou. To zdanie skłania Cię do refleksji nad relacjami z innymi. Jak sprawiasz, że ludzie wokół Ciebie się czują?

Dzień 16. „Nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy bez Twojej zgody”, Eleanor Roosevelt. To stwierdzenie sprawia, że myślisz o wpływie opinii innych ludzi na Ciebie. Czy jest ktoś, kto sprawia, że czujesz się gorszy? Dlaczego tak jest?

Dzień 17. „Staraj się nie być człowiekiem sukcesu, ale raczej człowiekiem wartości”, Albert Einstein. Pojawia się tutaj pytanie, które może być trudne, ale jest także fundamentalne: jaką wartość inni przypisują Twojej obecności w swoim życiu?

Dzień 18. „Najtrudniejszą rzeczą jest decyzja o działaniu, reszta to tylko wytrwałość”, Amelia Earhart. Podjęcie decyzji wiąże się z wybraniem jednej opcji i odrzuceniem pozostałych. Jakie decyzje podjąłeś, które teraz wyznaczają tempo Twojego życia?

Dzień 19. „Dyscyplina jest pomostem między celami a osiągnięciem ich”, Jim Rohn. Jest to umiejętność ciągłego i uporządkowanego stosowania się do procesu. Jak oceniasz dyscyplinę, którą miałeś, jeśli chodzi o spełnianie swoich marzeń?

Dzień 20. „Rób, co możesz, z tym, co masz, tam, gdzie jesteś”, Theodore Roosevelt. Samo to zdanie jest kluczem do pytania: czy robisz wszystko, co możesz? Czy korzystasz z tego, co masz, czy czekasz, aby coś dostać, zanim będziesz mógł podjąć działanie? Uważasz, że aby to zrobić, musiałbyś być teraz w innym miejscu? Jeśli tak, to dlaczego?

Zakończ miesiąc będąc lepszą osobą w swoim codziennym życiu

Dzień 21. „Jeśli czekasz na idealny moment, będziesz czekać przez całe życie. Równie dobrze możesz wziąć to, co masz i zacząć teraz”, George Herbert. Doskonałość to fantazja. Czy czekasz na lepsze okoliczności? A może odkładasz to, czego chcesz, w nieskończoność?

Dzień 22. „Jeśli chcesz czegoś, czego nigdy nie miałeś, musisz być gotów zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś”, Pedro Hernandez. Nigdy nie osiągniesz prawdziwej zmiany, jeśli nie odważysz się robić rzeczy inaczej. Jakie błędy nadal popełniasz?

Dzień 23. “Różnica między niemożliwym a możliwym leży w determinacji człowieka”, Tommy Lasorda. Determinacja to wewnętrzna siła, która prowadzi Cię do wytrwania bez względu na wszystko. Czy masz tę wewnętrzną siłę? Jak się ona manifestuje?

Dzień 24. “Triumf prawdziwego człowieka powstaje z popiołów jego błędów”, Pablo Neruda. Możesz temu zaprzeczyć. Właściwie przyswojone błędy są ziarnem prawdy i zmiany. Jak radzisz sobie ze swoimi błędami?

Dzień 25. „Jeśli się rozwijamy, zawsze będziemy poza naszą strefą komfortu”, John Maxwell. Często dyskomfort nie jest oznaką, że coś jest nie tak, ale że wiele rzeczy się w Tobie zmienia. Czy dobrowolnie powstrzymujesz się od tego, aby się rozwijać? W jaki sposób?

Ostatnie pięć dni

Dzień 26. „Odnajduję nadzieję w najciemniejszych dniach i skupiam się na najjaśniejszych. Nie osądzam wszechświata”, Dalajlama. O wiele łatwiej jest czemuś zaprzeczyć, niż to zaakceptować i podążać za tym. Czy wiesz, jak najlepiej wykorzystać każdą daną nam rzeczywistość? Jak to zrobić?

Dzień 27. „Jedyną osobą, którą masz się stać, jest ta, którą chcesz być”, Ralph Waldo Emerson. To zdanie sprowadza Cię z powrotem do wzięcia odpowiedzialności za własne czyny. Czy masz kontrolę nad tym, co robisz i kim jesteś?

Dzień 28. „Nie daj się przytłoczyć, jeśli Twój cel wydaje się zbyt duży. Skup się na robieniu jednego małego kroku na raz”, Konfucjusz. To jeden z tych codziennych cytatów, o którym nigdy nie powinieneś zapomnieć. Jaki jest następny mały krok, który zamierzasz zrobić, aby osiągnąć swoje wielkie cele?

Dzień 29. „Nigdy nie jest za późno, aby być tym, kim mógłbyś być”, George Eliot. Dowiedz się, czy pozostałeś wierny swoim marzeniom, czy też odwróciłeś się od nich w pewnym momencie swojego życia. Co powstrzymuje Cię przed ponownym skupieniem się na swoich największych ideałach?

Dzień 30. „Musisz zrobić to, o czym myślisz, że nie możesz zrobić” Eleanor Roosevelt. Dzień 30 to dzień na zrównoważenie całego minionego miesiąca. Prawdopodobnie miałeś okazję pomyśleć sam i ocenić, kim jesteś i kim chcesz być. Zmierzyłeś swoje lęki i rozmiar swoich marzeń, aby do tego dojść. Czas zrobić to, co chcesz, niezależnie od tego, czy myślisz, że możesz to zrobić, czy nie.

Wniosek

Oto kilka małych podpowiedzi, pytań, odpowiedzi i pomysłów, które mogą pomóc w ustaleniu podstaw, które utrzymają Cię w czasach niepewności. Oferują również pozytywną perspektywę przeszłości, przyszłości i teraźniejszości, wspierając postawy, które rozwijasz w codziennym życiu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Cascio, C. N., O’Donnell, M. B., Tinney, F. J., Lieberman, M. D., Taylor, S. E., Strecher, V. J., & Falk, E. B. (2016). Self-affirmation activates brain systems associated with self-related processing and reward and is reinforced by future orientation. Social cognitive and affective neuroscience, 11(4), 621–629. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4814782/

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.