Włożony wysiłek dodaje wartości Twoim marzeniom

Włożony wysiłek dodaje wartości Twoim marzeniom

Ostatnia aktualizacja: 09 grudnia, 2017

Włożony wysiłek jest tym, co nadaje Twoim marzeniom prawdziwą wartość. Ponieważ gdy dajesz z siebie wszystko, gdy jesteś przygotowany na porażkę, lecz nie pozwalasz by to Cię powstrzymało, jesteś gotów, by osiągnąć to, czego pragniesz. Pamiętaj, iż włożony wysiłek to podstawa rozwoju.

W trakcie swojej drogi spotkasz wiele barier, które należy pokonać (błędy, konformizm, strach, itd.). Dużo razy poczujesz smak swojej strefy komfortu, która przez cały czas wzywa Cię i podrzuca Ci nowe uzasadnienia, dlaczego musisz do niej wracać za każdym razem, gdy tylko dostrzeżeszsz problem.

Gdy pozwalasz, by strach, niepewność oraz zdanie innych ludzi miały na Ciebie wpływ, jest to wyraźna oznaka nieuniknionej porażki.

Włożony wysiłek skutkuje nagrodą

Prawdopodobnie słyszałeś, jak ludzie mówią: “Jeśli potrzeba wysiłku, to jest tego warte”. Mówimy to, czasem niemal automatycznie, gdy ktoś potrzebuje motywacji, by się nie poddać. Bo jeśli wymaga to wysiłku, jeśli się przy tym pocisz, jeśli wystawia to Twoje zdolności na próbę, to tylko dlatego, że dajesz z siebie wszystko, to co najlepsze.

Pojawiające się trudności nie usiłują się powiedzieć Ci, że nie zasługujesz na to, czy że musisz się poddać, bo się do tego nie nadajesz. Raczej rzucają wyzwanie…

Postawa, jaką przyjmujesz wobec pojawiających się przeszkód, zależy od tego, czy postrzegasz je jako wyzwanie, czy zagrożenie.

Ani jeden z tych, którzy już spełnili swoje marzenia, nie powie, że było to łatwe. Będzie dużo lęków do pokonania, dużo ludzi próbujących Cię powstrzymać.

Czasami wątpliwości będą Cię bombardować niczym kule na polu bitwy. Będziesz zmuszony się cofnąć o kilka kroków. Są to wątpliwości, czy jesteś wystarczająco dobry, czy Twoje cele nie są zbyt wysoko ustawione.

Kolorowa twarz dziewczyny

To wszystko jest wyzwaniem. Gdyby łatwo było zdobyć to, czego pragniesz, nie miałoby to żadnej wartości. Włożony wysiłek by się nie liczył. Wszystko byłoby w zasięgu ręki, ale w rzeczywistości tak nie jest. Tylko kilka osób jest w stanie osiągnąć tak wysoki szczyt.

Wielu ludzi rezygnuje ze swoich stabilnych miejsc pracy, by znaleźć coś, co jest w stanie w całości ich wypełnić i dać prawdziwe szczęście. Inni rzucają się w przygodę nie mając ani grosza w kieszeni. Może im się nie udać, mogą się zderzyć z o wiele trudniejszą rzeczywistością, niż się spodziewali.

Jednak to ich nie powstrzymuje. A jeśli nawet przegrywają w tej grze, są szczęśliwi z faktu, że nie bali się podjąć ryzyka i przynajmniej spróbowali. Dla nich włożony wysiłek sam w sobie jest zwycięstwem.

Nigdy się nie dowiesz, jak daleko jesteś w stanie się posunąć, na co Cię stać, czy możesz urzeczywistnić to, co masz w głowie, jeśli nie spróbujesz.

Czasem wygrywasz, czasem wyciągasz wnioski

Cokolwiek się stanie, zawsze możesz się czegoś nauczyć. A to możesz uznać za zwycięstwo. Ponieważ osiągnąłeś coś, czego większość ludzi nie jest w stanie osiągnąć: rozwój.

Z każdym popełnionym błędem się rozwijasz. Z każdą przeżytą porażką stajesz się silniejszy. Żaden włożony wysiłek nie jest próżny. Zawsze daje Ci coś pozytywnego.

Obojętnie czy wygrasz, czy przegrasz. Włożony wysiłek zawsze dodaje trochę wartości Twoim marzeniom, ponieważ dostarcza Ci ogromną ilość pozytywnych rzeczy, które będziesz w stanie wykorzystać, gdy tylko znowu wkroczysz na tą ścieżkę.

Pomyśl, kiedy po raz ostatni czułeś się tak niesamowicie z powodu zdobycia czegoś, co Twoim zdaniem było nie do osiągnięcia. Gdy włożony wysiłek się opłacał dziesięciokrotnie.

Tańcząca kobieta we mgle

Nie byłbyś w stanie upojenia tym poczuciem sukcesu, gdybyś nie musiał płakać, krzyczeć z frustracji, stresować się lub obserwować zamykające się na Twojej twarzy drzwi. Poddałeś się próbie. Byłeś przygotowany na porażkę. I to sprawiło, że doceniasz teraz każdy podjęty wtedy krok.

Nic nie będzie doskonałe, nic nie pójdzie gładko za pierwszym razem, gdy próbujesz coś nowego. Ale jeśli tylko spróbujesz, zaowocuje to czymś niezwykle pozytywnym. Nawet jeśli nie dostrzegasz czy nie doceniasz tego w chwili obecnej.

Następnym razem, gdy zechcesz zrealizować jeden ze swoich szalonych pomysłów, nie odwracaj się w obliczu pojawiającej się ściany, by pozostać w strefie komfortu. To jest bezpieczne, lecz mało ciekawe miejsce.

Pamiętaj, iż pozytywny wynik zawsze nadchodzi, gdy dajesz z siebie wszystko, gdy zmierzasz się z burzą i poddajesz się próbie. Włożony wysiłek i póżniejsze zadowolenie dodadzą wartości Twoim marzeniom i ścieżce, którą podążasz.

Obrazki wstawione dzięki uprzejmości Conceptual


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.