Co wybór miejsca w kinie może o Tobie powiedzieć?

Co wybór miejsca w kinie może o Tobie powiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 26 października, 2016

Testy psychologiczne mają różną postać i złożoność, a niektóre z nich są naprawdę interesujące, jak na przykład ten oparty o wybór miejsca w kinie. Cóż, ten konkretny bez wątpienia budzi naszą ciekawość.

Badanie to służy do określenia Twoich cech charakteru oraz osobowości w oparciu o tak z pozoru banalną kwestię, jak właśnie wybór miejsca w kinie. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego rezerwując bilet do kina wskazujesz właśnie ten konkretny fotel?

Wybór miejsca w kinie a Twoja osobowość

Test psychologiczny wykorzystujący wybór miejsca w kinie został wymyślony i opracowany przez japońskiego psychologa, Hiromi Mizuki. Według tego naukowca różne teorie potrafią określić sposób, w jaki funkcjonowanie naszego serca i mózgu może wpłynąć na dokonany przez nas wybór miejsca w kinie.

Jest to dość ciekawy i nawet zabawny test, choć musisz zdecydować na własną rękę, czy uważasz jego wyniki za dokładne i przekonujące. Aby przeprowadzić ten test, po prostu spójrz na poniższą grafikę i wybierz strefę, w której znajduje się Twoje preferowane miejsce w kinie. Na tej podstawie będziemy w stanie określić, jaką masz osobowość.

Grafika do badania pt. "Wybór miejsca w kinie"

Wyniki badania opartego o wybór miejsca w kinie:

Jeśli wybrałeś miejsce należące do strefy A

Jesteś solidną, zdecydowaną i stanowczą osobą, ponieważ w strefie tej leżą najlepsze miejsca. W związku z tym taki wybór miejsca w kinie wymaga zazwyczaj wcześniejszego przyjazdu na seans w celu dokonania rezerwacji. W każdym razie z pewnością wymaga ono zdecydowania, aby przejąć kontrolę nad sytuacją i nie dać się uprzedzić innym chętnym.

Jeśli spojrzysz na grafikę, to przekonasz się naocznie, że nie jest to jedynie czcze gadanie, ale że w tym obszarze sali znajdują się miejsca, które naprawdę najchętniej wybierają miłośnicy seansów kinowych.

Ale ponieważ większość ludzi ma zwyczaj zostawiania wszystkiego na ostatnią chwilę, zrzucania zadań na inne osoby, czy jakiekolwiek inne będące przyczyną opóźnienia, to zazwyczaj niektórzy z nas nigdy nie będą w stanie zasiąść w jednym z tych właśnie uprzywilejowanych foteli w kinie.

Jeśli wybrałeś miejsce należące do strefy B

Jesteś osobą spokojną, zrównoważoną, nieco nieśmiałą i podatną na wpływ otoczenia. Wybór miejsc w kinie w strefie oznaczonej jako B zapewni Ci doskonały widok całego ekranu, ale jednocześnie będziesz siedzieć w znacznej odległości od środka sali. Jest to miejsce z reguły wybierane przez krytyków filmowych lub kogoś, kto po prostu spóźnił się na początek seansu.

Scena ze starego filmu

Spójrz na zamieszczoną powyżej grafikę, a zobaczysz, że taki wybór miejsca w kinie oferuje Ci nieco większą przestrzeń, spokój i pozwala poczuć się tak, jakbyś był w kinie sam. To również nie jest miejsce nadające się dla każdego. Powodem tego jest fakt, że zazwyczaj znajdują się one zbyt daleko od ekranu.

Oznacza to, że nawet jeśli spóźnisz się na reklamy, to i tak fotele znajdujące się w tej konkretnej strefie zazwyczaj w dalszym ciągu będą dostępne.

Jeśli wybrałeś miejsce należące do strefy C

Jesteś osobą towarzyską i lubisz przebywać w otoczeniu innych osób. Taki wybór miejsca w kinie wiąże się z jednej strony z doskonałym widokiem na cały ekran, a z drugiej z chęcią bycia w centrum wydarzeń.

Rezerwując sobie fotel w tej strefie będziesz siedział w otoczeniu innych miłośników kina. Może to oznaczać, że lubisz silne emocje, niekiedy także dawkę adrenaliny i dysponujesz szerokim gronem dobrych znajomych, na których pomoc możesz liczyć zawsze wtedy, kiedy jej potrzebujesz.

ludzie

Jeśli wybierzesz fotel w strefie oznaczonej literą C, to na pewno chcesz doświadczyć silnych wrażeń. Taka lokalizacja w kinie zapewnia doskonały odbiór wszelkich aspektów filmu, zarówno wizualnych, jak i dźwiękowych – z pewnością nic Cię nie ominie.

Jeśli wybrałeś miejsce należące do strefy D

Twoim nadrzędnym celem jest zachowanie prywatności. Nie lubisz być obserwowany i zwracać na siebie uwagi na siebie. Dlatego też wskazałeś fotel w takim miejscu, które pozwala łatwo Ci opuścić salę z różnych względów, na przykład jeśli zechcesz wyjść do toalety lub zwyczajnie uznasz film za nieciekawy. Nie wdajesz się w jakiekolwiek dyskusje po rozpoczęciu seansu i całą swoją uwagę skupiasz wyłącznie na filmie.

Bardzo starannie wybierasz osoby, które będą tworzyć grono Twoich znajomych. Musisz w ich towarzystwie czuć się komfortowo i być zrelaksowanym. Jeśli spojrzysz na zamieszczoną grafikę, to sam z pewnością dojdziesz do wniosku, że taki wybór miejsca w kinie został podyktowany dbałością o dyskrecję i prywatność.

Jeśli wybrałeś miejsce należące do strefy E

Jesteś dosyć ciekawską osobą, który lubi obserwować to, co robią inni, ale nie lubi przy tym samemu być obserwowanym. Ze względu na dyskrecję i prywatność, taki wybór miejsca w kinie jest również domeną zakochanych par.

milosc-rodzenstwa

Jeśli wybrałeś miejsce należące do strefy F

Wybór miejsca w kinie należącego do strefy F oznacza fotele oferujące najgorszy widok na ekran, a zatem są one przeznaczone dla osób mających tendencję do akceptowania wszelkich przeciwności losu bez skarg i ze spokojem. Prawda jest taka, że do oglądania filmu w kinie na jednym z tych miejsc niezbędne będzie sporo wytrwałości i cierpliwości.

Oczywiście w wielu przypadkach nie możemy wybrać preferowanego przez nas miejsca na sali kinowej i jesteśmy zmuszeni siedzieć tam, gdzie w danej chwili pozostały wolne fotele. Rzecz jasna opisywane w tym artykule badanie nie dotyczy takich przypadków. Może natomiast jak najbardziej obejmować osoby siedzące wokół nas, a które miały możliwość dokonania wyboru zajmowanego miejsca na własną rękę.

Zatem która sekcja sali kinowej jest Twoją ulubioną i jak się to przekłada na Twoją osobowość?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.