Zacznij związek od prawdziwej rozmowy

Zacznij związek od prawdziwej rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 04 maja, 2017

Kiedy zaczynamy nowy związek wychodzimy naprzeciw tej drugiej osoby i stwarzamy wokół siebie mnóstwo iluzji. Na wczesnych etapach relacji staramy się zaprezentować z jak najlepszej strony. Ale czy tak budowany związek będzie trwały?

Iluzja jaką stwarzamy motywuje nas do większego wysiłku w poprawie tego, jacy jesteśmy. Pragniemy, aby druga osoba nas polubiła. Jesteśmy milsi i pokazujemy swoją łagodniejszą stronę… Kiedy się zakochujemy przepełnia nas szczęście i nawet ciężko nam się zdenerwować.

Niuanse miłości

Flirt, uprzejmości, zakochiwanie i wreszcie wybór partnera w pewnym stopniu nas oszałamiają. Kiedy się zakochujemy, to jednocześnie jesteśmy i zupełnie nie jesteśmy sobą.

Kiedy podoba nam się druga osoba ukrywamy nasze wady i różnice. Robimy to zarówno świadomie, jak i nieświadomie. Staramy się zrobić na drugiej osobie wrażenie, że jesteśmy dla niej “idealnym” partnerem. Często jednak, kiedy ten okres przemija słyszymy: “Kiedyś byłeś inny! Nigdy nie mówiłeś mi, że nie lubisz… Kiedy się poznaliśmy, to…”

Twarze w kawie - związek

Dlaczego więc nie odwrócić biegu rzeczy. Nadal możemy uśmiechać się, flirtować i dawać z siebie to, co mamy najlepsze, jednak możemy również zdawać pytania, które wpłyną na przyszłość naszego związku.

“Ostrożnie wybieraj swojego partnera. Od tej decyzji zależeć będzie 90% twojej radości i smutku. Dopiero po ostrożnej decyzji zaczyna się prawdziwa praca.”

-H. Jackson Brown-

Miłosny kwestionariusz wspomoże twój związek

O wszystkim można rozmawiać, nawet na wczesnym etapie miłości. Wszystko zależy od tego z jaką wrażliwością i inteligencją podchodzimy do tej rozmowy. Chcemy wiedzieć więcej o osobie, która tak nas do siebie przyciąga. Podobnie ona chce wiedzieć kim my w rzeczywistości jesteśmy.

Dlaczego nie możemy szybować wysoko w chmurach, mieć motylków w brzuchu i jednocześnie pokazywać swojej prawdziwej twarzy? Czemu nie możemy wprost mówić czego pragniemy teraz, a czego w naszej wspólnej przyszłości?

Prezentujemy ci miłosny kwestionariusz, dzięki któremu w taki czy inny sposób możesz zacząć zadawać pytania, które rozjaśnią ci różne kwestie na temat osoby, która jest dla ciebie ważna i z którą pragniesz stworzyć długoterminowy związek.

Małżeństwo

Niektórzy ludzie nie potrafią wyobrazić sobie związku, który nie miałby skończyć się małżeństwem. Dla innych jednak małżeństwo nie ma żadnego znaczenia i sama wzmianka o nim powoduje wzburzone reakcje. Co jeśli twój partner nie chce wziąć ślubu, a dla ciebie jest to największa nadzieja w życiu, albo na odwrót?

Znajomość poglądów twojego partnera na temat małżeństwa może być istotna dla waszej wspólnej przyszłości.

“Sekret szczęśliwego życia z twoim ukochanym jest następujący: nie próbuj go zmieniać.”

-Chardonne-

Dzieci

Jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu jest ta odnośnie posiadania potomstwa. Tej jakże ważnej decyzji, nikt nie powinien poświęcać dla drugiej osoby. Wiele par rozstaje się właśnie z tego powodu. Zanim rzeczy wymkną się spod kontroli warto zadać to pytanie już na samym początku waszego związku.

Dziewczynka z ojcem

Religia

Religia łączy lub dzieli. Religia wyznacza sposób zachowania i postępowania w życiu wielu osób. Czy mógłbyś żyć u boku osoby, której przekonania są zupełnie różne od twoich? Aby tego uniknąć musisz zapytać ją o przekonania religijne.

Pieniądze

Niektórzy ludzie największą uwagę przywiązują do pieniędzy. Jeśli nie mają wystarczającej ilości rzeczy materialnych, nie potrafią być szczęśliwi. Inni jednak wolą na przykład mniej pracować, ale mieć za to więcej wolnego czasu. Kwestia pieniędzy oczywiście określa również styl życia danej osoby. Czy twój styl życia jest taki sam, jak twojego partnera? Pomyśl o tym.

Osobowość i styl życia

Każdy jest inny. Niektórzy lubią przygody inni są cisi, nieśmiali, czy przebojowi… My możemy nie lubić podnosić się z krzesła, podczas gdy nasz partner uwielbia spływy kajakowe… Czy wydaje ci się, że stworzylibyście kompatybilny związek? Po prostu musisz się przekonać.

Miłość to skomplikowane uczucie, ale jak ze wszystkim w życiu rozmowa pomaga zrozumieć drugiego człowieka. Jesteś jedyną osobą, która musi wiedzieć co jest dla ciebie niezbędne i czego szukasz w związku. Rozmawiaj ze swoim partnerem i podejmuj właściwe decyzje.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.