Opuść przeszłość i korzystaj z teraźniejszości

Opuść przeszłość i korzystaj z teraźniejszości

Ostatnia aktualizacja: 01 stycznia, 2018

Opuść przeszłość. Musisz otworzyć okna. Musimy wyjąć i wyrzucić zakładki, które zostawiliśmy w środku starych książek. Musimy usunąć ze ścian tych kilka zdjęć, które nie mają już dla nas żadnego znaczenia. Pozwól odejść wszystkiemu, czego już nie ma. Opuść przeszłość, której już nie rozpoznajesz w swojej teraźniejszości.

Postaraj się przestać wykonywać ciężkie ruchy. Spróbuj spakować wszystko w mniejsze pudełka. Spełnią tę samą funkcję, ale bez niepotrzebnego zajmowania tak wielkiej przestrzeni. Tyle miejsca ​​może okazać się niewygodne i kłopotliwe. Uwolnij całą przeszłość i po prostu zatrzymaj to, czego warto się trzymać. Jeśli tego nie zrobisz, nowe rzeczy nigdy nie znajdą dla siebie miejsca w twoim życiu.

Wyobraź sobie nieskończoną ilość cennych kwiatów i kawałków złota unoszonych silnym wiatrem i szukających schronienia w jakimkolwiek starym naczyniu. Są naczynia pełne szkodliwych i bezużytecznych rzeczy, w których nie ma miejsca, by schronić całe dobro, jakie przynosi z sobą wichura. Lub przynajmniej pomieścić niewielką część, która może powoli oświetlić ich zawartość. Nie sądzisz, że nadszedł czas, aby opróżnić je z przeszłości?

Opuść przeszłość. Przeszłość przeznacz na wspomnienia, przyszłość na nadzieję

Jeśli zachowałeś piękne wspomnienia z przeszłości, możesz uważać się za szczęśliwca. Zachowaj wszystkie te wspomnienia, spoglądaj za siebie i wspominaj tylko wtedy, gdy twoja siła się wzmaga.

Spójrz wstecz, aby zebrać siły z tego, czym byłeś i znów możesz być. Jeśli wspomnienia, które przechowujesz nie są zbyt dobre, jeśli jest zbyt wiele obszarów, których nie chcesz ponownie odwiedzać, masz szczęście. Wszystko co najlepsze jeszcze przed tobą. Śmiało, opuść przeszłość.

Kobieta zakrywającą dłonią usta.

Teraz przytoczymy opowieść, która wyraźnie ilustruje tę ideę: prawdziwa mądrość polega na przekształceniu wszystkiego, czego nauczyłeś się ze złych poprzednich doświadczeń w coś użytecznego i funkcjonalnego w twojej teraźniejszości. Musisz pamiętać, że sytuacje skrajnego bólu wystawiają twoją siłę na próbę. Jednak służą również jako katalizator, aby pomóc ci uświadomić sobie swoje mocne strony.

Przekształć to czego się nauczyłeś w coś pożytecznego

“Syn skarżył się matce na swoje życie i na to, że wszystko było dla niego trudne. Wydawało się, że gdy tylko rozwiązał jeden problem zaraz pojawiał się drugi. Matka zaprowadziła go do kuchni. Tam napełniła trzy garnki wodą i umieściła je nad ogniem.

Dziecko czekało niecierpliwie, zadając sobie pytanie, co właściwie robi jego matka. Dwadzieścia minut później matka wyłączyła płomień. Z jednego garnka wyciągnęła parę marchewek i umieściła je w misce. Z drugiego wyjęła parę jaj i umieściła je na talerzu. Z ostatniego garnka nalała do kubka kawy.

Patrząc na syna, spytała: “Co widzisz? – Marchewki, jajka i kawę – taka była jego odpowiedź. Po chwili spokorniał i zapytał : co to znaczy mamo?

