Krótki film o tym jak zmienia nas miłość

Krótki film o tym jak zmienia nas miłość

Ostatnia aktualizacja: 30 czerwca, 2017

Co dzieje się, kiedy w naszym życiu nagle pojawia się miłość? Co z naszymi hobby i zainteresowaniami? Czy to możliwe, aby one znikły, czy wręcz przeciwnie stale będą nam towarzyszyć? Jaka opcja jest najlepsza? Prezentujemy krótki film który porusza tę kwestię.

Ten krótki film pokazuje, jak zmienia nas miłość.Każdy z nas ma coś takiego co sprawia mu radość, czy to hobby, czy preferencje, które kształtujemy przez całe swoje życie. Niektórzy wolą słuchać muzyki, kiedy inni spędzają ten czas na czytaniu. Jeszcze inni lubią tańczyć, albo na przykład wybierać się na długie spacery.

Istnieje cały wszechświat dostępnych nam możliwości i możemy sami wybrać to, co najbardziej nam odpowiada.

Nagle zjawia się jednak miłość i łączą się dwa różne światy siłą przyciągania dwojga ludzi. Jaki sposób jest najlepszy, aby oba jak najlepiej ze sobą współgrały? Co takiego możemy zrobić? Dziś prezentujemy wam krótki film, dzięki któremu będziemy mogli nieco się nad tym zastanowić.

“Sekret równowagi tkwi w zdolności do szanowania siebie, tak samo jak i innych.”

-Walter Riso-

Krótki film o tym, co dzieje się kiedy nagle zjawia się miłość

Także tobie przydarzyć się może to co zdarzyło się naszej głównej postaci, kiedy naprawdę lubisz jakiś sport lub masz jakieś hobby. Mamy na myśli oddanie do tego stopnia, że ciężko wszystko traci sens, jeśli nie możesz temu poświęcić przynajmniej kilka minut każdego dnia.

Twoja codzienna rutyna naznaczona jest w pewien sposób przez tę pasję i nie potrafisz wyobrazić sobie bez niej życia.

Zakochana animowana świnia i kurczak

Lecz nagle, co często się zdarza, w twoim życiu może pojawić się miłość, która wstrząśnie fundamentami całego twojego świata. Ta osoba staje się twoim oczkiem w głowie, bo nawet nie zdając sobie z tego sprawy całkowicie zmienia ona twoje plany oferując ci coś nowego i wspaniałego: miłość.

Razem budujecie piękną historię pełną wspólnych rzeczy, cennych doświadczeń i wyjątkowych chwil. Wasze pożądanie i zauroczenie przekształca twoje codzienne życie w coś zupełnie innego, od tego co znane ci było do tej pory.

Być może nie poświęcasz już tak dużo czasu temu co sprawiało ci tyle radości, a może wręcz całkowicie o tym zapomniałeś. Pod wpływem zakochania nasze myśli stale koncentrują się na tej drugiej osobie i na pragnieniu spędzania z nią coraz to więcej czasu…

Zauroczenie dominuje na jakiś czas naszą codzienną rutynę.

Do miłości trzeba dwojga, ale każdy z nas pozostaje sobą

To prawda, że zmieniamy się kiedy się zakochujemy gdyż często postrzegamy tę drugą osobę w wyidealizowany sposób i marzymy o różnych doświadczeniach, z których każde wydaje się być cudowne. Musimy jednak próbować wydostać się z tej chmury, bo z biegiem czasu uderzymy w ścianę rzeczywistości ze zdwojoną siłą.

Świnia i kurczak w kinie

Kiedy jesteśmy pod wpływem zauroczenia ciężko jest oprzeć się idealizowaniu. Uważaj jednak aby nie trwać w tym stanie zbyt długo. W dniu, w którym zdasz sobie sprawę, że ta osoba nie jest taka jak myślałeś twoja frustracja może być przytłaczająca, a zawód brutalny…

Należy również pamiętać o tym, że kiedy zjawia się miłość nie powinniśmy starać się być kimś kim nie jesteśmy. W związku musisz być przejrzysty mimo swoich lęków.

Nie możesz przestać być sobą tylko po to, aby polubiła cię ta druga osoba. Wówczas oszukiwałbyś podwójnie: po pierwsze i co najważniejsze samego siebie, a po drugie tę drugą osobę. W obu przypadkach zasłaniasz swoje prawdziwe oblicze.

Chowanie swojej osobowości i staranie się być doskonałym to nie są dobre składniki do budowania relacji. To co sprawia, że błyszczysz będąc w związku to autentyczność, przejrzystość i zdolność pokazywanie drugiej osobie zarówno twoich zalet, jak i wad. Wówczas będziecie mogli wspólnie iść ścieżką, którą tworzycie.

Najważniejsze to być lojalnym z samym sobą, tak by druga osoba mogła dokładnie nas poznać.

Krótki film, który prezentujemy dzisiaj przedstawia osobę która o tym zapomina. Robi coś dokładnie przeciwnego: porzuca swoje hobby, tak by jej partner był zadowolony. A co ty poświęciłbyś na rzecz miłości?

W miłości zawsze ważna jest empatia

Jeśli na chwilę zastanowimy się nad miłością to możemy na inny sposób zinterpretować ten krótki film. Będziemy mogli odnieść się do mocy, jaką stanowi w związku empatia.

W związku empatia jest sprzymierzoną mocą, która pomaga budować związek. Okazywanie empatii naszemu życiowego partnerowi pozwala nam na wejście do jego emocjonalnego świata i zrozumienie dlaczego tak się czuje w różnych sytuacjach.

Posłuży nam to również jako wskaźnik tego jak mamy działać i komunikować się z drugą osobą. Stawiając się na miejscu naszego partnera będziemy mogli umocnić łączącą nas więź.

W tym krótkim filmie mamy przykład takiej sytuacji. Pani kurczak wydaje się być dotknięta i smutna, kiedy odkrywa że jej partner lubi jeść jajka, z którego to sama przecież się wykluła.

Bez żadnych wymagań, za pomocą prostych gestów jej partner odkrywa jej uczucia. Postanawia porzucić swoje zachowanie, tak by już dłużej jej nie krzywdzić.

Związki są skomplikowane, ale to nie odejmuje im piękna. Ważne jest jest by rosnąć wspólnie, pozostając przy tym sobą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.