Dotyk nie wystarczy — prawdziwa miłość to o wiele więcej

Z biegiem czasu zdajesz sobie sprawę, że prawdziwa miłość to coś więcej niż tylko dotyk. Prawdziwą miłość zawsze związana jest z duszą.
Dotyk nie wystarczy — prawdziwa miłość to o wiele więcej
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Prawdziwa miłość sprawia, że sam dotyk nie wystarczy. Z biegiem czasu zdajesz sobie sprawę, że prawdziwa miłość nie łączy się z ciałem, ale z duszą. To prawdziwa pasja, która wykracza poza twoje ciało i łączy dwa umysły. Łączy emocje, przekonania i uczucia. Ostatecznie dwie osoby tańczą razem jako jedna całość.

Oczywiście dotyk jest ważny. Mówi się, że skóra jest najważniejszym organem płciowym człowieka. Rzeczywiście, nie możemy żyć bez dotyku. W rzeczywistości czasami wystarczy dotyk, aby aktywować tysiące receptorów czuciowych, które są w stanie połączyć ze sobą emocję, uczucie. Jednak w prawdziwej miłości symfonia doznań osadzonych w Twojej skórze nie zawsze wystarcza.

„Księżyc żyje w wyściółce twojej skóry”.

-Pablo Neruda-

Najlepsze historie miłosne zwykle nie pojawiają się w książkach. Są napisane na twojej skórze niewidzialnym atramentem, który tylko Ty możesz zobaczyć. Zostały wytatuowane czubkami tych mądrych palców, które w cieniu śledziły kształt twojego ciała. Tym, który obudził twoją duszę i ukształtował ją do swojej, nadając ci prawdziwy sens twojego życia.

Gif. Zakochana para. Dotyk

Dotyk nie wystarczy. Spoglądaj w duszę

Nie jest łatwo znaleźć kogoś, z kim możesz się nim stać. Ta osoba, z którą dzielisz się swoimi emocjami, wartościami, doznaniami i współudziałami. Jednak gdy je znajdziesz, wszystko nagle do siebie pasuje i harmonizuje i nie ma już pustych przestrzeni do wypełnienia. Twoja dusza jest natchniona, a serce budzi się z długiego zimowego snu, właśnie wtedy, gdy myślałeś, że nigdy nie będziesz kochany.

Dzieje się tak, ponieważ nadchodzi czas, kiedy znudzi cię tchórzliwa miłość. Tych, którzy nic nie ryzykują i umierają jak burza pod koniec lata. Tych, które pomimo nocy pełnych namiętności, obietnic i pieszczot, pozostawiają przy sobie jedynie pustą poduszkę. Tych, które zostawiają cię tylko z twoimi łzami i prochami twoich niespełnionych snów.

Jednak w końcu się nauczysz. Podnosisz swoje połamane kawałki i składasz je z powrotem z miłością do siebie. Powtarzasz sobie mantrę, że „Nigdy więcej nikt mnie nie skrzywdzi”. Ponadto dowiadujesz się, że najlepszą kochanką jest ta, która ma odwagę spojrzeć poza twoją skórę, a nawet rozebrać się przed tobą emocjonalnie.

 

Dotyk a prawdziwa chemia miłości

Prawdziwa chemia miłości istnieje w samym centrum twojej głowy. W rzeczywistości to prawie jak trzecie oko. To przysadka mózgowa, w której wydzielany jest magiczny i niezwykle silny hormon. To jest oksytocyna.

Możesz mieć stosunek seksualny w dowolnym momencie, w którym twój mózg jest strumieniem doznań i neuroprzekaźników koordynujących twoje najczystsze, najbardziej przychylne instynkty. Jednak oksytocyna pojawia się tylko wtedy, gdy seks jest w pełni i autentycznie czerpany.

Ten hormon rozpala w tobie potrzebę opieki i ochrony. Karmi Cię uczuciem, emocjami i mądrzejszą pasją, mającą na celu stworzenie trwałej więzi, w której wszystkie Twoje lęki i niepewność zostaną wygaszone. W rzeczywistości badania potwierdzają, że orgazmy są znacznie bardziej intensywne, gdy pojawia się ta magiczna formuła.

 

Unikalny język

Co ciekawe, są pary, które z czasem przestają być parą, ale pozostają kochankami. W ich codziennym życiu nie mają już nic wspólnego i nie mają co do siebie złudzeń. Jednak pod kołdrą doświadczają czegoś magicznego i nadal mówią tym samym fantastycznym językiem.

Prawdziwa miłość trwa w sercach i duszach dwojga ludzi. Wykracza poza dotyk i mówi językiem, który rozumieją tylko najmądrzejsi kochankowie.

Niemniej tego typu sytuacje to tylko preludium do pożegnania. W rzeczywistości zdarzają się tylko dlatego, że wciąż pozostają pewne ślady przywiązania generowanego przez oksytocynę. Jednak stopniowo zgaśnie jak żar ogniska, które wcześniej oferowało tyle ciepła.

Seksualność ma niewątpliwie swój własny, niepowtarzalny język, który należy zrozumieć. Co więcej, nie wszyscy szukają tych samych rzeczy. Są tacy, którzy wolą te spotkania, w których nie ma trwałych związków ani zobowiązań. Są to niewątpliwie aspekty, które zawsze muszą być wyjaśnione od początku każdego potencjalnego związku, aby nie było miejsca na rozczarowanie.

Para tańcząca na księżycu

Kapitalizm erotyczny

Jest wielu ekspertów, którzy twierdzą, że żyjemy w systemie kapitalizmu erotycznego. Zabawki erotyczne są wprowadzane na rynek i stale polecane są nowe doświadczenia seksualne. Nie zapominając, że jest coraz więcej aplikacji randkowych, w których znalezienie partnera wydaje się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Jednak nic z tego nie wydaje się oferować prawdziwego szczęścia. W rzeczywistości te doświadczenia to niewiele więcej niż niewielkie wyładowania dopaminy, jednorazowe wybuchy szczęścia, ale wkrótce samotne serce dryfuje z powrotem do oceanu oczekiwania – i nadziei.

Wracamy do poczekalni, tęskniąc za tymi dłońmi, które w końcu dotkną naszej skóry i będą pieścić nasze dusze…

 


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.