Powrót do życia - nadszedł czas, by się z nim zmierzyć

Powrót do życia - nadszedł czas, by się z nim zmierzyć
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 10 grudnia, 2021

Teraz nadszedł moment na powrót do życia. Wraz z upływem czasu i nabieraniem dojrzałości, z pewnością bowiem już zauważyłeś, że żyjemy w społeczeństwie o dziwnej tendencji. Społeczeństwie, które zmusza nas do postrzegania własnych błędów jedynie jako czegoś negatywnego.

„Czegoś” pozbawionego pozytywnej praktyczności, znaczenia lub okazji do nauki. Wszystko to nie tylko pozbawia nas zdrowego odruchu motywacyjnego. Popycha nas również do większego poczucia winy za każdym razem, gdy popełniamy błędy w naszym codziennym życiu.

Jeśli nadal nie wierzysz, że „to coś” stanowi doskonałą lekcję życia, dzięki której możesz się poczuć ludzki i w zdrowy sposób bezbronny, pozwól mi rozwinąć tę myśl. Zobacz jak może działać na naszą korzyść jako wrażliwych i niezwykłych ludzi, jakimi jesteśmy.  Zdecyduj się na powrót do życia – teraz nadszedł czas, aby się z tym zmierzyć w nowy sposób.

„Kto uczy się na podstawie upadków, nie popełnia błędu”.

-Chamalú-

Powrót do życia zaczyna się od uczenia się na błędach

Twoje osobiste błędy i te cechy twojego ja, które nie pozwalają Ci zgodzić się z samym sobą, składają się na kroki, które pozwalają ci zmienić twoje życie. W jaki sposób? To część małych ścieżek, których przejście i pokonanie pozwalają nam iść do przodu i tym samym odbudować nasze życie.

Można to ująć w inny sposób: zmień swoje życie, aby było tak wyjątkowe, jak na to zasługujesz.

Czas na powrót do życia

Zastanawiasz się, jaka nagrodę za to otrzymasz? Dar umiejętności pozytywnego pokonywania wszelkich przeszkód, które staną Ci na drodze. Naprawdę warto zdecydować się  na powrót do życia i odzyskać je.

Z biegiem czasu nauczyłem się, że w naszym rozwoju osobistym jest coś przed i po.

To, co było przedtem, wskazuje na to, czym byłeś wcześniej. Jaki byłeś przed popełnieniem błędów, które dzisiaj Cię warunkują i dręczą. A potem obejmuje osobę, która żyje w tobie i każdego dnia czuje się winna, że ​​wcześniej zawiodła z powodu tych błędów.

I w konsekwencji czujesz się zablokowany przez to wszystko i praktycznie pozbawiony chęci do życia.

Jeśli poświęcisz kilka minut na zastanowienie się nad osobą, którą byłeś przed podjęciem niewłaściwych działań, zadaj sobie pewne pytanie. Jakie rzeczy Cię wtedy ograniczały? Dzięki temu odkryjesz, co spowodowało powstanie barier, które możesz odczuwać w teraźniejszości.

Ten mur naokoło, który nie pozwala Ci iść do przodu, robić postępów i dawać z siebie wszystkiego, co najlepsze.

O powrót do życia prosi Cię Twoja dusza

Jeśli docenisz historię swojego życia, zauważysz pewien cenny szczegół. Twoje własne serce żarliwie błaga o wznowienie twojego życia, twojego osobistego istnienia. Wysyła ci wiadomość, że nadszedł czas, aby wrócić do osoby, którą byłeś i jesteś: marzycielem, bez barier i ograniczeń.

Wróć do swojego promiennego ja, osoby kreującej to co najpiękniejsze w życiu. To, o co prosi cię twoja dusza …

Trzy przyjaciółki

Nic się nie dzieje, jeśli popełniasz błąd. Nie ma znaczenia, że ​​popełniasz błędy lub pomyłki. Nie daj się też zmylić lub zmieszać. Zawsze pamiętaj, że w tym życiu wszystko, co negatywne, ma ogromną pozytywną stronę. Uczenie się w takiej sytuacji ma dużo większą wagę niż konsekwencje wspomnianych błędów.

Musisz odważyć się na przezwyciężenie siebie

Świadomość, że zawiedliśmy i przezwyciężenie tej gorzkiej strony, która to oznacza, może naprawdę boleć.  Ale jednocześnie czyni cię znacznie silniejszym. Ale po co? Aby być świadomym własnych ograniczeń jako istoty ludzkiej.

Uświadom sobie, że stanowisz jedno z otaczającym światem, ponieważ nie jesteś sam i musisz dzielić się, słuchać i wczuwać się w tych, którzy Ci towarzyszą.

Ponieważ tylko dzięki temu doświadczeniu możesz wypróbować przeciwną stronę światła. A pokonując ją, dać się oślepić jej ogromną jasnością i kolorem. Ponieważ musisz wypróbować samego siebie, odważ się pokonać samego siebie w nieszczęściu.

Zrozum, że uczenie się gorzkiej strony życia, która otwiera się, gdy popełniamy błędy i oswojenie jej, to część twojego życiowego doświadczenia. Spraw, by ci, których kochasz, również mieli udział w tej pięknej lekcji.

Nie zapominaj, że życie ma płynąć.

Moc jest w Tobie

Powrót do życia zakłada niezmienną energię, która chce od ciebie tylko tego, co najlepsze, nawet w najgorszych chwilach. Zrozumienie tego pozwala ci pogodzić się z tym i zyskać moc przekształcenia wszystkiego, w co wierzysz, w najwspanialsze rzeczy.

Moc znalezienia się w miejscu, w którym nie pozwalasz, aby inni Cie skrzywdzili i gdzie decyzje, Twoje własne decyzje, wypływają z serca. Bez osobistych ocen i sprzecznych emocji. Cudownie jest odzyskać swoje życie, taki powrót do życia jest to cenny.

Powrót do życia

Z tych wszystkich powodów, nadszedł czas, żeby wyrwać swoje życie z najgłębszych zakamarków Twojego wnętrza. Powróć do najlepszego pragnienia: bycia sobą i poczucia spełnienia i pokoju z samym sobą. Osobą, którą jesteś i zawsze będziesz.

Jeśli naprawdę czujesz to z bezwarunkową miłością i bez strachu, pamiętaj, że kiedy to robisz, wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Wszystko jest tego warte. Ty jesteś tego ogromnie wart.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.