Dzieci: żyj, śmiej się i kochaj tak jak one

Dzieci: żyj, śmiej się i kochaj tak jak one

Ostatnia aktualizacja: 19 czerwca, 2017

Wielu ludzi myśli, że dorosłość oznacza wiele obowiązków, niepokój i wątpliwości. Może to właśnie dlatego wielu dorosłych chce żyć tak jak ich dzieci, kiedy mają około czterdziestu lat. Inni z kolei są tak pełni wątpliwości i żalu, że odrzucają wszystko i uciekają. Świat dzieci zupełnie ich nie interesuje.

Kiedy doszedłeś do tego momentu w swoim życiu, to czas by zacząć naśladować dzieci. One wiedzą jak żyć, śmiać się i kochać tak naturalnie, że wydaje się jakby nic innego nie istniało w ich życiu.

“Dzieci dostrzegają magię, ponieważ jej szukają.”

-Christopher Moore-

Dziewczynka z parasolką

Na nowo odkryj, co sprawia że promieniejesz

Dzieci są jak gwiazda, która oświeca wszystko co napotka na swojej drodze. One naprawdę nie wiedzą jak to jest martwić się o przyszłość i obowiązki.

Nigdy nie czują się zawstydzone po podnoszeniu się z kolejnego upadku, przy popełnianiu błędów lub okazując swoje prawdziwe uczucia.

Powinnaś pamiętać o tych wszystkich cechach, tak by na nowo zacząć żyć, śmiać się i kochać jak dzieci. Każdego dnia powinnaś dawać sobie czas, na odkrywanie i ekscytowanie się małymi rzeczami, zupełnie jak dziecko.

Nie ma magicznej recepty na pozbycie się twoich problemów. Powinnaś pozwolić sobie na postrzeganie rzeczywistości z bardziej pozytywnej i entuzjastycznej perspektywy.

Co możesz zrobić, by żyć, śmiać się i kochać jak dzieci?

1. Śmiej się ile możesz i kiedy tylko masz ku temu okazję

Nie musisz przechodzić przez życie strojąc durne żarty, czy czyniąc innym uszczypliwe uwagi. To się nie sprawdza. Chodzi mi o to, że powinnaś rozwinąć poczucie humoru, które sprawia ci faktyczną radość.

“Śmiech jest słońcem, które odgania zimę z ludzkich twarzy.”

-Victor Hugo-

2. Zaufaj swoim supermocom

Kto nie ma wielkich mocy? Rzucam ci wyzwanie, abyś zastanowiła się nad pięcioma dobrymi cechami swojej osobowości. Pamiętaj, że nie muszą to być niesamowicie zaskakujące zdolności.

Czy masz umiejętność odganiania problemów innych ludzi dzięki swoim żartom? Potrafisz ugotować przepyszne danie z makaronem? To są jedynie dwa przykłady, ale żaden z nich nie jest gorszy. Supermoc to coś, co sprawia, że jesteś po prostu wyjątkowa.

3. Podejmuj ryzyko!

Dzieci nie przechodzą przez życie stale pytając “Czy mógłbym zrobić to i tamto?” lub “Czy dam radę zrobić…“. One po prostu wychodzą i próbują nowych rzeczy. Niestety, wielu dorosłych zapomina o tym jak ważne jest próbowanie tego, co nowe.

Kiedy ostatni raz zdecydowałaś się na coś, co wywołało twój dyskomfort? Może to być wszystko zaczynając od randki, a kończąc na skoku ze spadochronu. Próbuj różnych rzeczy!

“Wszystko czego pragniesz znajduje się tuż poza twoją strefą komfortu.”

-Robert Allen-

4. Spotykaj się ze swoimi znajomymi

Czy zauważyłaś, że dzieci stale otoczone są swoimi kolegami? To sprawia, że są szczęśliwe, bo mogą dzielić się z nimi dobrymi i złymi chwilami. Te momenty są ich najcenniejszym skarbem: dają im wspomnienia najlepszych chwil w ich życiu.

Koniec końców, jaki jest sens rzeczy materialnych i sukcesów zawodowych, jeśli nie możesz się nimi dzielić?

Dzieci w kółku

5. Bądź buntowniczką

Wiem już co powiesz. Pewnie, że nie masz na to czasu, lub masz za dużo zobowiązań których nie możesz tak po prostu odtrącić. Nie martw się, nie musisz rzucać pracy aby podróżować po świecie (nie jest to oczywiście łatwe, ale możliwe).

Bycie buntownikiem oznacza nie poddawanie się nurtowi. Czy popadłaś w monotonię statusu quo? Co ty w niej robisz? Podążaj za swoimi marzeniami!

Dzieci stale szukają nowych możliwości, na przykład nowej zabawki, lub nowych znajomych. Nie odgradzają się od innych ludzi i to pozwala im być sobą i rozwijać się jako człowiek.

“Jesteśmy tutaj aby nagiąć wszechświat. W przeciwnym razie, po co w ogóle tu jesteśmy?”

-Steve Jobs-

6. Przytulaj tych, których kochasz

Jeśli masz dzieci, lub jeśli chociaż spędzasz czas z dziećmi, to pewnie zauważyłaś że potrafią ni stąd, ni zowąd po prostu cię przytulić. Tak naprawdę jednak mają powód: po prostu tego chcą.

Pokazują ci więc, że cię kochają i bez wątpienia zauważysz, że śmieją się i cieszą tą chwilą. Właśnie o to chodzi w życiu.

Nie obawiaj się, że ludzie źle zareagują. Mogą pomyśleć, że to dziwne, że jest to coś czego zazwyczaj nie robią, ale ostatecznie poczują się tak dobrze, że również wprowadzą ten element na stałe do swojego życia.

I jak? Czy jesteś gotowa, by żyć, śmiać się i kochać tak jak dzieci? Nie pozwól by rutyna zabiła twoje wewnętrzne dziecko. Niezależnie od tego, czy masz 20, czy 60 lat, bądź pewna, że możesz na nowo je z siebie wydobyć i cieszyć się życiem!

Więc zrób to!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.