Thumb Author María Paula Rojas

María Paula Rojas

Psycholog


Neuropsycholog specjalizująca się w stymulacji poznawczej. Współpracowała z instytucjami prowadzącymi badania neuropsychologiczne dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma również swój prywatny gabinet, w którym wykonuje ekspertyzy i raporty związane z jej obszarem specjalizacji. Obecnie odbywa studia doktoranckie na Uniwersytecie w Salamance.

O autorze

Ukończyła psychologię na Pontificia Universidad Javeriana (2014). Posiada tytuł magistra neuropsychologii na Uniwersytecie w Salamance (2018) oraz tytuł magistra rehabilitacji neuropsychologicznej i stymulacji poznawczej wydany przez Autonomiczny Uniwersytet w Barcelonie (2019). Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie w Salamance.

Uczestniczyła w XI Kolumbijskim i VII Iberoamerykańskim Kongresie Neuropedagogiki i Neuropsychologii. Brała też udział w XI Międzynarodowym Kongresie Szpitalnej Neuropsychologii Klinicznej.

Od 2014 roku pracuje jako psycholog i neuropsycholog, prowadząc badania neuropsychologiczne zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Odbyła również staże w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych i domach starców jako neuropsycholog. Jest współzałożycielką NeuroClass, platformy cyfrowej przeznaczonej do rozpowszechniania artykułów z dziedziny neuronauki, psychologii i edukacji.


Ostatnie artykuły