Powierzchowne relacje - staraj się nie popełniać tych błędów

Powierzchowne relacje - staraj się nie popełniać tych błędów

Ostatnia aktualizacja: 05 stycznia, 2018

Powierzchowne relacje to problem współczesnego społeczeństwa. Dla wielu ludzi miłość nie jest niczym więcej niż grą. Formą rozrywki, w której uczucia drugiej osoby nie mają żadnej wartości. I tu pojawia się manipulacja, która prowadzi do rozpadu związku. Niemożliwe, aby sytuacja ta mogła się utrzymać wraz z upływem czasu.

Chociaż prawdą jest również to, że ludzie, którzy bawią się miłością, prędzej czy później zapłacą za to. Powierzchowne relacje – oto ich rzeczywistość.

“Płynne związki zawsze nabierają wody”.

-Jennifer Delgado-

Być może to strach przed oficjalnymi związkami skłania nas do tego, by wypełniać je brakiem stabilizacji. Mimo, że próbujemy, nie jesteśmy w stanie stworzyć solidnej więzi. Takie zachowanie doprowadza do upadku wielu relacji, jeszcze zanim się zaczną. Dlatego tak ważne jest unikanie tych błędów.

Powierzchowne relacje. Nie chcesz zdefiniować swojego związku

To prawda, że ​​etykiety mają tendencję do szufladkowania i ograniczania, ale gdy dwoje ludzi chce być razem i dzielić się pewnymi chwilami swojego życia, muszą nadać nazwę temu, co dzieje się między nimi. Jeśli odmówisz określenia jaki to rodzaj związku, oboje poczujecie się zagubieni. Czy jesteśmy chłopakiem i dziewczyną? Czy jesteśmy przyjaciółmi z korzyściami?

Nieuczciwym jest, aby działania mówiły same za siebie. Druga osoba musi wiedzieć, czy może swobodnie spotykać się z innymi , czy wręcz przeciwnie – wchodzi w poważny i formalny związek. Jedna z tych osób może nie czuć się komfortowo w takiej sytuacji, więc pozostawianie decyzji w zawieszeniu nie jest właściwą rzeczą.

Ta tendencja wskazuje na wyraźny lęk przed zaangażowaniem i zaszufladkowaniem. Ale jeśli nie dochodzi do rozmowy na temat związku, mogą pojawić się fałszywe iluzje i pomysły, które potrafią spowodować znacznie poważniejsze problemy.

Tańcząca para.

Szukasz kontaktów z ludźmi tylko wtedy, kiedy chcesz

Ludzie mają uczucia i nie możemy traktować ich jak przedmiotów. Nie istnieją tylko po to, aby zaspokoić nasze potrzeby, kiedy tego chcemy. Kiedy tak robimy, “wykorzystujemy” tę druga osobę.

“Wszystkie hańby ludzkie pochodzą z braku precyzyjnego wypowiadania się”.

-Albert Camus-

Nikt nie lubi być wykorzystywany przez innych. Czy kiedykolwiek to zrobiłeś? Czy kiedykolwiek ignorowałeś kogoś, dopóki nie był ci potrzebny do czegoś? Taki rodzaj związku kończy się zranieniem, podważa poczucie własnej wartości i budzi poczucie niższości. Uznanie innej osoby za instrument służący do realizacji celu to pozbawienie go człowieczeństwa.

Powierzchowne relacje - para klucz-zamek

Jest wielu ludzi, którzy poddają się z powodu niskiej samooceny lub uzależnienia emocjonalnego. Ale musisz kochać siebie trochę bardziej. Nie zasługujesz na to, aby ktoś cię wykorzystywał, zasługujesz na bycie kochanym. Pamiętaj, że nie jesteś przedmiotem, ale osobą. Nie pozwól sobie na bycie wykorzystywanym przez innych.

Mówisz coś przeciwnego do tego, co myślisz

Kiedy przyjaźnie z dodatkowymi korzyściami stały się popularne, wiele osób przyklasnęło tej nowej modzie. Ale czy naprawdę jest to rodzaj relacji, którą chcą zawierać? Być może wiele osób znalazło się w pułapce tego rodzaju związku nie dlatego, że tego chcieli. Stało się to po prostu sposobem na konfrontację z klasyczną ideą, która charakteryzowała miłość jako wieczne uczucie. Lub przynajmniej dopóki rzeczywistość nie zdecyduje inaczej.

Biegnąca para.

W związku pozbawionym granic, takie zachowanie staje się grą. Początkowo gra utrzymuje płomień przy życiu, ale z czasem kończy się zniszczeniem związku. Pozornie niewinna gra, w której wysyłamy wiadomość, ale potem nie spieszymy się z odpowiedzią. Robimy to celowo, aby zachować tajemnicę i utrzymać zainteresowanie drugiej osoby.

“Sama idea związku wciąż jest obciążona mglistymi zagrożeniami i ponurymi przeczuciami: jednocześnie dostarcza przyjemności zjednoczenia i horroru uwięzienia. Być może dlatego ludzie więcej mówią o związkach niż o byciu parą zakochanych “.

Zygmunt Bauman-

Prawdą jest, że w dzisiejszych czasach relacje pomiędzy ludźmi stają się coraz bardziej kruche. Czy to dlatego, że zmieniło się nasze rozumienie miłości, czy też dlatego, że w jakiś sposób zniszczyliśmy poprzednią koncepcję i nie jesteśmy w stanie stworzyć na jej miejsce czegoś nowego.

Krytykowaliśmy brak komunikacji, powierzchowne relacje, których doświadczają pary, ale teraz bronimy braku “szufladkowania”. A ta nieobecność sprawia, że bez wyznaczania granic ​​czujemy się zagubieni i zdezorientowani. Być może wiemy dokładnie czego nie chcemy, ale nie mamy pojęcia czego tak naprawdę pragniemy. A tym bardziej nie rozumiemy, ile jesteśmy w stanie negocjować aby dojść do porozumienia.

Ostatecznie wymieniliśmy klasyczne definicje poczucia pustki. Pustki, która nie jest czymś nieszkodliwym, ponieważ stanowi źródło zamieszania i powoduje szkody emocjonalne. A to jest coś, o czym zarówno jako społeczeństwo jak i jednostka musimy pomyśleć.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.