Zabawny film z przesłaniem - jest ich więcej niż myślisz

Zabawny film z przesłaniem - jest ich więcej niż myślisz
Cristina Roda Rivera

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Cristina Roda Rivera.

Ostatnia aktualizacja: 24 października, 2023

Nie wszystkie filmy z głębokim przesłaniem należą do kina autorskiego lub pojawiają się tylko na niezależnych festiwalach. Z łatwością znajdziemy też łatwy do oglądania i zabawny film, który nauczy nas wartości i napełni uczuciami. W tym artykule polecimy Ci kilka z nich.

Zabawny film z głębokim przesłaniem nie jest niemożliwy do znalezienia. W tym artykule pokażemy Ci kilka przykładów. Ciekawy i łatwy do obejrzenia film może również mieć znaczenie i głębię.

Niekoniecznie musimy uczestniczyć w festiwalu filmów niezależnych, aby film rozbudził naszą ciekawość, zbeształ nasze wartości, przemówił do sumienia i sprawił, że zobaczymy lub zrozumiemy rzeczywistość przez pryzmat, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni.

Czasami chcemy, aby oglądając film dotarł do nas emocjonalny, głęboki i pełen uczuć przekaz. Nawet sami kinomani uważają, że tego typu filmy są poza kinową ramówką. Musielibyśmy wejść w niezależny lub autorski krąg filmowy, jak na przykład w twórczość Andréia Tarkovskiego czy Jean-Luca Godarda.

Jednak niekoniecznie. Można znaleźć filmy złożone, a zarazem proste. Nie tak pretensjonalne z mocnym przesłaniem.

Zabawny film doprowadzający do łez: Mój przyjaciel Hachiko (2009)

Jeśli płakałeś oglądając ten film bardziej niż podczas Za wszelką cenę czy Titanica, to jesteś w wybranej grupie „miłośników futrzaków”.

Ten film to sentymentalna perełka. Pokazuje, jak głęboka może być więź emocjonalna osoby ze swoim zwierzakiem. Co więcej, pokazuje nieskończoną lojalność psów wobec właścicieli i ich zdolność do miłości ponad wszystko. Łzawy i piękny film.

Zabawny i aktywistyczny filmy: Dirty Dancing (1987)

Tak, kultowy film taneczny z lat osiemdziesiątych to bardzo dobry film. Zapewnia niecodzienną rozrywkę. Widzimy w nim, że różnica klas polega bardziej na różnicy wartości.

Widzimy, jak odważna potrafi być córka prosząc swojego ojca, lekarza i mieszczanina, o przysługę, by pomóc kobiecie, której nie prawie zna w obliczu poważnego problemu. A także widzimy, że taniec i dobre wibracje są ponad rasami, klasami społecznymi i poziomem profesjonalnego tańca.

Zabawny film i zdobywca tegorocznego Oscara: Pasożyty (2019)

Pasożyty to film na trzech płaszczyznach: dobrze wygląda na pierwszy rzut oka, rozwija się bardzo lekko i kryje okropną głębię. Krytyka kapitalizmu, klas społecznych i pułapki zasług nie jest nawet do końca sformułowana.

Musisz tylko obserwować, rozumieć i być zaskoczonym wspólną historią. Bardzo dobrze odwzorowaną w analogii, którą reprezentuje w niektórych scenach. Pasożyty to bardzo dobry i zabawny film.

Zabawny i tajemniczy: Wbrew regułom (1999)

To przyjemny w oglądaniu film z wieloma “brzydkimi” motywami w tle. Spektakularny występ Michaela Caine’a przenosi nas w historię porzuconych dzieci, młodych matek w niebezpieczeństwie, którym nikt nie chce pomóc. Oraz strasznych rodzinnych sekretów skrywanych w sezonie cydrowym.

Pod koniec tego filmu dowiemy się, że są książęta stanu Maine, którzy nigdy nie będą królami. I że większość z tych, którzy tworzą zasady robi to, ponieważ to nie oni muszą ich przestrzegać.

Zabawny i historyczny: Good Bye Lenin (2003)

Matka jest tylko jedna, więc musisz zadbać o jej zdrowie fizyczne i psychiczne. Ten ujmujący film z niesamowitym Danielem Bruhlem umieszcza nas w czasach zmian w humorystycznym tonie, ale pozwoli nam też zrozumieć bardzo ważną część historii.

