Najlepsze rzeczy nie dają się planować, one się dzieją

Najlepsze rzeczy nie dają się planować, one się dzieją

Ostatnia aktualizacja: 26 lutego, 2017

Najlepsze rzeczy w życiu nie podlegają planom, ani programom. Przez większość czasu dajemy się po prostu ponieść, pozwalamy, by rzeczy działy się same z siebie. Z subtelną szansą, otwartością kogoś skromnego, kto niczego nie oczekuje, ale tak naprawdę marzy o wszystkim. Tak właśnie powstają najlepsze wspomnienia.

Mogłeś słyszeć już o regule przyciągania. Zgodnie z tą regułą ludzie mogą osiągnąć, lub stać się kim chcą, dzięki energii, która emanuje z ich myśli oraz emocji. Z tej perspektywy zrodziła się słynna fraza “stajesz się tym, kim myślisz, że jesteś” oraz przekonanie, że we wszechświecie istnieje pewna siła, zgodnie z którą myśli same w sobie sprawiają, że osiągamy nasz cel.

Odkładając na bok koncepcję przyciągania umysłu i wszechświata, możemy stwierdzić że życie jest cudownym klastrem przypadków. Przypadków, w których szczęście może skrywać się w każdym możliwym rogu. Jednakże nie każdy może być tak spostrzegawczy, aby to dostrzegać.

To nie magia, lecz raczej otwarcie się, chęć dojrzenia, wykroczenie poza strefę komfortu. To zwyczajne otwarcie tych wewnętrznych drzwi, które wszyscy w sobie posiadamy, a które powstrzymują nas przed wpuszczaniem dobrych rzeczy. Jeśli ktoś zdaje sobie sprawę, że zasługuje na szczęście, to robi dla siebie coś naprawdę wspaniałego.

Najlepsze jest to, że kiedy uznajemy i pielęgnujemy to przekonanie, rzeczy zaczynają być znacznie proste. To dlatego, że życie nie jest z góry zaplanowane i często idzie wbrew planom, które usnuliśmy pobożnymi życzeniami. Życie po prostu płynie, a ty musisz załapać się na pociąg, aby doświadczać go w pełni.

1. Najpierw stań się tym, kim pragniesz być

Kobieta i mężczyzna

Możesz marzyć o znalezieniu swojej drugiej połówki. Tej osoby, która będzie towarzyszyć ci każdego dnia i darzyć cię miłością. Osoby, która pozna i zrozumie twoje pragnienia i cele, która będzie uwielbiać twój uśmiech i będzie rozpływać się w twoich ramionach.

Wiesz, jacy pragniesz żeby byli. Emocjonalnie dojrzali, zabawni, wyrozumiali, wygadani, skromni i nieustraszeni. Pragniesz osoby, która nie boi się stawiać czoła swoim brakom.

Co sądzisz o tym, aby zamiast marzyć, to ty sam osiągniesz wszelkie te wartości, jakich pragniesz u swojej wybranki? Stań się kimś, z kim warto spędzić resztę życia. Bądź tym, o którym marzysz. Kiedy dobrze czujesz się w swojej skórze, to obdarzysz osobę u twojego boku szczęściem znacznie bardziej kompletnym.

2. Pozwól sobie na to, na co zasługujesz, aby dostać to czego potrzebujesz

Teraz nie mówimy o prawie przyciągania. To coś znacznie bardziej prostego. Pomyśl przykładowo, o tych ludziach którzy zaznali emocjonalnej porażki i zamknęli drzwi do swego serca. Co gorsza, budują wokół siebie skorupę żyjąc w nieufności i rozgoryczeniu.

Nikt nie zasługuje na to, by tak żyć, a już zupełnie aby żyć w klatce, którą sam sobie stworzył. Kluczem jest rozpoczęcie obalania naszych wewnętrznych barier. Zasługuję na to, aby być szczęśliwym, zasługuję na to by cieszyć się swoim hobby. Zasługuję na to by wyjść do świata, zasługuj na śmiech i dobry wygląd, zasługuję na to co najlepsze.

Para z parasolką

Kiedy ktoś wynagradza się i dostaje to, na co naprawdę zasługuje to na nowo otwiera się na świat. Wówczas staje się bardziej chłonnym na to co go otacza. Na koniec, kiedy najmniej się tego spodziewa, życie przynosi im to, czego potrzebują.

Czy to magia? Czy są to niewidzialne struny wszechświata? Nie, to pozytywne nastawienie, otwartość i utrzymanie mentalnej i emocjonalnej receptywności.

3. Strzeż się oczekiwania na to co najlepsze i po prostu żyj

Uważaj na domek z kart oraz tezy w stylu “szczęście trwa wiecznie”, czynikt mnie nigdy nie zrani”.

Życie nie ma wodzy. Nikt nie jest w stanie kontrolować tego, co wydarzy się jutro. Marzenie nie jest jednak wcale złe. Pielęgnuje ono naszą nadzieję oraz dodatkowo naszą siłę i zasoby, z których korzystamy by osiągać swoje cele. Jednakże musimy być skromni i nauczyć się stawiać czoła życiu z większą elastycznością.

Para z psem

“Pozwolenie dać się ponieść” w żadnym wypadku nie oznacza załączenia autopilota i pozwolenie, aby rzeczy toczyły się swoim losem. Wszyscy trzymamy za ster swojego życia, wiemy dokąd iść i będziemy prowadzić się każdego dnia pośród wiatrów i burz. Zrobimy to z siłą i odwagą.

Pamiętaj jednak… daj się ponieść łagodnym wiatrom. Opuść swoją strefę komfortu i podróżuj po nieznanych lądach. Miej otwarty umysł, oczy i serce. Życia się nie planuje, o no po prostu się dzieje. Musimy jednak wiedzieć, kiedy stoi przed nami okazja, bo czasami życie nie da nam drugiej szansy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.