Serce kobiety jest najsilniejszym miejscem na świecie

Serce kobiety jest najsilniejszym miejscem na świecie

Ostatnia aktualizacja: 23 maja, 2017

Ktokolwiek powiedział, że serce kobiety jest słabe, był w błędzie. Niewiele rzeczy może równać się z siłą duszy kobiety, która kocha swoją rodzinę i przyjaciół. Wszystko ma wpływ na to jak silne jest jej serce.

Serce kobiety jest ogromną przestrzenią, gdzie każdy się mieści i jest pod opieką. Serce kobiety jest wierne swoim zasadom i wartościom. Walczyło z wieloma scenariuszami utrzymując zwycięstwa dla siebie. Obiera niepowodzenia jako ścieżkę, z której zawsze można wyciągnąć naukę.

Serce kobiety oddycha, pomimo jednej lub kilku blizn, ale to w żaden sposób nie czyni go słabszym. Ona wie, że życie czasem rani, że upadki się zdarzają… I nawet wtedy stara się czerpać z tego zysk w postaci większej roztropności wynikającej z bólu tych doświadczeń.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym cechy związane z męskością wydają się być bardziej cenne. Cechy takie jak np. pokazanie dominacji, siły, bezpieczeństwa lub bardzo logicznego rozumowania kojarzą się z męskością. W rzeczywistości są to pojęcia, które nie są “męskie”, ale charakteryzują nowoczesność samą w sobie.

Z drugiej strony inne aspekty, które są często związane z kobiecym charakterem, zawsze pozostawały w tle. Jakby były w jakiś sposób związane ze “słabością”: intuicja, emocje, wrażliwość, empatia…

Mylenie tych cech z ludzką kruchością jest poważnym błędem. Serce kobiety jest zbudowane na tych filarach, co jest wyraźnym przykładem najbardziej niesłabnącej siły.

Tylko ty znasz bitwy, w które weszłaś i które musisz zakończyć

kobieta-natywnie-amerykanska

Przez co kobieta przeszła i co musiała wziąć na siebie przez całe życie, jest czymś, co tylko ona wie. I o wielu tych rzeczach woli milczeć, zachowując je dla siebie. Są to etapy życia, przez które musi przejść w milczeniu, by następnie odbudować swoje własne życie.

Nikt nie może zmienić ludzi, których spotkaliśmy na swojej drodze. Nie możemy nawet zmienić naszego własnego świata. Ale jest jedna rzecz, którą możemy zrobić i w ten sposób tworzyć samych siebie. Zaakceptować, odpuścić i powrócić z dumą tysiąca armii.

Każda bitwa, którą przeżyłeś może budować Twoją własną siłę i nauczyć cię, które ścieżki powinieneś wybrać. Właśnie z tych momentów życia Twoje kobiece serce staje się mądrzejsze. Jednak bycie mądrzejszą narzuca rozpamiętywanie wielu upadków, lecz jednocześnie przypominanie ich sobie bez bólu, co sprawiłoby, że życie nie byłoby już takie samo.

Wszystkie rany, które zaleczyłaś

Są tacy, którzy pozwalają się pokonać. Są tacy, którzy trwają w nieudanych związkach, stają się cisi i dają kierować swoimi decyzjami przez strach. Wszystko to z lęku przed samotnością, a może przed tym, że znajdą dla siebie coś gorszego. Silne serce kobiety jest też odważne. Wie, jak przerwać te wszystkie więzi, które kiedyś mu zaszkodziły, wie, że czasami przychodzi taki moment, kiedy kobieta powinna dać sobie najwyższy priorytet.

Bycie silnym nie oznacza posiadania mięśni lub walczenia z brutalną siłą. Bycie silnym nie oznacza również zamykania oczu i zachowywania się, jakby nic się nie stało. Oznacza to, poznanie samego siebie i swoich potrzeb. Jest za to w stanie podtrzymać siebie i zacząć życie od nowa.

kobieta-serce-z-motyla

Serce kobiety nie boi się być w kontakcie z jej istotą

Twoja istota to jest to, co daje Ci siłę i co tworzy Twoje serce: emocje, intuicja, empatia… Wiesz, jak słuchać tego głosu w swojej głowie, który łączy cię z rzeczami odległymi, a także jednoczy cię z ranami świata.

Wiesz, jak czytać wyraz twarzy innych ludzi, możesz przewidzieć ich reakcję, wyczuć smutek i zarazić się ich szczęściem. I stąd, nie brakuje ludzi, którzy mówią Ci, że jesteś trochę czarodziejką, ale Ty uśmiechasz się po cichu, bo wiesz, “że nie wiesz wszystkiego”, że życie uczy, a to, co prowadzi Ciebie jest lojalność i miłość do tych wszystkich, którzy Cię otaczają.

Życie tych, których kochasz mieści się w Twoim sercu

Ktokolwiek mówi, że każdy mieści się w sercu kobiety, jest w błędzie. Przychodzą takie momenty w Twoim życiu, gdzie bardzo dobrze wiesz, kto zasługuje na usunięcie z Twojego serca, a kto zasługuje na to by go do niego wpuścić.

Dziś Twoje serce bije spokojnie, ponieważ pozostawiłaś ludzi, którzy cię zranili. Nikt nie jest samolubny, kiedy zamyka drzwi do swojego serca dla kogoś, kto nie zrobił nic, by zasłużyć na to, by w nim pozostać. To jest mądrość, to roztropność, i przede wszystkim jest to dbanie o siebie.

I rzeczywiście, w ramach Twojej mądrej duszy mieszkają ludzie, których kochasz najbardziej i którzy dali jakiś sens Twojemu życiu. Twoje serce jest najlepszym miejscem, w którym dziecko może wzrastać, to jest najlepsze miejsce, które możesz dzielić z innymi, którzy na to bardzo zasługują.

Ale serce kobiety również zasługuje na wielką przestrzeń dla niej samej. By dbała o siebie, leczyła się, była wolna i szczęśliwa sama ze sobą. Z tego, kim się stała i co osiągnęła.

kobieta-ptak-dziecko

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.