Zabawny film z przesłaniem - jest ich więcej niż myślisz

06 września, 2020

Nie wszystkie filmy z głębokim przesłaniem należą do kina autorskiego lub pojawiają się tylko na niezależnych festiwalach. Z łatwością znajdziemy też łatwy do oglądania i zabawny film, który nauczy nas wartości i napełni uczuciami. W tym artykule polecimy Ci kilka z nich.

Zabawny film z głębokim przesłaniem nie jest niemożliwy do znalezienia. W tym artykule pokażemy Ci kilka przykładów. Ciekawy i łatwy do obejrzenia film może również mieć znaczenie i głębię.

Niekoniecznie musimy uczestniczyć w festiwalu filmów niezależnych, aby film rozbudził naszą ciekawość, zbeształ nasze wartości, przemówił do sumienia i sprawił, że zobaczymy lub zrozumiemy rzeczywistość przez pryzmat, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni.

Czasami chcemy, aby oglądając film dotarł do nas emocjonalny, głęboki i pełen uczuć przekaz. Nawet sami kinomani uważają, że tego typu filmy są poza kinową ramówką. Musielibyśmy wejść w niezależny lub autorski krąg filmowy, jak na przykład w twórczość Andréia Tarkovskiego czy Jean-Luca Godarda.

Jednak niekoniecznie. Można znaleźć filmy złożone, a zarazem proste. Nie tak pretensjonalne z mocnym przesłaniem.

Zabawny film doprowadzający do łez: Mój przyjaciel Hachiko (2009)

Jeśli płakałeś oglądając ten film bardziej niż podczas Za wszelką cenę czy Titanica, to jesteś w wybranej grupie „miłośników futrzaków”.

Ten film to sentymentalna perełka. Pokazuje, jak głęboka może być więź emocjonalna osoby ze swoim zwierzakiem. Co więcej, pokazuje nieskończoną lojalność psów wobec właścicieli i ich zdolność do miłości ponad wszystko. Łzawy i piękny film.

Zabawny i aktywistyczny filmy: Dirty Dancing (1987)

Tak, kultowy film taneczny z lat osiemdziesiątych to bardzo dobry film. Zapewnia niecodzienną rozrywkę. Widzimy w nim, że różnica klas polega bardziej na różnicy wartości.

Widzimy, jak odważna potrafi być córka prosząc swojego ojca, lekarza i mieszczanina, o przysługę, by pomóc kobiecie, której nie prawie zna w obliczu poważnego problemu. A także widzimy, że taniec i dobre wibracje są ponad rasami, klasami społecznymi i poziomem profesjonalnego tańca.

Zabawny film i zdobywca tegorocznego Oscara: Pasożyty (2019)

Pasożyty to film na trzech płaszczyznach: dobrze wygląda na pierwszy rzut oka, rozwija się bardzo lekko i kryje okropną głębię. Krytyka kapitalizmu, klas społecznych i pułapki zasług nie jest nawet do końca sformułowana.

Musisz tylko obserwować, rozumieć i być zaskoczonym wspólną historią. Bardzo dobrze odwzorowaną w analogii, którą reprezentuje w niektórych scenach. Pasożyty to bardzo dobry i zabawny film.

Zabawny i tajemniczy: Wbrew regułom (1999)

To przyjemny w oglądaniu film z wieloma “brzydkimi” motywami w tle. Spektakularny występ Michaela Caine’a przenosi nas w historię porzuconych dzieci, młodych matek w niebezpieczeństwie, którym nikt nie chce pomóc. Oraz strasznych rodzinnych sekretów skrywanych w sezonie cydrowym.

Pod koniec tego filmu dowiemy się, że są książęta stanu Maine, którzy nigdy nie będą królami. I że większość z tych, którzy tworzą zasady robi to, ponieważ to nie oni muszą ich przestrzegać.

Zabawny i historyczny: Good Bye Lenin (2003)

Matka jest tylko jedna, więc musisz zadbać o jej zdrowie fizyczne i psychiczne. Ten ujmujący film z niesamowitym Danielem Bruhlem umieszcza nas w czasach zmian w humorystycznym tonie, ale pozwoli nam też zrozumieć bardzo ważną część historii.

