Mężczyźni, którzy naprawdę kochają kobiety

Mężczyźni, którzy naprawdę kochają kobiety

Ostatnia aktualizacja: 03 lipca, 2017

Miłość jest sztuką i jak każda z nich powinna być ćwiczona i pielęgnowana. Nasza selektywna wyobraźnia zawiera wiele mitów na temat jej definicji, tego jacy powinni być prawdziwi mężczyźni. Niektóre z tych cech są negatywne, inne zaś znacznie bardziej pozytywne. Prawdziwi mężczyźni natomiast, to ci którzy potrafią naprawdę kochać.

Dziecięca miłość kieruje się zasadą: kocham cię, bo ty mnie kochasz. Miłość dojrzała odwołuje się do innej zasady: Kochają mnie, bo sama kocham. Miłość niedojrzała mówi: kocham cię, bo cię potrzebuję. Miłość dojrzała mówi: potrzebuję cię, bo cię kocham.”

-Erich Fromm-

Namiętność między dwojgiem kochanków czasem określana jest jako coś nieodpartego i niepowstrzymanego. Najpierw może to być ekscytujące. Niestety w rzeczywistości zdarza się, że zainteresowani stają się katami własnych historii. Dzieje się tak zwłaszcza jeśli ich namiętność staje się obsesyjna i toksyczna.

Namiętność między dwojgiem ludzi może ostatecznie zamienić się w ich więzienie. To sprawia, że dochodzimy do cudownych, romantycznych i fascynujących historii, jakie widujemy w filmach i o których czytamy w książkach.

Kiedy namiętność jest spiralą zazdrości i wyrzutów, wówczas zapominamy o budującym i magicznym romansie. Taka sytuacja stwarza podwaliny nieszczęśliwej, gorzkiej i bezproduktywnej relacji.

Pocałunek na plaży

Hollywoodzkie filmy w rzeczywistości prawie nie mówią o tym jak to jest prawdziwie dzielić swoje życie z kimś innym. Nadchodzi bowiem chwila, w której wspólne życie i koegzystencja przestaje być tajemnicza. Przestaje też być ekscytująca dla tych, którzy mają wystarczająco dużo szczęścia by jej doświadczyć.

Jeśli ktoś jednak pragnie zastanowić się nad moralną stroną miłości w prawdziwy i nieocenzurowany sposób, polecamy obejrzenie filmu “Amour” Michaela Haneke. To wspaniały film, który odkrywa przed nami to jak naprawdę wygląda miłość oparta na intymności i wzajemnym szacunku.

Mężczyźni, którzy nie narzucają, lecz dzielą się.

Mężczyźni, którzy po prostu pragną dzielić się swoim życiem, poznać kobietę, doznać wzajemnej fascynacji, naprawdę są niedoceniani w dzisiejszych czasach.

Ci mężczyźni nie postrzegają siebie w kontekście bohaterów bitew czy krwawych mężów wojny. Stosunkowo łatwe może okazać się znalezienie mężczyzny chętnego stać się bohaterem i zdobywcą. Jednakże niewielu z nich dąży do tego, aby stać się lepszą wersją samego siebie. Dzięki darowi ludzkiego rozumowania, mężczyźni ci pragną jedynie stale się rozwijać, a nie dominować.

Kwiaty - mężczyźni, którzy kochają

Co możemy powiedzieć o mężczyznach, którzy posiadają te rzadko pielęgnowane nawyki oraz podejście do życia? Bez wątpienia zdobywają serca wszystkich, których napotykają na swojej ścieżce. Ci mężczyźni nigdy nie zamienią twojego życia w koszmar. Zmieniają je jedynie we wspólne marzenia.

Mężczyźni, którzy naprawdę kochają kobiety…

Mężczyźni, którzy prawdziwie kochają kobiety… zawsze są stosowni i godni. Być może ich uprzejmość nie zawsze jest odwzajemniania, jednak ślad ich czułości zostaje utrwalony w kobiecie, która miała przyjemność ich poznać.

Mężczyźni, którzy prawdziwie kochają kobiety, nie narzucają się i nie dominują. Nie mają nawet obsesji na punkcie uwodzenia kobiety. Odczuwają raczej przyjemność, kiedy sami są uwodzeni.

Nie pociąga ich reputacja kobiety. Często więcej uwagi poświęcają wartościom, które dają im szczęście. Sprawiają też, że czują się wyróżnieni każdego dnia, który spędzają ze swoją wybranką.

Bardziej interesują się dążeniem kobiety do swojej prawdziwej tożsamości. To co osiąga ona w swoich dążeniach stanowi dla nich rodzaj wartości.

Odpoczynek

Często pomagają swoim koleżankom w ich romantycznych podbojach. Uważają, że szczęście dwojga ludzi można odnaleźć jedynie poprzez te same wartości, a nie w wyglądzie, czy tym co posiadają.

Zakładają, że miłość może dobiec końca. Dostają zawrotów głowy zastanawiając się nad przepaściami namiętności. Ale to, że tak się dzieje, nie oznacza, że przestają jej pragnąć.

Ci mężczyźni cenią sobie również stabilność i rutynę. To jednak przychodzi pod pewnym warunkiem, którym jest prawdziwie wolna wola dwóch dusz, które wiedzą że należą do siebie.

Bez wątpienia mężczyźni, którzy kochają kobiety, zawsze robią to łagodnie, w sposób który nie sprawia im bólu. W sposób, który nie dusi ich, ani nie przytłacza. Z wielką sztuką uwalniają się z uścisku pozorów nałożonych na nas przez społeczeństwo. Ogólnie rzecz ujmując, nie można oprzeć się pragnieniu bycia blisko nich.

Wielu jest mężczyzn, którzy kochają kobiety. W dzisiejszych czasach szczególnie powinnyśmy ich bronić i szanować.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.