Uczyń swoje życie wyjątkowym już dziś!

Uczyń swoje życie wyjątkowym już dziś!

Ostatnia aktualizacja: 18 maja, 2017

Uczyń swoje życie wyjątkowym. Czy kiedykolwiek ktoś powiedział Ci coś podobnego? Ciesz się każdym momentem, jakby miał być tym ostatnim. Nie pozwól przeminąć nawet jednemu dniu, w którym nie powiedziałbyś swoim bliskim ile dla Ciebie znaczą. Uczyń swoje życie wyjątkowym.

Może to brzmieć jak wytarty frazes, lecz nim wcale nie jest. Przemień swój świat w coś magicznego i unikalnego.

Spełnij swoje marzenia oraz spraw, by Twoje życie było wyjątkowe

Każda osoba na tej planecie posiada wewnętrzne światło, które próbuje się wydostać. Marzenia i pragnienia wszystkich ludzi na Ziemi, które dążą tylko do tego, by się spełnić, będą zawsze z nami.

“Jesteśmy panami naszego przeznaczenia. Jesteśmy kapitanami naszej duszy.”

-Winston Churchill-

radosna dziewczyna

Niestety często jesteśmy zmuszeni do nijakiego i smutnego życia. Jeżeli miałeś wystarczające szczęście, by urodzić się w rozwiniętym kraju na Zachodzie, możesz liczyć na to, że Twoje marzenia się spełnią. Być może nigdy nie spojrzysz na to w ten sposób, ani nie docenisz jakim jesteś szczęściarzem.

Jeśli jednak nie miałeś za wiele szczęścia i urodziłeś się w kraju biednym, Twoje życie przeminie w towarzystwie głodu, przemocy i marginalizacji.

Pozwól zajaśnieć swemu wewnętrznemu światłu

Mimo to, my wszyscy posiadamy to wewnętrzne światło, które należy wyłącznie do nas i będzie z nami przez całe życie. Sekret tkwi w jego uwolnieniu, nadaniu mu głosu, aby mogło wykrzyczeć światu jak bardzo potrzebujemy tego światła, by było naszym przewodnikiem.

Aby nasze wewnętrzne światło uzyskało swój głos oraz miało wpływ na nasze życie, musimy spełnić nasze marzenia.

Prawdziwe pragnienia, które mieszkają w duszy każdej istoty ludzkiej sprawią, że niezwykłe, magiczne życie stanie się rzeczywistością. Będzie dalekie od rutyny i konformizmu.

Zdystansuj się od konformizmu

Uwolnij się od konformizmu i monotonii. Pozwól swojemu życiu, by było niezwykłe i autentyczne. Poznaj dogłębnie samego siebie, to, co dobre oraz to, co złe, ponieważ tylko w ten sposób będziesz wiedzieć, co naprawdę ukrywa się w Twoim sercu.

Jeżeli pragniesz mieć wyjątkowe życie, szanuj swoich pobratymców. Nie oceniaj innych na podstawie ich koloru skóry,  religii czy ideologii. Zamiast tego pamiętaj, że wewnątrz każdej osoby, którą spotykasz, istnieje coś dobrego i pięknego, lecz co nigdy nie miało szansy się zmaterializować.

Dobre postępowanie jest w naturze każdej istoty ludzkiej, jednak nie zawsze jest to takie łatwe. Nauczono nas, by podążać za przywódcą oraz być po prostu następną owcą w stadzie.

Pracuj, konsumuj, rozmnażaj się, utrzymuj rodzinę…Gdzie jest miejsce na indywidualne potrzeby? Osobiste spełnienie? Kiedy podążanie za marzeniami znika z naszych pragnień?

 Jeżeli możesz to sobie wyobrazić, możesz też tego dokonać

Uczyń swoje życie wyjątkowym. Być może zastanawiasz się jak to zrobić, co oznacza, że Twój cel znajduje się w zasięgu ręki.

Będzie to ciężka droga, kamienista, pełna przeszkód, wyłożona brakiem zrozumienia i komplikacjami. Lecz powinieneś wiedzieć, że końcowa nagroda warta jest tego całego znoju.

Nagrodą na końcu tej długiej i żmudnej drogi jesteś Ty. Osoba, którą zawsze chciałeś się stać, żyjąca w sposób, o jakim zawsze marzyła. Bycie sobą wyrażające się w każdym porze skóry, cieszenie się każdą przemijającą sekundą, jak gdyby jutro nie istniało. Ponieważ może ono nigdy nie nadejść, a wtedy już będzie za późno.

linoskoczek na księżycu

Zdobądź szczęście w swoim wyjątkowym życiu

Tak więc jest niezwykle ważne, abyś poszukiwanie wyjątkowego życia rozpoczął już teraz. Uwolnij całe dobro, które mieszka wewnątrz Ciebie. Podziel się nim ze światem w czasie podróży zwanej życiem. Tylko dlatego, że nie jest to łatwe, nie oznacza też, że jest to niemożliwe.

Zapomnij o swoich obawach i wstydzie oraz wskocz w przygodę bycia osobą, którą zawsze pragnąłeś być.

Oprzyj się na ludziach, którym ufasz. Kochaj intensywnie. Wyznacz sobie cele oraz zacznij małymi kroczkami osiągać drobne sukcesy, które wypełnią Cię satysfakcją i szczęściem. I w końcu uczyń swoje życie wyjątkowym.

“I tak, serce wszystkich zim żyje rytmem wiosny, a z każdą nocą nadchodzi radosny świt.”

-Khalil Gibran-

Nieważne jak skomplikowana staje się podróż, słońce nadal będzie wschodzić każdego dnia. Nigdy nie trać nadziei i wiary w siebie. Nigdy nie przestawaj marzyć. Daj wszystko, co posiadasz, ponieważ jest to dobre i przepełnione miłością. Uczyć swoje życie wyjątkowym.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.