Znaczenie życia w teraźniejszości, a nie w przeszłości

Znaczenie życia w teraźniejszości, a nie w przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 11 maja, 2018

Znaczenie życia w teraźniejszości, a nie w przeszłości. Kurs, który wyznaczyliśmy w przeszłości, aby dotrzeć do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj, został wyryty w naszych umysłach. To “grawerowanie” ma ogromny wpływ na to, co myślimy, co mówimy i jak działamy.

Wpływa również na strategie, którymi dysponujemy by radzić sobie z różnymi sytuacjami, jakie rzuca nam pod nogi życie. Doświadczenia, które przeżyliśmy, lekcje, których się nauczyliśmy i ludzie, których znamy, są częścią osoby, którą dzisiaj jesteśmy. Czytaj dalej i odkryj znaczenie życia w teraźniejszości.

Chociaż przeszłość jest ważną częścią naszego życia, to w teraźniejszości i w przyszłości rozstrzyga się nasza zdolność do transformacji. Nie jesteśmy sumą naszej przeszłości, musimy skoncentrować się na życiu w teraźniejszości.

To, co zrobiliśmy w przeszłości, definiowało, kim byliśmy w tamtym czasie. Ale nie jesteś już tamtą osobą, jesteś tą, która żyje dzisiaj. Jako ludzie ciągle się zmieniamy. Każdego dnia zmieniamy się odrobinę, z każdą nową zdobytą informacją i każdą nową rzeczą, której się uczymy. Zmiana jest po prostu nieunikniona. Na tym między innymi polega znaczenie życia w teraźniejszości.

Dlatego, gdy chwalimy się lub żałujemy tego, co robiliśmy w przeszłości, szkodzimy tylko sobie. To prawda, że ​​poczucie winy jest emocją, która, jeśli jest dobrze stosowana, może nam pomóc naprawić sytuacje, w których popełniliśmy błąd. Ale jeśli będziemy ją zbytnio wykorzystywać i stanie się obsesją, może zmienić się w toksyczną emocję, która spustoszy nasze życie i nie pomoże nam uporządkować naszej przeszłości.

Przeszłość jest nierealna

Kiedy mówimy, że coś jest nierzeczywiste, mamy na myśli to, że nie jest namacalne, nie możemy uzyskać do tego dostępu, dotknąć , poczuć, zobaczyć, usłyszeć. Jeśli czegoś nie można dostrzec za pomocą naszych pięciu zmysłów, oznacza to, że nie istnieje w naszym obecnym życiu. Nie oznacza to, że nie kiedyś nie istniało i wówczas było bardzo realne. Oczywiście wiemy, że dane rzeczy się wydarzyły, ale są one prawdziwe tylko w naszym umyśle i psychice.

Coś, co istnieje tylko w naszej wyobraźni, nie może zostać zmienione. Nie możesz działać w oparciu o tę rzecz, więc podejmowanie działań mających na celu zmianę sytuacji w przeszłości nie ma większego sensu.

Znaczenie życia w teraźniejszości - kobieta patrzy na zachód słońca.

Z tego powodu za każdym razem, gdy nasz umysł podróżuje w przeszłość, dobrym ćwiczeniem jest, ponownie “przenieść się” do teraźniejszości. W ten sam sposób, kiedy nasz umysł podróżuje w przyszłość, wszystko, co robi to napełnianie nas niepotrzebnym niepokojem. Jedyne, co naprawdę istnieje, to tu i teraz, przeszłość i przyszłość istnieją tylko w naszych głowach.

Jedną sprawą jest rzeczywistość teraźniejszości, w której naprawdę mamy moc wpływania na rzeczy, a jeszcze inną jest psychologiczna rzeczywistość. W tej rzeczywistości niektóre z działań, które prowadzimy w teraźniejszości, są nie tylko bezużyteczne na poziomie praktycznym, ale wręcz niszczą nas, grzebiąc się w cierpieniach z przeszłości lub martwiąc o przyszłość.

Jeśli ma to na nas wpływ dzisiaj i odczuwamy zaniepokojenie tym, co stało się wczoraj, tracimy cenny czas w obecnym życiu.

Znaczenie życia w teraźniejszości – jak mogę to zrobić?

Pierwszym krokiem do prawdziwego życia w teraźniejszości jest uświadomienie sobie, że przeszłość nie jest prawdziwa. To było prawdziwe w innym czasie, ale nie terazNa tym polega znaczenie życia w teraźniejszości.

Dlatego musimy przestać przywiązywać zbyt dużą wagę i wartość do czegoś, co już nie istnieje. Możemy oczywiście użyć czegoś, czego nauczyliśmy się w przeszłości, aby pomóc sobie w teraźniejszości. W ten sposób przeszłość może być przydatna i pozostaje częścią nas. Problemy pojawiają się tylko wtedy, gdy rozwodzimy się nad sprawami z przeszłości, które nie pomagają nam dojrzewać.

Następnym krokiem jest przestanie dawać naszemu umysłowi pozwolenia na podróż do przeszłości lub przyszłości. Wyobraźnia to bardzo cenny dar, o ile nie mylimy go z rzeczywistością ani nie przesadzamy.

Dlatego, gdy zdajesz sobie sprawę, że myślisz o tym, co “powinno być” lub “nie powinno było się zdarzyć”, musisz się zatrzymać, przypomnieć sobie, że to, co się dzieje jest teraz i tak właśnie powinno być. Ćwiczenie to, praktykowane w świadomy sposób, pomoże ci nie żyć przeszłością.

Kobieta wącha kwiatek.

Zaakceptuj, że nie możesz zmienić przeszłości

Na koniec odrzuć wszystko, co robisz w teraźniejszości a co ma na celu zmianę przeszłości. Musimy zaakceptować, że przeszłości nie da się zmienić – cokolwiek się wydarzyło, stało się z jakiegoś powodu. Bez względu na to, czy było dobre czy złe.

Ponieważ nie mamy możliwości zmiany rzeczy, które już się wydarzyły, nie ma sensu doświadczać emocji, które mogłyby być użyteczne tylko w przeszłości.

Nie warto też krytykować i krzywdzić innych, błagać lub rozmyślać o tym, co się wydarzyło. Jedyną rzeczą, która przynosi zyski z przeszłości, jest to, czego możemy się nauczyć i co pomoże nam uniknąć powtarzania tych samych błędów.

Skupcie się na życiu w teraźniejszości, na tym, co dzieje się wokół was, na ludziach, których teraz widzicie, przedmiotach, których dotykacie, wąchaniu, jedzeniu, słuchaniu. Nic więcej nie istnieje, przynajmniej na razie. Żyj tym, co jest dzisiaj i uwolnij się od swojej przeszłości.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.