Przyjaciele: będą z Tobą przez całe życie

Przyjaciele: będą z Tobą przez całe życie

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia, 2017

Przez całe nasze życie spotykamy różnych ludzi, którzy niekiedy stają się dla nas ważni. Już w latach młodości z pewnością wiele razy słyszeliśmy od naszych rodziców, że przyjaciele to bardzo ważna część naszego własnego życia.

Poznawanie nowych ludzi i nawiązywanie znajomości jest także niezwykle cennym doświadczeniem wpływającym na nasz rozwój osobisty. Z biegiem czasu niektóre z tych relacji towarzyskich stają się ważną częścią naszego życia, w końcu przyjaciele też na początku byli zaledwie świeżo poznanymi znajomymi. A w efekcie znajomość taka może trwać przez długie lata, a nawet i dekady.

Przyjaciele stają się tak ważnymi dla nas osobami, że w wielu przypadkach zaczynamy ich traktować jako ważną część naszej własnej rodziny. Są oni stale obecni w naszym życiu i zawsze staną przy Tobie kiedy ich potrzebujesz. Oczywiście to samo działa także w drugą stronę, Ty także w każdym momencie jesteś gotów udzielić swoim przyjaciołom wszelkiego możliwego wsparcia. Na tym właśnie polega prawdziwa przyjaźń.

Przyjaźń

“Brat może nie być Twoim przyjacielem,
ale przyjaciel zawsze będzie dla Ciebie bratem.”
Demetriusz z Faleronu

Jednak w miarę gdy dorastamy i następnie wkraczamy w pełen wiek dorosłości, stopniowo dowiadujemy się, że liczba przyjaciół jest mniej istotna niż jakość przyjaźni, z jaką mamy do czynienia.

Zatem poniżej zaprezentujemy Wam pięć różnych typów przyjaciół, z jakimi naprawdę warto związać się na dłużej – gdyż taki rodzaj przyjaźni może potrwać nawet całe życie, znacząco je przy tym wzbogacając.

Przyjaciele, którzy zawsze Cię będą rozśmieszać

Są to te osoby, które są duszą towarzystwa wszędzie, gdzie tylko się znajdą, a ich życie to wieczna impreza. To nie znaczy rzecz jasna, że będziesz mógł spotkać ich wyłącznie w barach i w knajpach. Ich poczucie humoru jest zawsze niezwykle aktywne, tryskają energią i pozytywnym nastawieniem do życia.

Dzięki temu zawsze pomagają Ci uporać się z tymi trudniejszymi chwilami w życiu zarażając Cię po prostu dobrym humorem.

Tacy przyjaciele pozwalają Ci odpocząć, zrelaksować się i cieszyć się życiem bez zbędnych komplikacji. Ich podejście do dnia codziennego jest zawsze pozytywne, a ich radosny stosunek do życia jest po prostu niezwykle zaraźliwy i trudno się mu oprzeć. I o to właśnie chodzi!

Przyjaciele emanujący zdroworozsądkowym podejściem do życia

Tacy przyjaciele są naprawdę warci tego, aby wejść w nimi w głęboką i długotrwałą relację. Są to osoby, z którymi śmiało możesz dyskutować o własnych problemach życiowych, zwierzać się z niepewności i popełnionych błędów.

Przyjaciółka

Cenisz sobie ich przyjaźń, bo wiesz doskonale, że tacy przyjaciele nigdy nie będą Cię oceniać ani krytykować. Oni po prostu słuchają i udzielają porad, które są dokładnie tym, czego potrzebujesz przez większość czasu.

Kluczem do utrzymania siły i trwałości tej przyjaźni jest wzajemność. Nie wystarczy, że będziesz nieustannie zwierzał się im z własnych problemów. Równie ważną umiejętnością jest skoncentrowanie się na słuchaniu tego, co Twoi przyjaciele chcieliby Tobie powiedzieć i z czego się zwierzyć.

