Przyszłość - najlepszym sposobem jej przewidzenia jest zadbanie o nią!

Przyszłość - najlepszym sposobem jej przewidzenia jest zadbanie o nią!

Ostatnia aktualizacja: 14 października, 2017

Żadna karta Tarota, czy też inny rodzaj wróżb nie jest w stanie przewidzieć tego, jak potoczy się Twoja przyszłość. Twoje przeznaczenie nie jest w żaden sposób odgórnie znane. Nie jest jak to się często mówi “zapisane w gwiazdach”, a szczęście i szansa nie są tymi elementami, które powinny kierować Twoim życiem.

Nie wyczekuj nagłego zwrotu losu, który odmieni Twoje życie wtedy, gdy najmniej się tego spodziewasz. Tak naprawdę Twoja przyszłość jest zależna wyłącznie od tego, co robisz właśnie teraz.

Nie można przewidzieć przyszłości, to prawda. Ale możesz o nią zadbać. W końcu cała Twoja ciężka praca z dnia na dzień polega przecież na nieustannym budowaniu nowego, lepszego życia. Czyli po prostu pracujesz po to, aby stworzyć sobie lepszą przyszłość.

Pamiętaj jednak, że budowanie wspaniałej i jasnej przyszłości nie jest czymś, co można zrobić w przeciągu kilku chwil, czy też dni. Nawet Bóg nie stworzył świata w kilka godzin, mimo swoich wszechmocy i tak potrzebował na to sześć dni. Zatem pomyśl o tym już teraz. Zacznij tworzyć swoją przyszłość od dzisiaj. W końcu nigdy nie wiadomo, czy jutro nie będzie już za późno.

Szanse, możliwości, wysiłek i planowanie. Na tym opiera się Twoja przyszłość

Twoja przyszłość jest zawsze niepewna. Z pozoru może się wydawać, że masz do dyspozycji pełen wachlarz możliwości, ale niekoniecznie będą one wszystkie w pełni pozytywne. Musisz zawsze pamiętać o tym, że tak naprawdę wszystko może się zdarzyć, łącznie z wypadkami losowymi.

Jednak jedynie od nas zależy to, w jaką stronę przechyli się języczek wagi. Inaczej mówiąc, to my decydujemy o tym, czy nasza przyszłość rysuje się przed nami w czarnych barwach, czy raczej jasnych. W tym sensie mamy zdolność kształtowania tego, co nas czeka w perspektywie bliższej lub dalszej czasie na swój własny wizerunek i podobieństwo.

Przyszłość nagradza tych, którzy dokładają starań w celu jej kształtowania.
Nie mam czasu, aby żałować tego, co się stało.
Nie chcę marnować ani chwili. Nie mam czasu na narzekanie.
Będę robił wszystko, aby zapewnić sobie jak najlepszą przyszłość.
Barack Obama

Dwa rodzaje ludzi

Teraz możemy pokusić się o rozróżnienie dwóch rodzajów ludzi na podstawie sposobu, w jaki patrzą oni w przyszłość. Z jednej strony mamy tych, którzy są wstrząśnięci tym, co przyszykował im los, wierzą w zbiegi okoliczności oraz moc sprawczą przypadków. A całą winą za spotykające ich niepowodzenia obarczają otaczające ich okoliczności. Ich ulubionym stwierdzeniem jest “bo los tak chciał”.

Gwiazdy

Drugą grupę stanowią ci, którzy praktycznie nigdy na nic nie narzekają. Oni po prostu mają zwyczaj chwytać byka za rogi i stawić czoła przeciwnościom mając w sobie wiarę, nadzieję i siłę, aby jak najszybciej zmienić to, czego nie lubią lub nie chcą.

Spotkasz na swojej drodze ludzi, którzy są łatwo poruszeni niekorzystnym dla nich rozwojem wypadków i wynikającą z tego niezbyt interesującą przyszłością. To są właśnie ci, którzy ciągle skarżą się na swojego pecha i na to, ile muszą wycierpieć w swoim życiu.

Ludzie tacy są z reguły prowadzeni przez życie “za rączkę” przez innych, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Nie mają także w zwyczaju wyznaczania sobie nowych celów, bo najważniejsze dla nich jest to, co mówią o nich inni ludzie.

Z drugiej strony odkryjesz także grupę sprawiających wrażenie “wybranych” osób, które chcą tworzyć własną przyszłość. Ludzie tacy cenią sobie swoją teraźniejszość, wyznaczają nowe cele, patrzą z nadzieją na swoje życie. Do tego ciężko pracują każdego dnia mając w głowie świadomość tego, po co to robią. To właśnie oni tworzą swoją własną przyszłość.

