Zmiana, jaka we mnie zaszła otworzyła mi oczy na innych

Zmiana, jaka we mnie zaszła otworzyła mi oczy na innych

Ostatnia aktualizacja: 19 lipca, 2017

Niemal zawsze zmiana, jakiej doświadczamy pozwala nam odbudować nasze wartości oraz poglądy. Pomaga nam uświadomić sobie, że nie powinniśmy pozwalać innym nas wykorzystywać i manipulować. Innymi słowy, zmiana otwiera nasze oczy na innych. 

Nadawanie każdej osobie pozycji, na jaką zasługuje w naszym życiu oznacza budowanie solidnej bazy dla naszego poczucia własnej wartości, umacnianie obrazu własnej osoby oraz dostrzeżenie tego, co w nas pozytywne, a co negatywne.

Aby to zrobić, musimy założyć, iż nie każdy powinien odgrywać w naszym życiu decydującą rolę. Zaufanie i priorytet to dwa przywileje, na które trzeba “zapracować”. Rezerwujemy dla siebie ten przywilej wybierania tych, którzy mogą mieć wpływ na nasze życie codzienne. 

Kobieta z kwiatami

Dojrzewanie i zmiana to synonim nadawania priorytetu

Wraz z upływem czasu stajemy się ekspertami w “odkrywaniu” tego, co nas naprawdę interesuje. Mówimy o zdrowych oraz szkodliwych nawykach, ludziach, którzy nas wzbogacają oraz takich, którzy nas ranią, zwyczajach, oczekiwaniach etc.

Mamy obsesję na punkcie dogadzania wszystkim, co tylko sprawia, że koniec końców mamy wrażenie, iż otaczani jesteśmy raczej przez ilość, a nie jakość. Zwykle wtedy zachodzi zmiana. Bez względu na to, czy jest ona spowodowana latami cierpienia, zaczynamy szanować bardziej tych, którzy odgrywają ważną rolę w naszym życiu.

Nie chodzi o przebaczanie lub niezapominanie o błędach, ani o uwolnienie się od rozczarowań lub poszukiwanie ramienia, które ochroni nas przed odrzuceniem i ciosami, które otrzymujemy po drodze.

Nie chodzi o posiadanie przyjaciół, czy partnerów na całe życie. Nie chodzi również o usiłowania osiągnięcia ideału w jakiejś osobie. To raczej pogodzenie naszych priorytetów, poprzez uświadamianie sobie naszych uczuć, wzbogacanie naszych relacji oraz pozwolenie na nadejście tej magicznej siły, jaką jest zmiana.

Kobieta w oknie

Nie żyj grą pozorów, zawsze dopada je zmiana

Aby pozwolić odejść tym, którzy nie mają na nas dobrego wpływu, najpierw musimy pozbyć się tej idei, że ból emocjonalny jest nieodłączną częścią naszych relacji z ludźmi.

My sami wybieramy ludzi, których cenimy w naszym życiu, oraz nadajemy im ważność.

Etapy, przez które przechodzimy odkrywają kolejno maski, jakie nosimy my oraz ci wokół nas. Dlatego, aby obnażyć siebie i innych, musimy najpierw przejrzeć na oczy oraz zdać sobie sprawę z krzywd, jakie doznaliśmy starając się spełniać oczekiwania innych.

Motyle

Znaczenie poznania oraz wartościowania naszych spraw

My wszyscy jesteśmy, jacy jesteśmy. Nasz charakter powinien zależeć do nas samych, a nie być kształtowany przez narzuconą uprzejmość, priorytety oraz interesy związane z innymi osobami.

Aby nadeszła zmiana oraz tego typu wolność, powinniśmy przeanalizować naszą przeszłość oraz swój aktualny stan emocjonalny. Musimy wiedzieć jakie są nasze priorytety oraz z kim są one związane. Jest to niezwykle ważne, jeśli pragniesz wyczyścić cały ten kurz zalegający w Twoim życiu.

Zwykle pozwalamy temu bólowi, jaki sprawiają ustępstwa, na które się godzimy, akumulować się w naszej podświadomości. Nie zastanawiamy się nad nimi, a to zdecydowanie sprawia, że pragniemy uciec przed samym sobą.

Chmury

To jak osoba cierpiąca na alergię, która kryje się pod dywanem myśląc, że w ten sposób kurz jej nie dopadnie i nie utrudni jej czegoś tak niezbędnego jak oddychanie. Jeżeli spojrzysz na to w ten sposób, bez wątpienia zauważysz negatywnych ludzi oraz sprawy, które przejmują ster nad Twoim życiem.

W ten sposób tracisz to, co pozytywne, a to boli. Zatem jeśli masz już dosyć cierpienia spowodowanego złym doborem priorytetów, wejrzyj w siebie, zrób krok naprzód, powiedz: “dosyć!”, a zmiana sama nadejdzie. Nie warto stawiać innych na piedestale, jeśli na to nie zasługują.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.