Spełnianie marzeń - 5 nawyków, które pomogą ci to zrobić

Spełnianie marzeń - 5 nawyków, które pomogą ci to zrobić
Sergio De Dios González

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Sergio De Dios González.

Napisany przez Eva Maria Rodríguez

Ostatnia aktualizacja: 25 maja, 2023

Kiedy masz cel, nie chodzi tylko o to, abyś przyzwyczaił się do pewnych nawyków, by ruszyć we właściwym kierunku. Wszystko, co robisz, się liczy. To twoje stare przyzwyczajenia utrudniają spełnianie marzeń.

Nie ma znaczenia, w jakim obszarze życia chcesz dokonać zmian. Niezależnie od tego, czy jest to cel związany ze zdrowiem, finansami, studiami lub miłością, istnieją pewne nawyki, które mogą go sabotować.

Poniżej znajdziecie pięć nawyków, które sprawią, że spełnianie marzeń stanie się łatwiejsze.

“Nic nie może powstrzymać człowieka o właściwej mentalności przed osiągnięciem swojego celu; nic na ziemi nie może pomóc człowiekowi z niewłaściwym nastawieniem mentalnym “.

-Thomas Jefferson-

Mężczyzna na rozstaju dróg.

Spełnij swoje marzenia, łącząc je z planami

Któregoś dnia, wkrótce, kiedy tylko będę mógł… żadna z tych dat nie pojawia się w kalendarzu. Daty wywierają na nas presję i motywują nas do posuwania się naprzód z rzeczami, których być może nie mamy ochoty wykonywać. W rzeczywistości, danie sobie ograniczonego czasu na spełnianie marzeń jest jednym z pierwszych kroków ku ich realizacji.

Aby je zrealizować, musisz działać. Bez dat każda próba sporządzenia planu ulegnie stagnacji. Nie ma znaczenia, czy musisz dokonać zmian po drodze, czy też doświadczasz pewnych opóźnień. Plan może zostać zmieniony i dostosowany po to, aby dotrzeć do celu, ale brak-planu to po prostu skok bez spadochronu.

Zacznij od zdefiniowania celu i umieszczenia go w kalendarzu, w określonym miejscu w ciągu dnia. Jeśli nie możesz jeszcze zacząć, to nie ma znaczenia. Zdecyduj kiedy zaczniesz, kiedy rozpoczniesz tworzyć swój plan działania.

Bądź gotów, aby zacząć

Jeśli powiesz “nie jestem gotowy, aby zacząć”, mówisz dużo o tym, co się dzieje w twoim wnętrzu. Może nie jesteś pewien swojego celu lub nie uważasz, że jest to naprawdę twój wolny wybór.

Być może nie jesteś tak zmotywowany, jak ci się wydawało, ponieważ nie masz odpowiedniego oparcia. A może twoje marzenie nie jest sprecyzowane i nie masz nic więcej niż mglisty ogólny pomysł. Być może się boisz.

Tak czy owak, gdy masz już jasno określony cel, musisz zamknąć oczy, aby skoczyć. Bądź wystarczająco odważny, aby zrobić pierwszy krok. Zaufaj sobie. W końcu, jeśli jesteś gotowy na marzenia, jesteś też gotów na to, aby wdrożyć je w życie.

Nie pozwól, aby cokolwiek stanęło na drodze spełnienia twoich marzeń

Niedoszacowanie zasobów wewnętrznych i zewnętrznych i tego, jak radzisz sobie z porażkami, może być tym, co powstrzymuje twoje nadzieje i marzenia. Niepewność jest przerażająca, więc nie robisz postępu.

Ludzie, którzy w ten sposób myślą sądzą, że nie będą w stanie dotrzeć tam, gdzie chcą, ale nie podejmują żadnego wysiłku, aby zdobyć narzędzia, które im w tym pomogą. Nie odkładają ani nie rezygnują ze swoich marzeń, ale też nie zmierzają w kierunku ich realizacji.

Oczywiście, mądrze jest przewidzieć trudności i opracować plan awaryjny, ale może on zwrócić się przeciwko tobie, jeśli będzie źle wykonany lub wykorzystany. Jeśli jest zrobione w sposób nieprawidłowy, możesz próbować osiągnąć cele, które w rzeczywistości są dla ciebie niedostępne. Podobnie, może sprawić, że będziemy im zbytnio ufać i wypełnimy naszą walizkę krótkimi spodenkami w dążeniu do zdobycia bieguna północnego.

