Na życie marzeniami nie potrzebujesz pozwolenia

Na życie marzeniami nie potrzebujesz pozwolenia

Ostatnia aktualizacja: 18 maja, 2017

Czy czujesz się wolny, by robić to, co Ci się podoba? Czy czujesz, że potrzebujesz pozwolenia innych, aby mieć życie, jakiego pragniesz? A co, jeśli powiem Ci, że nie potrzebujesz niczyjej zgody na wymarzone życie, oprócz Twojej własnej?

To Ty jesteś tym, który decyduje co robić oraz jak tego dokonać. Nie czekaj na aprobatę innych.

“Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go żyjąc czyimś życiem. Nie pozwól złapać się w pułapkę dogmatu, który zakłada życie według scenariusza innych osób. Nie pozwól, aby hałas opinii innych zagłuszył Twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją.”

-Steve Jobs-

dziewczyna na łące

Życie w świecie idealnym

Żyjemy w świecie z ustalonymi normami. Jesteśmy nauczani, że aby być pięknymi, powinniśmy jeść więcej sałaty, a mniej czekolady. Dorastamy w przekonaniu, że gdzieś tam istnieje świat idealny, a naszym zadaniem jest do niego dotrzeć.

Rzeczywistość jest jednak daleka od ideału. Świat, którego mamy szukać nie jest realny. Czas przestać myśleć, że możesz być szczęśliwy wyłącznie wtedy, kiedy masz idealny dom i rodzinę. 

Czy wiesz czego naprawdę pragniesz? Wielu z nas idzie przez życie wierząc, że goni swoje marzenia, kiedy tak naprawdę zwyczajnie podążamy za tym, czego nas nauczono.

Kiedy to zrozumiesz, zdasz sobie sprawę, że pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić, aby mieć życie, jakiego pragniesz, to dowiedzieć się czego tak naprawdę chcesz. Później będzie już o wiele prościej znaleźć ścieżkę oraz wyznaczyć sobie cele.

Kiedy ostatni raz zapytałeś siebie, czego pragniesz?

Ilość rzeczy, jaką robimy tylko po to, by zostać zaakceptowanym, jest niewiarygodna. Poczynając od imprezy, na którą wcale nie masz ochoty się wybierać, aż po wybór kierunku studiów, który ktoś Ci “zasugerował”.

Kiedy jesteśmy mali, dowiadujemy się, że niektóre zachowania są akceptowalne, podczas gdy inne, nie. Następnie dorastasz w przekonaniu, że musisz spełniać pewne warunki, aby zostać zaakceptowanym.

I spędzasz swoje życie w ten sposób, wypełniając swój czas obowiązkami i celami, których nawet nie chcesz, i które Cię nie interesują. Z upływem lat, Twoja istota zostaje zatracona, a Ty nawet nie wiesz gdzie i kiedy.

Czy kiedykolwiek zapytałeś siebie czego pragniesz?

pytanie

Przełam błędne koło, chwytaj życie

Łatwo uwierzyć, że jak tylko osiągniesz wszystkie cele, które zostały Ci wyznaczone przez innych, będziesz mógł w końcu podążyć za własnymi.

Jednak wszystkie te “powinienem” stają się jak kula śniegowa i jeśli jej nie powstrzymasz, będzie się tylko powiększać. Nie ma magicznej formułki, ale możesz podjąć poniższe kroki, które pomogą Ci w wyrwaniu się z błędnego koła:

  1. Przeanalizuj swoje życie oraz pomyśl czy jesteś szczęśliwy, czy wolałbyś mieć inne życie. Pozostaw na boku cały ten zewnętrzny hałas i skup się na sobie. Pomyśl co być zrobił, gdybyś mógł w tym momencie wybrać cokolwiek. Jeżeli wyobrażasz sobie siebie szczęśliwego oraz robiącego tą samą rzecz, kontynuuj to, co robisz. Jesteś jednym z nielicznych, którzy mają życie, jakiego pragną.
  2. Zrób listę rzeczy, które powstrzymują Cię przed robieniem tego, czego pragniesz. Jeżeli w poprzednim kroku zadecydowałeś, że chcesz innego życia, pomyśl jakie chciałbyś, aby ono było. Następnie zrób listę rzeczy, które wiążą Cię z czymś, co czyni Cię nieszczęśliwym.
  3. Jakie posiadasz możliwości, aby dostać to, czego chcesz?  Teraz kiedy już wiesz czego pragniesz i co Cię powstrzymuje przed otrzymaniem tego, poszukaj alternatywy, aby połączyć razem te dwa światy. Jeżeli chcesz być panem swojego czasu i spędzać więcej chwil z rodziną, pomyśl o możliwości założenia własnego przedsiębiorstwa w swoim czasie wolnym.
  4. Podążaj swoją ścieżką. To najbardziej skomplikowany etap całego procesu. Chodzi w nim o puszczenie w ruch powyższych możliwości. Wiele osób woli tego nie robić, ze obawy przed opuszczeniem swojej strefy komfortu. W rzeczywistości, nic się nie stanie jeśli nie zrealizujesz tego etapu. Jednak jeśli się na to zdecydujesz, zapewniamy, że osiągniesz fantastyczne rezultaty.

Jedyne pozwolenie, jakiego potrzebujesz

Okazuje się, że potrzebujesz czyjegoś pozwolenia, aby robić to, co kochasz. To najważniejsza osoba w Twoim życiu, z której opinią powinieneś się zawsze liczyć. Inaczej głos tej osoby nie da Ci spokoju, mówiąc, że coś jest nie tak.

Czy już zgadłeś kto jest tą niezwykle ważną osobą, której pozwolenia potrzebujesz? Jeżeli jeszcze się nie zorientowałeś, mówię o Tobie.

Właśnie tak, jedyną rzecz jaką musisz zrobić, aby kontrolować swoje życie, to sam decydować o wszystkim, co robisz. Nie czekaj, aż droga będzie łatwiejsza, bo nigdy to się nie stanie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.