Szczęście - 10 prostych sposobów, aby je osiągnąć!

Szczęście - 10 prostych sposobów, aby je osiągnąć!

Ostatnia aktualizacja: 11 maja, 2017

Nasze szczęście zależy od nas. Jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za własne szczęście: nie szukaj go u innych! Leży ono wewnątrz nas, lecz pokaże się tylko wtedy, kiedy mu na to pozwolimy.

Szczęście mieszka wewnątrz nas, nie na zewnątrz; nie zależy zatem od tego, co posiadamy, lecz od tego, kim jesteśmy.

-Henry Van Dyke-

10 prostych trików na to, by osiągnąć szczęście

Jeżeli zaczniemy uczyć się tych drobnych nawyków każdego dnia, możemy osiągnąć wyższy stopień szczęścia. Czy ośmielisz się zacząć już teraz?

1. Nie zamykaj się na świat

Dziel się doświadczeniami i dyskusjami z ludźmi, którzy naprawdę Cię doceniają oraz wnoszą do Twego życia pozytywną energię. Dobry żart lub ciepły uścisk mogą okazać się świetnym remedium na każdą chorobę, nie uważasz?

Dzielenie się z innymi zapewni, że poczujesz się znacznie lepiej.

szczęście

2. Rób to, co kochasz

Idź do muzeum, wybierz się w góry lub na spacer po lesie, pielęgnuj ogród, maluj, pisz…

Znajdź dla siebie czas; czas dla tego, co naprawdę kochasz robić. Poczujesz, że żyjesz, będziesz mieć satysfakcję z wewnętrznego spełnienia oraz z bycia aktywnym.

3. Ciesz się małymi rzeczami

Picie filiżanki kawy obserwując deszcz za oknem, otrzymanie szczerego uścisku od dziecka, pocałunek partnera…

Te wszystkie drobiazgi są naprawdę bezcenne. Odkryj szczęście w małych rzeczach.

4. Zadbaj o umysł i ciało

Odetnij się od technologii, od komputera i telefonu oraz wyjdź, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. To pomoże obudzić w Tobie endorfiny odpowiedzialne za Twoje szczęście.

Ponadto, jeśli zadbasz o swój umysł i ciało, będziesz mieć zdrowszy oraz pozytywniejszy obraz samego siebie.

5. Bądź altruistą

Altruizm daje nam prawdziwe szczęście, które nie może być wyrażone słowami. Robienie rzeczy dla innych nie oczekując niczego w zamian czyni nas lepszymi oraz szczęśliwszymi ludźmi.

Przyjaźń

6. Naucz się mówić “nie”

Wiele razy czujemy się nieszczęśliwi, ponieważ nie wiemy jak powiedzieć “nie”. Dlaczego zawsze powinieneś żyć dla innych ludzi? Kiedy nauczysz się, że dobroczynność zaczyna się od nas samych?

Nie zawsze możemy robić rzeczy dla innych jednocześnie poświęcając nasze pragnienia. Zacznij szanować samego siebie i doceń swoją wartość.

7. Nie poddawaj się w trudnych sytuacjach

Pamiętaj, że wszystko przemija, a życie toczy się dalej.

Chociaż to prawda, że nasza egzystencja pełna jest nieprzyjemnych niespodzianek, a na naszej drodze leży wiele kamieni, życie to również wiele przepięknych momentów, które łagodzą upadki.

8. Medytuj codziennie

Zostało udowodnione, że medytowanie choćby przez chwilę każdego dnia pomaga uwolnić stres, lęki i depresję sprawiając tym samym, że szczęście staje się na wyciągnięcie ręki.

Rozpocznij od kilkuminutowej medytacji oraz stopniowo zwiększaj czas, bez żadnego pośpiechu. Najważniejsze to wyrobić sobie zdrowy nawyk.

mudra

9. Słuchaj muzyki

Bez wątpienia muzyka posiada zdolność wypełniania duszy. Osoby, które często słuchają muzyki, są szczęśliwsze. Nie zastanawiaj się dwa razy jeśli masz ochotę pograć na jakimś instrumencie, kiedy doskwiera Ci smutek. Poczujesz natychmiastowe efekty.

10. Zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić oraz walcz o to, co możesz

Nie chwytaj się zbyt usilnie rzeczy, które posiadasz. Zrozum, że wszystko w życiu przemija.

Istnieją rzeczy, które nie są zależne od nas, ponieważ takie już jest życie.

Szczęście to nie gotowiec. To coś, co wynika z naszych działań.

– Dalajlama-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.