Zrozumiemy, ile ludzi może umieścić swoje życzenia na prawdziwej i symbolicznej ścianie. I że czasami najważniejszą rzeczą, aby zachować wiarę jest wierzyć w coś. Nieważne, czy się to spełni, czy nie.

O edukacji: Młodzi gniewni (1995)

Film z lat 90. ze znakomitą ścieżką dźwiękową, bardzo młodą i ładną nauczycielką graną przez Michelle Pfeiffer i niebezpieczną szkołą średnią. Wydaje się, że jest to przewidywalny film, który niewiele wniesie do naszego życia. Jednak w filmie pojawia się wiele powiązanych ze sobą historii, które utrzymują doskonały poziom.

Ta historia pozwala nam zrozumieć, że przeciwieństwa mądry/głupi, dobry/zły uczeń są bezwartościowe, gdy okoliczności życiowe wielu z nich są ekstremalne. Ale edukacja może zmienić ich rzeczywistość znacznie bardziej niż narkotyki i przestępczość.

Film o ułamkach sekundy: Wszystko gra (2005)

Film wyreżyserowany przez Woody’ego Allena o frywolności pewnych środowisk społecznych i hipokryzji pewnych ludzi. Opowieść o pasji, zmysłowości i czymś bardziej złożonym do zrozumienia i zaakceptowania.

Są milisekundy, które mogą zmienić Twoje życie na zawsze. I to, co dzieje się podczas tych milisekund nie zawsze jest sprawiedliwe.

Rozrywka, miłość i zdrada: Wichry namiętności (1995)

Ten film zasługuje na to, aby go zobaczyć. Jego spektakularna ścieżka dźwiękowa i dylematy, jaki stawia nie są trywialne.

Problem pojawia się, gdy zakochasz się w żonie Twojego najlepszego przyjaciela. A co jeśli zakochasz się w narzeczonej Twojego młodszego brata, który zginął na wojnie? Wichry namiętności mówią nam, jak czasami uczucia nie mogą znaleźć swojego odzwierciedlenia w prawdziwym życiu, bez względu na to, jak autentyczne są. To ma sporą głębię i może być bolesne.

Film o prawdziwej rodzinie: Mała miss (2006)

Rodzina wyrusza w podróż, aby córka wygrała konkurs piękności. Główni bohaterowie to gburowaty dziadek dziewczynki, ojciec trener, który tworzy teorie sukcesu, którego nie jest w stanie osiągnąć, brat, który nie mówi, homoseksualny wujek w kryzysie twórczym i matka, która to wszystko znosi.

Podróż i konkurs piękności pokażą, że nie ma standardów piękna dla szczęścia i sukcesu. Być może najważniejszym wyzwaniem jest bycie szczęśliwą rodziną, a nie rodziną doskonałą.

Zabawny film o miłości… albo nie: 500 dni miłości (2009)

Już na początku filmu ostrzega, że ​​nie zobaczymy typowej historii miłosnej. To stwierdzenie jest prawdziwe lub fałszywe, zależy jak na nie patrzeć. Jeśli byłeś bohaterem nieodwzajemnionych historii miłosnych w prawdziwym życiu lub w Twojej wyobraźni będzie Ci to przypominać prawdziwy romans.

Pewne jest to, że z nie-katastroficznego punktu widzenia film pokazuje, jak bolesne jest kochać i nie otrzymywać tego samego od drugiej osoby. Ale oprócz tego nie ma logicznego powodu, aby tak się stało i widzimy tylko mijające pory roku, podobnie jak bohater.

W tym artykule podaliśmy kilka przykładów filmów, które można zrozumieć bez potrzeby napisania „rozprawy filozoficznej”. Być może dla niektórych nie będą to najciekawsze propozycje, ale mamy nadzieję, że chociaż część z Was będzie się dobrze bawić oglądając nasze propozycje.

To może Cię zainteresować ...
Oskarowe filmy, które trzeba obejrzeć
Piękno umysłu
Przeczytaj na Piękno umysłu
Oskarowe filmy, które trzeba obejrzeć

Wiele filmów, które zdobyły Nagrody Akademii Filmowej, zapadło w naszą pamięć. Poznaj słynne oskarowe filmy, które trzeba obejrzeć.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.