Z drugiej strony można to zrobić dobrze, ale potem źle wykorzystać lub nie wykorzystać wcale. W takich przypadkach tracisz czas. Zwykle, zamiast zbierać narzędzia potrzebne do potencjalnych problemów, zostajesz sparaliżowany, wyobrażając sobie, jak ciężkie one będą.

Zegarek na murze.

Przestań postrzegać błędy jako straty, jeśli chcesz spełnić swoje marzenia

Nie zawsze możesz iść prosto przed siebie. Czasami trzeba pokonywać przeszkody lub bardzo ciężko pracować, aby odepchnąć je od siebie. A ta praca często nie pokazuje natychmiastowych rezultatów. Ale to nie oznacza straty.

Rzadko tracimy, jeśli jesteśmy w stanie czegoś się nauczyć. Jest to najpiękniejsza część złych rezultatów i jest widoczna tylko dla tych, którzy radzą sobie z “awariami” w sposób inteligentny. Jeśli coś pójdzie nie tak – nie oznacza żadnej tragedii. Jest to część procesu. W rzeczywistości zdarza się, że im większy błąd, tym więcej może cię nauczyć.

Ale coś, co nie przyniesie ci nic dobrego to frustracja lub zniechęcenie spowodowane popełnionymi błędami. Albo, co gorsza, myślą o porażce. Zaakceptuj swoje błędy, spraw, aby stały się częścią twojej opowieści, nadaj im znaczenie, które ci pomoże, i wykorzystaj całą energię, jaką możesz uzyskać, wściekając się na popełniony błąd, aby wrócić na właściwe tory lub zmienić cel.

Nie poddawaj się przed zobaczeniem wyników

Niecierpliwość i pośpiech idą w parze i mogą sabotować zmiany. Mogą być tym, co powstrzymuje cię przed spełnieniem twoich marzeń. Pomimo posiadania planu, jest mało prawdopodobne, że wszystko będzie zależeć od ciebie, więc cierpliwość jest ważna zaletą.

Dla wielu zmian, które chcemy zobaczyć, postęp nie przebiega stopniowo. Pojawia się niepodziewanie. Czasy, w których ledwo robimy postępy, lub nawet cofamy się, mieszają się z momentami, w których robimy wielkie postępy.

Staraj się nie załamywać. Fakt, że nie możesz zobaczyć wyników, nie oznacza, że ​​twoje wysiłki poszły na marne. Pamiętaj, że postęp jest często nagły i nieoczekiwany.

Na przykład pomyśl o pisarzu, który właśnie opublikował swój pierwszy esej lub powieść. Zanim spełniły się jego marzenia, prawdopodobnie został odrzucony przez wielu wydawców i przez długi czas nie widział postępu. Jednak zamiast się poddać, pisarz kontynuował wysyłanie swoich projektów, aż wreszcie otrzymał list z informacją, że wydawnictwo chce wydać jego powieść. List stanowi ogromny krok, co prawdopodobnie nie miałoby miejsca, gdyby nie wytrwałość pisarza i jego wiara w osiągniecie celu.

“Trudności sprawiają, że jesteśmy coraz bliżej celu” .

Johann Wolfgang von Goethe

Smutna kobieta w oknie.

Spełnianie marzeń – idź przed siebie, aby osiągnąć swoje cele

Marzenia są cudowne, ekscytujące i inspirujące. Sprawiają, że ​​inaczej patrzysz w przyszłość, dają ci nadzieję i przyczyniają do tego, że ​​czujesz się dobrze. Jednak ta przyjemna aktywność, jeśli nie towarzyszy jej działanie, nigdzie cię nie zaprowadzi.

Przeanalizuj swoje marzenia, oceń swój cel i sprawdź, czy jest on wykonalny. Stwórz plan i staw czoła trudnościom po kolei, zaczynając od pierwszego problemu. Świętuj każdy mały krok jako wielki sukces sam w sobie. I posuwaj się naprzód.

Zrób przegląd swoich codziennych nawyków, a następnie zrób to, co musisz, aby dojść spokojnie do celu. Zmiany, które musisz wprowadzić są częścią podróży. Nie zapominaj o tym.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, ile razy musisz zmienić kierunek lub ile opóźnień po drodze napotkasz, o ile wiesz, dokąd zmierzasz, będziesz na drodze do spełnienia swoich marzeń. Spełnianie marzeń jest możliwe.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.