Zamknij za sobą drzwi i spoglądaj śmiało w przyszłość

Jeśli w życiu wszystko idzie Ci źle, przynajmniej w Twoim przekonaniu, to ostatnią rzeczą, jaką powinieneś robić jest pozostanie biernym. Nie pozwól sobie utknąć w fazie stałego uśpienia, stale narzekając tylko na swoje nieszczęście. Robiąc tak stoisz tylko przy jednych i tych samych zamkniętych drzwiach. A jeśli rozejrzysz się wokół, dojrzysz mnóstwo innych drzwi. Jedne będą otwarte, inne zamknięte.

Ale żeby przekonać się, co za nimi jest, musisz ruszyć z miejsca. Jeśli będziesz ciągle stał tam, gdzie stoisz, to nigdy nie będziesz w stanie opuścić tych jednych, zamkniętych drzwi. Pomyśl o tym, bo jeśli czegoś nie zmienisz w swoim życiu, nigdy nie będziesz szczęśliwym człowiekiem.

Czasami patrzymy tak długo na drzwi, które się właśnie zamykają,
że w końcu będzie za późno, aby dostrzec te, które są dla nas otwarte.
Alexander Graham Bell

Drzwi, marzenia, determinacja i wytrwałość

W dzisiejszych czasach trudno może być kształtować własną przyszłość zgodnie z własnymi pragnieniami. Niemniej jednak wciąż możliwe jest osiągnięcie swoich marzeń i celów, o których zawsze marzyliśmy.

Być może jednak nigdy do tej pory nie wierzyliśmy w nie wystarczająco mocno, aby móc do nich dotrzeć. Do tego potrzebna jest zarówno determinacja, jak i odwaga. Ale przede wszystkim wiara we własne siły.

Otwarte drzwi

Fantastycznym narzędziem pozwalającym szybko i sprawnie kształtować własną przyszłość jest wspomniane powyżej zamykanie i otwieranie drzwi. Ludzie, którzy tylko zapewniają Ci negatywne emocje i wrażenia, sprawiają, że czujesz się lekceważony, czy też wciągają Cię w relacje, które wywołują u Ciebie poczucie bycia nieszczęśliwym i zgorzkniałym zasługują na to, aby pozbyć się ich ze swojego życia.

Po prostu zamknij przed nimi swoje drzwi. Odetnij się od tego, co trzyma Cię w przeszłości, bo tylko wtedy możesz spojrzeć w swoją przyszłość.

Ważne jest również, aby wierzyć w siebie i w swoje marzenia. Jeśli uważasz, że są one głupie, nierealne i niemożliwe do spełnienia, możesz się nie przejmować. Skoro Ci nie zależy na nich, to po prostu nigdy się nie spełnią.

Ale jeśli ustawiłeś sobie jakieś realne marzenie na przyszłość i dążyć do jego osiągnięcia, to poprzez zaliczanie kolejnych celów pośrednich po drodze i bezpieczne i uczciwe przechodzenie od jednego, do drugiego, masz sporą szansę na końcowy sukces.

Spójrz wewnątrz samego siebie, aby odnaleźć i spełnić swoje marzenia

Podsumowując nasze dzisiejsze rozważania, chcielibyśmy po prostu zaproponować Ci, abyś poświęcił kilka minut na gruntowne przemyślenie swojego dotychczasowego życia. Spójrz wewnątrz siebie, w głąb swojego serca i umysłu. Bądź całkiem szczery z samym sobą.

Postaraj się określić to, czy jesteś szczęśliwy ze swojego dotychczasowego życia. Zastanów się, czy masz przed sobą jakieś cele. Przeanalizuj to, czy są dla Ciebie osiągalne, a także to, czy robisz cokolwiek, by je osiągnąć.

Marzenia

Poczynając już od jutra powinieneś zacząć stopniowo eliminować ze swojej duszy wszystko to, co sprawia, że jesteś nieszczęśliwy. Pozbądź się wszelkich powiązań z przeszłością, które trzymają Cię przy ziemi. Użyj wszystkich narzędzi, jakie masz do dyspozycji, a które pozwolą Ci zobaczyć to, co powinieneś zrobić, aby Twoje marzenia i pragnienia się spełniły.

Bądź silny, zdecydowany, odważny i wytrwały. W końcu przyszłość jest już na wyciągnięcie ręki. A Ty sam z Twojej przyszłości przecież już teraz czekasz na siebie!

Poznaj prawdziwą wartość czasu. Złap, chwyć i ciesz się każdą kolejną chwilą.
Bez narzekania, bez lenistwa, bez zostawiania czegoś na później.
Nigdy nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić już dzisiaj.
Philip Stanhope


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.