Szczęście - 13 wskazówek, które pomogą Ci je osiągnąć

Szczęście - 13 wskazówek, które pomogą Ci je osiągnąć

Ostatnia aktualizacja: 23 czerwca, 2017

Szczęście powinno być nastawieniem. Czy kiedykolwiek widziałeś ludzi, którzy Twoim zdaniem mają wszystko, by mieć szczęście, a nadal się nim nie cieszą? I czy kiedykolwiek poznałeś, takich, którzy uśmiechali się, nawet jeżeli życie nie obchodziło się z nimi lekko?

Czasami życie daje Ci w kość. Jakby najsilniejsze z huraganów przyszły, zabrały i zniszczyły wszystko co było Twoim światem. Może się wtedy wydawać, że szczęście Cię opuściło. Czasami całe Twoje życie jakby utknęło w miejscu, a Ty czujesz się znudzony sam sobą i tym co Cię otacza.

Ale my możemy zaprojektować nasz własny świat. Możemy przeorganizować i jego i siebie, możemy zmieniać rzeczy. Mamy wpływ na tak wiele czynników…

“Szczęście jest czymś wewnętrznym, nie zewnętrznym; dlatego nie zależy od tego, co posiadamy, ale od tego, kim jesteśmy.”

-Henry Van Dyke-

Szczęście – jakich zmian dokonać, by je osiągnąć?

Doktor María Alonso Puig przekazała siedem ciekawych sekretów do szczęścia. My zdecydowaliśmy się poszerzyć tą listę o kilka kolejnych, więc teraz nie masz już wymówki, by nie nauczyć się jak być szczęśliwym!

“Szukamy szczęścia, nie wiedząc gdzie, jak pijany szukający swojego domu, wiedzący, że jakiś ma”

-Voltaire-

1. Uważaj na siebie

Postaw siebie na pierwszym miejscu. Prawdą jest, że czuwanie i pomaganie innym przyniesie nam szczęście. Ale kiedy zatracimy się w tym za bardzo i zapomnimy o samych sobie to zrobimy sobie krzywdę.

Powiedzenie “nie” tu i tam, nie próbowanie zadowolić każdego jest bardzo ważnym aspektem zdobycia szczęścia.

A co z Tobą? Czego Ty chcesz? Zwróć na to uwagę.

2. Zacznij od nowa

Czy doświadczyłeś w swoim życiu porażki? Zacznij od nowa. Życie jest jak koła Ferrari,  czasami jesteśmy na górze, a czasem na dole. Powstań ponownie i nie zamykaj się w bólu przeszłości! Gdzieś tam są nowi przyjaciele, nowe miłości, nowa praca… Czekające na Ciebie, aż je odkryjesz.

Każdy dzień, każda chwila jest okazją, by zacząć wszystko od nowa

3. Nie potępiaj się za swoje błędy, ucz się z nich

Wszyscy popełniamy błędy, błądzić jest rzeczą ludzką. Przestań ciągle rozmyślać o jednej i tej samej rzeczy!

Co się stało, to już się nie odstanie. Uznaj to za okazję daną Ci przez życie, by nauczyć się czegoś nowego. Poczucie winy nas paraliżuje, ale uczenie się na własnych błędach pozwala nam ruszyć dalej.

4. Myśl o wszystkich dobrych rzeczach, które posiadasz

Często skupiamy się na zdaniach “Mam takiego pecha” lub “To znów się mi przydarzyło”.

Dlaczego nie zaczniesz po prostu myśleć o tych dobrych rzeczach, które masz? Czy kiedykolwiek po obudzeniu zastanawiałeś się na przykład, że widzisz, czujesz zapach i dotyk? Zwróć na to uwagę, a będziesz zaskoczony.

Kobieta na łące w białej sukience

5. To Ty decydujesz o zmianach

Jeżeli coś się nie zmienia, to dlaczego nie zaczniesz sam czegoś zmieniać?

Co? Czyżbyś był znudzony swoim życiem, codzienną rutyną? Idź poszukaj dla siebie jakichś aktywności, przyjaciół… Po prostu idź! Nie czekaj, aż wszystko samo do Ciebie przyjdzie

6. Próbuj nowych rzeczy, których zawsze chciałeś spróbować

Czy zawsze chciałeś się nauczyć jakiegoś języka, grać na jakimś instrumencie lub chciałeś pójść na spływ? Na co czekasz, żeby to zrobić?

To jest Twój czas, korzystaj z niego

7. Czytaj o ludziach, którzy zmienili swoje życie

Istnieją piękne opowieści o osiągnięciach innych i o tym, jak zarządzać swoim życiem. Dobrą praktyką, którą jako przykład powinniśmy brać od innych, jest motywacja potrzebna do rozpoczęcia zmian.

8. Zarządzaj swoją twarzą

Czy wiesz, że tylko przez zmianę swojego wyrazu twarzy możesz zmienić swoją postawę? Dlaczego tego nie spróbujesz?

Możesz zacząć od budzenia się z uśmiechem każdego ranka… może zaskoczysz samego siebie.

9. Użyj swoich wewnętrznych dialogów, by wesprzeć samego siebie

Przeprowadź pozytywny dialog sam ze sobą. Może on zawierać zdania takie jak “Mogę”, “Jutro wszystko pójdzie dobrze” itd.

Sposób w jaki ze sobą rozmawiasz, pokazuje bardzo wiele o Tobie i o tym jak się cenisz. Zapamiętaj to sobie.

10. Naładuj swoje baterie, pozbądź się stresu

Nie pozwól, by stres kierował Tobą. On najczęściej wypełnia Twój umysł negatywnymi myślami i zmartwieniami na temat przyszłości i przeszłości.

Rozkojarz się przez wykonywanie jakichś czynności, medytowanie lub też prostą obserwację swojego wnętrze, by kontrolować to jak się czujesz.

Kobieta siedząca w pozycji kwiatu lotosu

11. Jeżeli potrafisz to sobie wyobrazić, to możesz to również stworzyć

Co jeżeli rzeczywistość była marzeniem pierwszym z pierwszych… Dlaczego nie spróbujesz spełniać swoich marzeń? Ty tylko musisz wiedzieć dokładnie czego chcesz, nadać temu kształt i poszukać możliwości, by to otrzymać.

12. Śpij dobrze

Sen jest wielkim sprzymierzeńcem dobrego humoru.

Wskazówka: kiedy idziesz spać odseparuj się od swoich zmartwień i obaw. Powiedz sam do siebie “Czy ja nie zasługuję na sen?”

13. Nie ma szczęścia bez innych

Bądź miły dla innych. Bez wątpienia bycie altruistycznym czyni nas szczęśliwszymi. Ćwicz altruizm.

Jeżeli będziesz ćwiczył tych 13 wskazówek to na pewno zmienisz siebie i będziesz czuł się bardziej szczęśliwy. Możesz dodać też jakieś swoje wskazówki do tej listy. Szczęście jest postawą, nie zapominaj o tym.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.