Uwodzenie, czyli sztuka postępowania z ludźmi

Uwodzenie, czyli sztuka postępowania z ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Uwodzenie kojarzy nam się z kimś fałszywym, a czasami wręcz złym, w wielu przypadkach robimy to jednak nieświadomie. Niemal zawsze celem naszych działań jest wspólna emocjonalna korzyść. Tak naprawdę, to że kogoś kochamy, oznacza że zostaliśmy uwiedzeni przez tą osobę. Uwodzenie mamy po prostu we krwi.

Aby polepszyć naszą sztukę uwodzenia, kluczowa jest świadomość tego co robimy oraz po co to robimy, jakie zachowania wywołują nasz dyskomfort i dlaczego nie dają żadnych efektów.

Uwodzenie

Uwodzenie – kluczowe aspekty

W swojej książce Sztuka Kochania, Owidiusz podał nam kilka wskazówek, co do tego jak znaleźć kobietę którą obdarzymy miłością oraz o tym jak zdobyć jej serce. Jest dalece przydatna i polecamy ćwiczyć uwodzenie w miejscach, gdzie jest to stosowne, jak imprezy, teatry, miejsca zebrań, świętowania sukcesów, na bankietach, w Nowy Rok itp.

Teksty Owidiusza i Kama Sutra dwa słynne przewodniki po świecie uwodzenia dają nam wskazówki, jak zyskać uwagę drugiej osoby. Oto niektóre spośród nich:

  • Dawaj refleksyjne podarunki (zarówno emocjonalne i materialne).
  • Nie przeciwstawiaj się podarunkom na pierwszej randce.
  • Siedź blisko niego/jej lub tańcz obok.
  • Jeśli możesz, zorganizuj spotkanie w miłym miejscu.
Ludzie kwiaty

Uwodzenie jest procesem stymulowania czyjegoś zainteresowania, wzbudzania ciekawości, tworzenia pożądania naszej znajomości u innych. Jest to sprawianie, by inni czuli się mile widziani w naszym towarzystwie, tak że pragną nas i poszukują. W ten sposób uwodzenie nie służy tylko do uzyskania partnera seksualnego lub na stałe, ale też by ich po prostu przy nas zatrzymać.

Przeczytaj też artykuł: Kochać siebie, by móc pokochać innych

Czym jest uwodzenie?

Uwodzenie to prowokowanie zainteresowania innych i ewoluowanie go w pożądanie. Zaskarbianie sobie pozytywnej uwagi i ciekawości ludzi.

Polega ono na permanentnym lokowaniu się w wyobraźni innych i sprawianie, by ochota na stałe poznawanie nas rosła. Polega na powodowaniu pożądania i generowaniu oczekiwania możliwości.

Kobieta w oknie

Wizerunek… czy trzeba być przystojnym lub piękną?

Wcale nie. Tak naprawdę niektórzy ludzie, którzy dobrze wyglądają nie dbają o inne cechy swojej osobowości, co w efekcie staje się ich wadami.

Przeczytaj też: Piękno jest tym, co znajduje się wewnątrz nas

Uwodzenie jest procesem rozwijania naszej siły i skrywania naszych wad, mimo że je akceptujemy. Masz tylko jedną szansę na dobre pierwsze wrażenie, zatem:

  • Dbaj o higienę osobistą
  • Utrzymuj świeży i zdrowy wygląd
  • Dokonaj drobnych zmian w swoim stylu, jeśli do konieczne.

Poza tym, po prostu bądź sobą. Możesz naśladować tricki innych ludzi, ale zawsze zachowuj swoją osobowość. Nie chodzi o kopiowanie, ale o stawanie się najlepszą wersją samego siebie.

Śmiech

 

Co z mową ciała?

Czyjś wizerunek może nam się podobać, ale ich mowa ciała i sposób poruszania się, ostatecznie definiuje fakt, że nam się spodobają lub będą nas zupełnie odpychać. Cechy te głęboko zależą od podświadomego świata każdego z nas: każdy czuje pociąg do innego zestawu cech behawioralnych.

Przeczytaj też: Marylin Monroe i jej 10 inspirujących cytatów

Co jeśli zostaniemy odrzuceni?

Możesz dalej próbować, jeśli zauważysz, że osoba nie była zbyt uważna, lub okoliczności nie były bliskie doskonałym. Być może twoje umiejętności nie są rozwinięte tak jak ci się wydawało. Być może rozpocząłeś od zbyt wysokich celów i nie próbowałeś ich osiągnąć w odpowiedni sposób. Pamiętaj, by nie powielać swoich błędów. Powinieneś więcej ćwiczyć.

W przeciwieństwie do znanego mitu, że “łobuz jest bardziej atrakcyjny”, badania jednogłośnie wskazują, że najbardziej poszukiwanymi cechami są szczerość, uczciwość, zrozumienie, lojalność, wiarygodność, podczas gdy tym co nas odrzuca jest fałszywość, małostkowość, okrucieństwo i nieszczerość. Miej to na uwadze, wyjdź do ludzi i zacznij flirtować.

 


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.