Energia, którą oddają inni, wpływa na to, jak się czujemy

Energia, którą oddają inni, wpływa na to, jak się czujemy

Ostatnia aktualizacja: 03 września, 2017

Energia – mamy tendencję do absorbowania jej od innych ludzi. To tłumaczy, dlaczego są ludzie, którzy czują się nieswojo w towarzystwie niektórych osób.

Taki wniosek wyciągnięto na podstawie badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Bielefeld. Udowodniono w nim, że istoty ludzkie cały czas znajdują się pod wpływem energii otoczenia.

Kwiaty potrzebują wody i światła, aby rosnąć, a ludzie wcale się od nich nie różnią. Nasze ciało jest jak gąbka, wchłaniająca część tego, co nas otacza. Nasze ciało wykorzystuje energię, którą inne organizmy oddają, aby karmić nasze stany emocjonalne.

Wszyscy mamy w naszym otoczeniu kogoś, kto jest w stanie wyssać całą naszą energię i zostawić nas w stanie wyczerpania. Istnieje również całkiem odwrotny przypadek: osoby, których obecność nas inspiruje.

Wydaje się, że energia, która emanuje od zwierząt i przyrody jest czymś, co ludzie mogą wchłonąć.

To dlatego, że kontakt z naturą jest w stanie wiele osób stymulować i wypełniać energią. Zooterapia lub terapia w której towarzyszą nam zwierzęta są stosowane po to, aby poprawić stan pacjentów.

“Energia umysłu jest istotą życia”.

-Benjamin Franklin-

Relacje między naszym nastrojem a poziomem energii

Energia to zdolność ciała do wykonywania danego zadania. Wszystkie ciała mogą ją gromadzić i powodować w sobie i innych elementach zmiany. W rzeczywistości, kiedy wykonujemy jakąś czynność, to, co robimy tak naprawdę jest transferem energii.

Wszystkie żyjące istoty potrzebują różnych rodzajów energii, z czego wiele uzyskuje się poprzez jedzenie i picie. Możemy też czerpać ją z natury, konkretnie z wiatru, wody, ciepła, światła itp.

Bez wątpienia energia jest istotną częścią naszego życia. Jej brak utrudnia wiele naszych codziennych czynności. Dotyczy to na przykład poruszania się, dbania o siebie, pracy lub uprawiania sportu.

Energia dziewczyny na łące pełnej kwiatów.

Energia naszego ciała wpływa i zmienia nasz nastrój. Według niektórych psychologów, takich jak Robert Thayer, nasz nastrój odzwierciedla związek między naszymi stanami energetycznymi a emocjami.

Nasz nastrój zmienia się między stanem energetycznym (od wyczerpania do bardziej aktywnego) a stanem, który odnosi się do stopnia nerwów, który czujemy (od uspokojenia do większego napięcia). Uważa się również, że “najlepszy” stan ma być spokojny i “najgorszy” ma być wyczerpany.

Człowiek ma tendencje do stania się tym, kim wierzy, że jest.

Pozytywna energia – jak mogę ją zwiększyć?

Kiedy nasz osobisty stan energii jest niski, wszystko staje się bardziej skomplikowane, a trudności mnożą się. Trzeba zadać sobie pytanie, jakie działania, wydarzenia czy ludzie mają pozytywny stan energetyczny.

Działania i ludzie, którzy zapewniają nam dobrą energię, pomagają nam w bardziej pro aktywny sposób poruszać się po naszych osobistych ścieżkach.

Aby zwiększyć nasz stan energetyczny, oprócz otaczania się pozytywnymi ludźmi, musimy trochę popracować nad sobą samym. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możemy osiągnąć optymalny stan energetyczny:

  • Bądź skupiony na swoich celach, dzięki temu energia nie ulegnie rozproszeniu.
  • Nie stawiaj oporu. To, czemu się opieramy, trzyma się nas tym bardziej.
  • Bądź świadom własnych ograniczeń, nie obwiniaj się o to, że istnieją.
  • Skup swoją energię na celach, nad którymi sprawujesz największą kontrolę.
    Czerwono czarny motyl.

Z drugiej strony, musisz szukać działań, które pomogą Ci utrzymać motywację. Dla niektórych wystarczające będą ćwiczenia, wyjście na spacer, dzielenie się zadaniami lub zmiana przyzwyczajeń.

Musimy znaleźć coś, co czyni nas bardziej czujnymi i starać się to uwzględniać w naszym codziennym życiu. Podobnie pomocne jest również otaczanie się ludźmi, którzy mają podejście i cele podobne do naszych. W ten sposób mogą również czerpać korzyści z energii, którą emitujesz.

Wybór naszego codziennego otoczenia, przyjaciół, aktywności i naszych towarzyszy życia poprawnie wpływa na nasz nastrój.

Otaczanie się miłymi ludźmi, którzy mają pozytywną energię, zapewnia nam ważną pomoc, jeśli chodzi o stawianie czoła wyzwaniom. Zarówno transcendentalnym, jak i tym, które można znaleźć w naszym codziennym życiu.

Jeśli nastawienie jest zaraźliwe, czy Twoje jest warte złapania?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.