Zrozumiemy, ile ludzi może umieścić swoje życzenia na prawdziwej i symbolicznej ścianie. I że czasami najważniejszą rzeczą, aby zachować wiarę jest wierzyć w coś. Nieważne, czy się to spełni, czy nie.

O edukacji: Młodzi gniewni (1995)

Film z lat 90. ze znakomitą ścieżką dźwiękową, bardzo młodą i ładną nauczycielką graną przez Michelle Pfeiffer i niebezpieczną szkołą średnią. Wydaje się, że jest to przewidywalny film, który niewiele wniesie do naszego życia. Jednak w filmie pojawia się wiele powiązanych ze sobą historii, które utrzymują doskonały poziom.

Ta historia pozwala nam zrozumieć, że przeciwieństwa mądry/głupi, dobry/zły uczeń są bezwartościowe, gdy okoliczności życiowe wielu z nich są ekstremalne. Ale edukacja może zmienić ich rzeczywistość znacznie bardziej niż narkotyki i przestępczość.

Film o ułamkach sekundy: Wszystko gra (2005)

Film wyreżyserowany przez Woody’ego Allena o frywolności pewnych środowisk społecznych i hipokryzji pewnych ludzi. Opowieść o pasji, zmysłowości i czymś bardziej złożonym do zrozumienia i zaakceptowania.

Są milisekundy, które mogą zmienić Twoje życie na zawsze. I to, co dzieje się podczas tych milisekund nie zawsze jest sprawiedliwe.

Rozrywka, miłość i zdrada: Wichry namiętności (1995)

Ten film zasługuje na to, aby go zobaczyć. Jego spektakularna ścieżka dźwiękowa i dylematy, jaki stawia nie są trywialne.

Problem pojawia się, gdy zakochasz się w żonie Twojego najlepszego przyjaciela. A co jeśli zakochasz się w narzeczonej Twojego młodszego brata, który zginął na wojnie? Wichry namiętności mówią nam, jak czasami uczucia nie mogą znaleźć swojego odzwierciedlenia w prawdziwym życiu, bez względu na to, jak autentyczne są. To ma sporą głębię i może być bolesne.

Film o prawdziwej rodzinie: Mała miss (2006)

Rodzina wyrusza w podróż, aby córka wygrała konkurs piękności. Główni bohaterowie to gburowaty dziadek dziewczynki, ojciec trener, który tworzy teorie sukcesu, którego nie jest w stanie osiągnąć, brat, który nie mówi, homoseksualny wujek w kryzysie twórczym i matka, która to wszystko znosi.

Podróż i konkurs piękności pokażą, że nie ma standardów piękna dla szczęścia i sukcesu. Być może najważniejszym wyzwaniem jest bycie szczęśliwą rodziną, a nie rodziną doskonałą.

Zabawny film o miłości… albo nie: 500 dni miłości (2009)

Już na początku filmu ostrzega, że ​​nie zobaczymy typowej historii miłosnej. To stwierdzenie jest prawdziwe lub fałszywe, zależy jak na nie patrzeć. Jeśli byłeś bohaterem nieodwzajemnionych historii miłosnych w prawdziwym życiu lub w Twojej wyobraźni będzie Ci to przypominać prawdziwy romans.

Pewne jest to, że z nie-katastroficznego punktu widzenia film pokazuje, jak bolesne jest kochać i nie otrzymywać tego samego od drugiej osoby. Ale oprócz tego nie ma logicznego powodu, aby tak się stało i widzimy tylko mijające pory roku, podobnie jak bohater.

W tym artykule podaliśmy kilka przykładów filmów, które można zrozumieć bez potrzeby napisania „rozprawy filozoficznej”. Być może dla niektórych nie będą to najciekawsze propozycje, ale mamy nadzieję, że chociaż część z Was będzie się dobrze bawić oglądając nasze propozycje.