Przyjaciele, którzy się o Ciebie troszczą

“Prawdziwy przyjaciel to ktoś, kto wie o Tobie wszystko,
a mimo tego wciąż chce być Twoim przyjacielem.”
Kurt D. Cobain

Do kogo zawsze chcesz się zwrócić, gdy czujesz, jakby cały świat zwalił Ci się na głowę i musisz go taszczyć na swoich barkach? Jeśli się nad tym zastanowisz przez chwilę, to szybko zdasz sobie sprawę, że w każdym takim przypadku zawsze chciałbyś mieć przy sobie tylko jedną osobę.

To właśnie taki przyjaciel jest gotów podnieść Cię na duchu już przy pierwszych oznakach przygnębienia. Lub zawsze wtedy, gdy tylko tego potrzebujesz. Ale to nie wszystko. Jest on również osobą, na którą możesz liczyć zawsze wtedy, kiedy masz do rozwiązania jakiś poważniejszy problem.

Tacy ludzie są gotowi poświęcić dla Ciebie wiele godzin, aby spędzić je z Tobą na przykład kiedy jesteś w szpitalu, czy też będą Cię zachęcać do wystartowania w maratonie. Mimo tego, że Tobie na pierwszy rzut oka wydaje się to zupełnie nierealnym i niemożliwym do osiągnięcia celem.

Przyjaciele cechujący się silną, zdeterminowaną osobowością

Osoby, które nie znają ich bliżej, z łatwością mogą poczuć obawę przed ich silną i zdecydowaną osobowością. Jest to dokładnie ten rodzaj charakteru, który może okazać się dla Ciebie niezwykłą pomocą. Jest to ten rodzaj przyjaciół, którzy Cię nagminnie ratują przed popadnięciem w problemy lub poddaniem się.

Kiedy czujesz się na tyle zrezygnowany, że chcesz już opuścić ręce, oni natychmiast pojawiają się u Twojego boku i zachęcają Cię do kontynuowania dalszych starań.

Grupa przyjaciół

To nie jest ten rodzaj przyjaciela, który przekona Cię do siebie dzięki swojej wybitnej inteligencji lub wiedzy, lecz raczej ten, kto odbędzie z Tobą całą podróż, aż do momentu, w którym osiągniesz swój zamierzony cel.

Przyjaźń oparta na odpowiedzialności

Taki rodzaj przyjaciela cechuje się tym, że bez względu na to, jak długo nie mieliście ze sobą kontaktu, siła łączącej Wasz więzi jest zawsze taka sama. W nagłych przypadkach to właśnie oni będą pierwszymi, którzy do Ciebie zadzwonią lub przyjadą w razie potrzeby. W odróżnieniu od przyjaciela, który troszczy się o Ciebie, osoby z tej kategorii postępują wraz z Tobą krok w rok, choć nierzadko w sporej odległości.

Jeżeli nie mogą być razem z Tobą, kiedy ich potrzebujesz, będą szukać sposobu, aby w jakiś sposób Cię wspomóc. Ale nie wszystko opiera się tylko o zwykłe gesty typu kwiaty gdy leżysz w szpitalu. Gdy coś będzie Ci naprawdę potrzebne, staną na głowie, aby to zdobyć lub w jakiś inny sposób umożliwić Ci do tego dostęp.

Przyjaciele nad rzeką

“Złą rzeczą, jaką cechują się przyjaciele jest to,
że mówią nam nieprzyjemne rzeczy wprost w twarz.
Natomiast wrogowie mówią o nich za naszymi plecami.
Ponieważ nie mamy jak się o tym dowiedzieć,
nic wielkiego z tego powodu się nie dzieje.”
Alfred de Musset

Czasami będziesz mieć szczęście znalezienia kombinacji różnych typów u jednej osoby. Będzie to równoznaczne z tym, jakbyś wygrał główną nagrodę na loterii życia. Jeśli nie masz na tyle szczęścia, aby mieć wokół siebie pełen wybór różnych przyjaciół, nie zniechęcaj się. Pamiętaj, że ludzie, którzy pojawiają się w Twoim życiu i zostają Twoimi przyjaciółmi, mają ku temu jakiś powód.

Przyjaciele przychodzą i odchodzą, ale kiedy uda Ci się znaleźć już te właściwe osoby, Twoje życie stanie się dużo łatwiejsze. Ty natomiast też musisz być typem przyjaciela, którego oni poszukują.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.