Zostaw sobie trochę przestrzeni na nowe rzeczy w swoim życiu

Zostaw sobie trochę przestrzeni na nowe rzeczy w swoim życiu

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia, 2018

Zostaw sobie trochę przestrzeni. Wszyscy dochodzimy do punktu, w którym chcemy wprowadzić zmiany, które poprowadzą nas ścieżką wzrostu po zbyt długim tkwieniu w bezruchu lub za wolnym poruszaniu się.

Patrzymy na otaczający nas świat i czujemy się jak żółwie, czołgając się, podczas gdy wszyscy inni przelatują obok nas w pośpiechu.

To, co ludzie zwykle robią w takiej sytuacji to wypełnianie swojego harmonogramu nowymi działaniami, przedmiotami i towarzystwem, ale bez tworzenia przestrzeni, w której byłoby na to miejsce.

Przed dokonaniem takiej zmiany ważne jest, aby pozbyć się wszystkiego, czego nie chcesz i stworzyć wystarczająco dużo miejsca dla tego co powinno wspierać cię we wszystkim do czego dążysz. Bez tej przestrzeni wszystko, co spróbujesz włączyć do swego życia ulegnie rozpadowi.

Zostaw sobie trochę przestrzeni na nowe rzeczy.

Zostaw sobie trochę przestrzeni – 3 jej rodzaje

Życie jest ciągłym przepływem sytuacji i relacji. Wszystko przychodzi i odchodzi. Ale jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz stworzyć dla tego wszystkiego miejsce w swoim sercu, umyśle i otoczeniu.

Dziewczyna medytująca na łące.

Oczyść i ulecz wszystkie rany, które sprawiają, że tkwisz niczym sparaliżowany w jednym miejscu. Jeśli trzymasz się rzeczy, których powinieneś się pozbyć, utrudniasz proces osobistego rozwoju.

Pierwszym krokiem jest nauczenie się, jak uwolnić wszystko, co ciągnie cię w dół lub nie wnosi nic nowego.

Pozwól by przeszłość odeszła, ponieważ żadne wiadro pełne błota nie będzie wyglądało czysto jeśli dodasz do niego wody. Ilu ludzi jest niezadowolonych ze swojej pracy, ale nie próbuje znaleźć innej ze strachu, fałszywego poczucia komfortu lub braku pewności siebie?

Jeśli nie odpuścisz rzeczy, które nie mają już żadnego znaczenia ani cię nie ekscytują, jak cokolwiek dobrego może pojawić się w twoim życiu?

Przestrzeń fizyczna

Oczyść swój dom od strychu po piwnicę, a zauważysz, jak reagujesz na decyzję, by pozbyć się tego co niepotrzebne, nawet jeśli wyrzucisz niewiele. Szafy, skrzynie i magazyny wydają się być pełne “może”, “a jeśli”, prawda jest taka, że ​​rzadko będziesz z nich korzystał, nawet gdy nadarzy się okazja.

Pozbycie się tych niepotrzebnych przedmiotów może być naprawdę wyzwalające.

Możesz rozdać lub sprzedać przedmioty, które już nie są ci potrzebne. Jeśli nie masz pomysłu, kto mógłby ich potrzebować, na pewno istnieją ośrodki, którym możesz je podarować lub organizacje, które będą wiedziały jaki użytek z nich zrobić.

Mentalna przestrzeń

Teraz, gdy wyczyściłeś swoją przestrzeń życiową, pozbywając się wszystkich materialnych rzeczy, których już nie używasz, następnym krokiem będzie oczyszczenie umysłu.

Istnieje w tobie mnóstwo myśli i przekonań na temat własnej przeszłości, które tkwią wewnątrz, wywołując irytujące odgłosy i odciągając cię od osobistego rozwoju.

Dzięki wyraźniejszemu i cieplejszemu nastawieniu do siebie, możesz zidentyfikować myśli, które nie są dla ciebie dobre. Kiedy koncentrujesz uwagę na myślach, które nie są przydatne, trudno jest zostawić miejsce na nowe, bardziej pomocne.

Być może zrobiłeś to nieświadomie, ale nadałeś tym myślom moc rządzenia swoim życiem. Jeśli chcesz odnowić swój umysł, musisz go opróżnić z tych wszystkich zanieczyszczających myśli i przekonań, które ciągną cię w dół.

W ten sposób będziesz mógł zmienić swój system przekonań, a przez to także swoją perspektywę. Innymi słowy, możesz dać sobie szansę na stworzenie lepszej wersji siebie.

Rozpoznaj swoje obawy, abyś mógł stać się odważny i znaleźć skuteczną strategię, by odzyskać moc.

Gołębie wylatujące z dłoni.

Emocjonalna przestrzeń

Prawdopodobnie przeżyłeś więcej niż kilka doświadczeń, które sprawiły, że poczułeś się niepewnie, byłeś przestraszony, smutny i miałeś poczucie winy. Jeśli te uczucia pozostały z tobą, od tamtej pory nie rozwinąłeś się pod względem emocjonalnym.

Utknąłeś w tych emocjach. A teraz twój umysł i ciało przeżywają je ponownie, aż staną się automatyczne i niekontrolowane.

Naszym celem w życiu jest uczenie się i zdobywanie mądrości, ale jeśli zostałeś uwięziony przez powyższe emocje, będziesz miał trudności z przekształceniem tego doświadczenia w lekcję. Dopóki emocje tkwią w twoim umyśle i ciele, nie będziesz mógł iść w stronę przyszłości, której pragniesz.

Pozwól sobie wyrazić te emocje. Ulecz je, a następnie pozwól im odejść. To jedyny sposób, aby sprawić, by te przyjemniejsze zajęły ich miejsce.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.