To chemia, wyjaśniła. Te trzy rzeczy stoją w obliczu tych samych przeciwności: wrzącej wody. Ale w zależności od swoich cech każda z nich zareagowała inaczej . Marchewka stała się miękka, wnętrze jajka stwardniało i wytworzyło skorupkę, która otoczyła jego środek. Kawa po osiągnięciu temperatury wrzenia wydzieliła najlepszy aromat. “

Niektóre osoby, które cierpiały na poważne choroby lub doświadczyły w swoim życiu poważnych traum, zapomniały o całym bólu i zachowały tylko to co najlepsze w tej sytuacji: odporność. Ta umiejętność odrodzenia się bez stosowania obrony, czyni cię silniejszym i jednocześnie bardziej elastycznym. Ludzie ci wiedzą jak przyjrzeć się nowym problemom z innej strony i przekształcić je w możliwości. Wiedzą, że kiedyś byli w stanie to zrobić i zdają sobie sprawę, że będą w stanie to powtórzyć.

Przeszłość nigdy nie powinna być ciężarem, ale odpowiedzialnością

Nie jest dobrze nosić z sobą bezdenny plecak pełen poczucia winy i błędów z przeszłości. Musisz zdobyć się na chwilę refleksji i być może żalu z powodu każdego dyskomfortu. Ale jeśli chodzi o lekcje, które przynosi z sobą, musisz wyszukać tyle przestrzeni ile tylko potrzebują przez całe swoje życie. To jest różnica między przeszłością, która sprawia, że ​​jesteś smutny, a przeszłością, która cię zmienia. Spokojne wody nigdy nie zrobiły z nikogo dobrego, silnego żeglarza.

” Chylący się ku upadkowi ludzie i miasteczka przeżywają swoje życie pamiętając, skąd pochodzą. Wielcy ludzie i silne miasta muszą jedynie wiedzieć, dokąd zmierzają”

-José Ingenieros-

Opuść przeszłość - odlatująca kobieta.

Nie jesteś winien przeszłości żadnych wyjaśnień. Po prostu musisz podejść z odpowiedzialnością do lekcji jaką zaplanowała dla twojej przyszłości. Dotyczy to przyjaźni, miłości, pracy, nawyków i zainteresowań. Opuść przeszłość.

Wielu psychologów interesuje się przeszłością pacjenta nie dlatego, że jest to istotne czy też dlatego, że ma wpływ na to, co dzieje się teraz. Ale raczej po to, by zrozumieć, czy czyjeś działania w teraźniejszości są jedynie mechanizmem obronnym przeciw bólowi, który zabrali z sobą z przeszłości.

Wynalazek Edisona

21 października 1829 r. Thomas Edison zapalił pierwszą żarówkę która działała przez 48 godzin. Bez wątpienia stanowiło to dużą różnicę w porównaniu do poprzednich prób. Oto interesujący fakt: żarnik zastosowany w tej żarówce nie był metalowy, ale pochodził ze zwęglonego bambusa.

Odtąd Edison podejmował wiele kolejnych prób, dopóki nie uzyskał żarówki, która była w stanie zaoferować do 1.500 godzin światła. Czy nie jest to wspaniała metafora, aby zrozumieć moment, w którym obecnie się znajdujesz?

Być może doświadczyłeś niezliczonej ilości nieudanych prób włączenia w sobie światła przy pomocy czegoś, co naprawdę pasuje i sprawdza się w twoim życiu. Jeśli nadal będziesz próbować włączyć to światło, jednocześnie nalegając na wytworzenie czegoś, co je wyłącza, twój najlepszy wynalazek nigdy nie zadziała.

Jeśli znasz wszystkie formuły, które bezskutecznie wypróbowywałeś w przeszłości, czas pozwolić im odejść. Przestań z nich korzystać, otwórz drzwi, aby mogły na dobre zniknąć. Gdy zaczną cię opuszczać wówczas przestrzeń, którą pozostawiłeś pustą i otwartą, wypełni wichura niosąca nowe rzeczy. Niektóre rzeczy wyłaniają się z ciemności, ale rzadko kiedy mogą w niej zabłysnąć. Opuść przeszłość.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.