Cytaty Woody'ego Allena - przewrotne, jak on sam

Cytaty Woody'ego Allena - przewrotne, jak on sam

Ostatnia aktualizacja: 27 lutego, 2019

Z sarkastycznym tonem i humorem, filmowiec Woody Allen zostawił nam wspaniałe cytaty, o których warto pamiętać. Jak lubi mówić: “Moim żartem jest mówienie prawdy. To najzabawniejszy żart na świecie”. Właśnie dlatego skompletowaliśmy niektóre najlepsze cytaty Woody’ego Allena, przedstawiając je w poniższym artykule.

Należy zauważyć, że cytaty Woody’ego Allena, mimo że na pozór wyglądają na proste, zawierają bardzo głęboką i oczywistą krytykę. Jak powiedziałby filmowiec: “Odpowiedź brzmi: tak, ale jakie jest pytanie?”

Cytaty Woody’ego Allena a komponent seksualny

Życie Woody’ego Allena wydaje się obracać wokół stosunków seksualnych. Brał udział w różnych konfliktach z powodu swoich związków. Te relacje z pewnością odegrały rolę w tworzeniu jego wielkich cytatów. W rzeczywistości Allen słynie z tego, że mówi: “W życiu są tylko dwie ważne rzeczy. Pierwsza to seks, a druga nie pamiętam“. Dlatego rozumowanie Allena wskazywałoby, że “nieaktywność seksualna jest niebezpieczna“, a “W dzisiejszych czasach wierność widziana jest tylko w dźwiękowych urządzeniach“.

Woody Allen więzienie

Jest oczywiste, że dla Allena “Seks jest najfajniejszą zabawą, jaką możesz mieć bez śmiania się“, ponieważ chociaż “Miłość jest odpowiedzią, ale gdy czekasz na odpowiedź, seks rodzi całkiem dobre pytania“. Na przykład: “Czy jest piekło? Czy Bóg istnieje? Czy wrócimy po śmierci? Och, nie zapominajmy o najważniejszym pytaniu: czy będą tam kobiety?

W związku z tym cytaty Wood’ego Allena to często pytania. ​​”Czy seks jest brudny? Tylko wtedy, gdy jest to zrobione dobrze” i “tylko niektóre małżeństwa kończą się dobrze, a inne trwają całe życie“. Najwyraźniej filmowiec nie postrzegał małżeństwa jako czegoś stabilnego i porównuje to do kont oszczędnościowych. Krótko mówiąc, “seks bez miłości jest pustym doświadczeniem, ale jako puste doświadczenie jest jednym z najlepszych“.

Czy widziałeś pracę Woody’ego Allena?

Nie był zbyt zdyscyplinowany pod względem pracy. Myślał, że “praca jest inwazją naszej prywatności“. Ale z drugiej strony wierzył również, że “pieniądze nie dają szczęścia, ale zapewniają podobne uczucie, które wymaga bardzo zaawansowanego specjalisty, aby zweryfikować różnicę“.

Każdy uczeń może prawdopodobnie utożsamić się z następującym cytatem: “Są uczniowie, którym przykro jest iść na tor wyścigowy i zobaczyć, że nawet koniom udaje się ukończyć swoją karierę“. Powiedział także: “Pracuj przez osiem godzin, śpij osiem godzin i upewnij się, że nie są to te same godziny“. Ponadto powiedział: “Jeśli nie popełniasz błędów od czasu do czasu, to po prostu nie próbowałeś“. Jeśli zastosujesz się do tych zasad, nie będziesz musiał radzić sobie z sytuacją, taką jak ojciec Allena, który “sprzedał aptekę, bo nie było innej opcji“.

Gdy Woody Allen spotkał Boga

Filmowiec stwierdził: “Nie wierzę w życie pozagrobowe, ale na wszelki wypadek zmieniłem bieliznę“. Allen powiedział to po tym, jak wskazał: “Gdyby tylko Bóg dał mi prosty sygnał, jak zarobić na moje imię w banku…” zacząłby wierzyć w Boga. W końcu ostatecznie zaakceptował naukę w miejscu religii. W końcu powiedział: “Właściwie wolę naukę od religii. Jeśli dasz mi wybór między Bogiem a klimatyzacją, zostanę z powietrzem“.

Woody jest również nieustraszony. Powiedział: “Nie boję się śmierci; Po prostu nie chcę tam być, kiedy to się dzieje“. Ma również bardzo jasne wyobrażenia o śmierci. Allen powiedział: “Wolę być spalony niż pochowany“.

Woody Allen

Lekcje moralne Woody’ego Allena

Woody nie ma bardzo dobrego zdania na temat wizerunku polityków. Allen powiedział: “Magik zrobił gest, a głód zniknął. Zrobił kolejny gest i niesprawiedliwość zniknęła. Zrobił kolejny gest i wojna się skończyła. Politycy pomachali i magik zniknął“.

Z drugiej strony, chociaż Allen wie, że pieniądze nie dają szczęścia, myśli, że “pieniądze są lepsze niż bieda, choćby ze względów finansowych“.

W skrócie, wszystkie te cytaty Woody’ego Allena pokazują, że jest człowiekiem z dużą perspektywą. Powiedział: “Moje zainteresowanie jest w przyszłości, ponieważ zamierzam spędzić tam resztę mojego życia“.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Conard, M. T., Skoble, A. J., & Castro, S. J. (2004). Woody Allen and Philosophy: You Mean my Whole Fallacy Is Wrong? Estudios Filosoficos.
  • Lauder, R. E. (1988). Woody Allen: Camus’ existentialism as comedy. Philosophy of Theology.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.