Orgazm - 10 ciekawostek na jego temat

Orgazm - 10 ciekawostek na jego temat

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Orgazm jest czymś zupełnie powszechnym i normalnym. Co dziwne pozostaje on tematem tabu w naszym społeczeństwie. Wszyscy wiemy, że orgazm jest intensywnym doznaniem fizycznym, którego doświadczamy podczas seksu. Z punktu widzenia psychologii, jest to efekt powstający w wyniku nagromadzenia napięcia przyjemności.

Orgazm – wciąż temat tabu

Chociaż wiemy wiele, na temat tego czym jest, to nadal istnieje wiele aspektów dotąd niepoznanych na temat orgazmu. Weźmy na to fakt, że nie każdy orgazm doświadczamy w ten sam sposób.

Miłość

Dziś prezentujemy wam jeden z najpopularniejszych wykładów w internecie: orgazm, osiągający niemal 12 milionów wyświetleń.

Mary Roach, autorka i dziennikarka naukowa, opowiada nam o najbardziej osobliwych rzeczach, jakie badano w tym temacie związanym z seksualnością. W tym przypadku mowa o osiąganiu seksualnego szczytowania.

Mary z rozgłosem wskoczyła na listę 10 najlepiej sprzedawanych i najbardziej polecanych autorów w USA w 2008 roku, dzięki swojej książce Bzyk. Pasjonujące zespolenie nauki i seksu. Pierwszy wyraz w tytule jej książki “bzyk”, jest terminem używanym w slangu, a oznaczającym uprawianie seksu. Fakt ten nie pozostał niezauważony. To mógł być jeden z powodów, dla którego tysiące czytelników tak ochoczo brało się za kupowanie tej lektury.

Poczucie humoru Mary jest dość pomocne, kiedy mamy do czynienia z tego rodzaju pytaniami, a do tego doskonale się sprawdza. Oferuje nam rozmowę, w której żadne słowo nie jest rzucane na wiatr. Zachęcamy cię teraz, by bliżej się jej przyjrzeć. Tutaj zamieściliśmy kilka spośród najbardziej interesujących stwierdzeń.

naga kobieta

10 faktów o orgazmie, o których prawdopodobnie nie wiesz

W tym filmie między innymi prezentowanych jest 10 ciekawostek na temat orgazmu:

 1. Dzieci masturbują się w łonie.
 2. Stymulacja organów seksualnych nie jest konieczna, aby osiągnąć orgazm.
 3. Możesz szczytować, będąc martwym.
 4. Orgazm może powodować nieświeży oddech.
 5. Może też leczyć czkawkę.
 6. We wczesnych latach 20 lekarze zalecali szczytowanie jako receptę na płodność…
 7. Duńscy farmerzy nadal stosują to u świń. Na ten temat powstały nawet specjalne plakaty i filmy.
 8. Samice zwierząt czerpią z niego więcej przyjemności, niż mogłoby się nam wydawać.
 9. Badanie ludzkiego orgazmu w laboratorium nie jest łatwe…
 10. Lecz z pewnością zabawne.

Jest to dość interesujący i zabawny wykład naszpikowany żarcikami, które spowodują, że nie będziesz mógł się od niego oderwać.

Przeczytaj też artykuł: Fobie seksualne – 9 najczęstszych typów

Nie każdy orgazm jest taki sam

Nie chcemy wszystkiego przed tobą odkrywać. Zachęcamy byś obejrzał film i sam wypracował sobie na jego temat opinię. Autorka opowiada nam wiele interesujących rzeczy. Jedną z nich jest rozmowa z kobietą, która twierdziła, że szczytuje za każdym razem, kiedy pomyśli o orgazmie.

Zadała jej pytanie “czy mogłaby mi to pani zaprezentować w tej chwili?”, na co ta odpowiedziała, aby zaczekały chociaż do końca kolacji. Później pokazała jej co miała na myśli na ławce w parku. Ten rodzaj orgazmu określany jest jako mózgowy lub ASMR.

Zobacz też artykuł: Sexting : Internet i niebezpieczna gra

Inna kobieta szczytowała za każdym razem, kiedy myła zęby. Inna zaś, kiedy ktoś dotykał jej brwi. Te sytuacje podtrzymują tezę, że możemy osiągnąć fizyczną przyjemność nie tylko poprzez penetrację, ale też na tysiące innych sposobów. Musimy po prostu mieć ochotę na eksperymentowanie i nowe doświadczenia.

Autorka daje nam nawet przepisy na sztuczną spermę, które znalazła w literaturze. Mary Roach prezentuje nam również fragment filmu, w którym duński farmer stymuluje lochę. Robi to, aby ta mogła osiągnąć orgazm, zwiększając w ten sposób swoją płodność. Interesujące, czyż nie?

Kobieta

 

Opowiada również o eksperymencie Kinseya, jednego z pionierów badań nad seksem. Jest to coś, o czym musisz koniecznie usłyszeć. Podobnie jak o seksualnej maszynie zaprojektowanej przez Mastersa i Johnsona, którzy badali seksualne reakcje u ludzi.

Jako że obraz wart jest tysiąca słów, prezentujemy ci film, w którym możesz zweryfikować wszystko o czym tutaj wspomnieliśmy, a dodatkowo odkryć parę innych rzeczy. Z pewnością się zaśmiejesz!

Jak możesz urozmaicić swoje życie seksualne?

W międzyczasie, chcemy dać ci kilka wskazówek w osiąganiu seksualnej przyjemności:

 1. Nie pozwól by seks stał się monotonny. Bądź kreatywny i wprowadzaj w życie nowe pomysły, które sprawią wam przyjemność.
 2. Rozmawiaj ze swoim partnerem o tym co lubisz i o tym czego nie lubisz. Seks to nie jest zwyczajna czynność. Rozmowa o seksie z twoim partnerem jest tak samo ważna jak jego uprawianie.
 3. Najpierw poznaj siebie. Jeśli dobrze poznałeś swoje ciało, będziesz wiedział co lubisz, a czego nie. Zapomnij o starych mitach i tabu.
 4. Pamiętaj, że w seksie nie ma ustalonych reguł. Ważne jest, byście ty i twój partner czuli się swobodni i połączeni.
 5. Czytaj o seksie. To pomoże ci poszerzyć i docenić swoją “inteligencję seksualną”.
 6. Nie zapominaj o grze wstępnej. Jest ona ważna w dobrej i zdrowej relacji seksualnej.
 7. Nie rób czegoś, czego nie lubisz, lub co powoduje twój dyskomfort. Rozmawiaj o tym ze swoim partnerem.
 8. Szukaj chwil, w których oboje jesteście najbardziej zrelaksowani i w najlepszym nastroju.
 9. Zapomnij o swoich kompleksach. Nikt z nas nie ma doskonałego ciała. Seksualność i erotyzm tworzony jest przez tysiące czynników. Odpowiedniego spojrzenia, pocałunku, pieszczoty. Bądź pewny swojego ciała i daj się ponieść rozkoszy.

Na koniec pozostawiamy wam jeden z ulubionych cytatów Mary Roach spośród wszystkich dzieł Alfreda Kinseya. “Kawałki sera rozrzucone wokół pary kopulujących szczurów mogą odwrócić uwagę samicy, lecz nie samca.”

Miłego seansu!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.