Pozytywna energia - działaj na nią jak magnes!

Pozytywna energia - działaj na nią jak magnes!

Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca, 2017

Pozytywna energia jest wszędzie wokół nas. Motywuje nas ona, pomaga w nauce oraz popycha do zdobywania naszego celu. Lecz czy wiedziałeś, że pozytywna energia może być przyciągana wszędzie i o każdej porze? Musisz tylko podążać za kilkoma wskazówkami, a zaczniesz na nią działać niczym magnes.

“Musisz być taką osobą, które wytwarza pozytywną energię, a unika tej negatywnej. ”

-Stephen Covey-

Jeżeli zaczynamy myśleć optymistycznie, pozytywna energia sama do nas przybędzie, staniemy się szczęśliwi oraz spełnieni.

Musimy się tylko nauczyć jak manifestować naszą wewnętrzną energię na zewnątrz. Jeżeli jesteśmy pozytywni w środku i przekładamy tą energię na zewnątrz, nauczymy się jak wieść nasze życie w szczęściu. Dodatkowo wszystko zacznie być dla nas łatwiejsze.

Pozytywna energia – jak ją przyciągnąć

Żyj tu i teraz

Nie tkwij w przeszłości i nie zamartwiaj się przyszłością. Nie możesz zmienić rzeczy, które już się wydarzyły, a przyszłość jeszcze nie nadeszła. Życie nadal trzyma w zanadrzu wiele niespodzianek.

Chociaż bywa to trudne, powinniśmy skupić się na teraźniejszości, rozwiązując i ucząc się na problemach, które popełniliśmy w przeszłości oraz czekać na przyszłość z optymizmem, oczekując z uśmiechem na to co ma nadejść.

bańki mydlane

Często marnujemy swój czas rozmyślając o rzeczach, które już minęły lub o tym, co może wydarzyć się w przyszłości, zamiast skoncentrować się na chwili obecnej, która jako jedyna ma znaczenie.

Uświadom sobie, że życie jest tylko ulotnym momentem, i że czas upływa tak szybko. Jeżeli nie wykorzystasz życia tu i teraz, jeżeli żyjesz zagubiony w swoich marzeniach, stracisz wiele cennych momentów. Skup się na teraźniejszości oraz przeżywaj każdy dzień z optymizmem, chęcią i siłą.

Jedną z technik, którą powinieneś zastosować w praktyce jest medytacja. Tylko przez kilka minut dziennie bądź świadomy swojej egzystencji, zobacz rzeczy w przejrzysty sposób oraz zanurz się w spokoju, którego tak bardzo potrzebujemy.

“Powinniśmy medytować o rzeczach, które czynią nas szczęśliwymi, ponieważ jeśli się nimi cieszymy, posiadamy wszystko, jeśli nam ich brakuje, zrobimy wszystko, by je zdobyć.”

-Epikur-

Obserwuj swoje myśli, analizuj je bez nakładania cenzury. Pomyśl oraz wizualizuj jak pozytywna energia przenika Twoje ciało, a zaczniesz skupiać się na chwili obecnej.

Medytacja pomoże Ci nawet znaleźć remedium na te problemy, o których myślałeś, że nie ma rozwiązania. Pozwoli Ci ona również widzieć rzeczy z jasnej strony, pomagając w ten sposób podejmować lepsze decyzje.

Bądź wdzięczny tak często, jak to możliwe

Bycie wdzięcznym za absolutnie wszystko pozwoli nam radzić sobie z każdą sytuacją ze spokojem ducha i poczuciem bezpieczeństwa. Ale za co powinniśmy być wdzięczni?

  • Za dobre oraz złe chwile.
  • Za błędy, które popełniliśmy, ponieważ pomogły nam iść do przodu oraz dały pewną lekcję.
  • Za drobne rzeczy, chociaż wydają się być bez znaczenia.
  • Za bycie żywym oraz za możliwość spełniania marzeń.

Bycie wdzięcznym pomaga nam poczuć pewność siebie oraz sprawić, aby pozytywna energia sama do nas przyszła.

pozytywna energia

Jednak bycie wdzięcznym to również okazywanie wdzięczności samemu sobie. Oznacza to unikanie samokrytyki, szczególnie wtedy, kiedy popełniamy błędy.

Ile razy myślałeś: Dlaczego tego nie zrobiłem? Dlaczego nie miałem odwagi? Byłem głupcem! Wszystkie te negatywne emocje i wyrażenia ranią nas oraz sprawiają, że pozytywna energia gdzieś się gubi.

Powitaj w swoim życiu cierpliwość, spokój oraz wyciszenie

Naucz się jak tworzyć atmosferę spokoju i harmonii wokół siebie. Pomoże Ci to żyć w teraźniejszości, być wdzięcznym nawet wobec siebie oraz uniknąć ganienia się za popełniane błędy i niewygodne sytuacje.

Wypełnij swój dom aromatami, kolorami, świecami oraz zapoczątkuj zmianę! Pozytywna energia sama zapuka do Twych drzwi. Twoje życie zacznie zmieniać się na lepsze.

Nie pozwól, aby przepełniała Cię negatywna energia; zamiast tego za pomocą tych kilu kroków zamień się w magnes przyciągający optymizm.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.