Trudne sytuacje - 5 kroków służących ich pokonaniu

Trudne sytuacje - 5 kroków służących ich pokonaniu

Ostatnia aktualizacja: 05 sierpnia, 2017

Życie to seria wzlotów i upadków, połączenie szczęśliwych chwil i odcieni szarości. Pojawiają się też czasem trudne sytuacje.

Czasami czujesz euforię, a innym razem masz poczucie, że cały świat wali się na Twoją głowę. I chociaż nasza natura dąży do poszukiwania szczęścia, to właśnie trudne sytuacje są dla nas wyzwaniem i sprawiają, że dorastamy.

Sposób, w jaki reagujesz na te trudne sytuacje, jest tym, co naprawdę definiuje cię jako osobę, a także sprawia, że doceniasz bardziej wszystko, co Ci się przytrafia.

Jeśli jesteś w stanie radzić sobie z trudnymi sytuacjami, nie tylko doświadczysz wewnętrznego wzrostu, ale również nauczysz się doceniać szczęście patrząc na wszystko z innej perspektywy. A to pomoże Ci zyskać nową siłę i mądrość.

“Życie nie jest tym, czym ma być. Jest tym, czym jest. Sposób, w jaki je przeżyjesz, jest tym, co czyni różnicę “.

-Virginia Satir-

Nawet w najbardziej rozpaczliwej sytuacji jest nadzieja. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale można wydostać się z dołka i przezwyciężyć to, co się przydarzyło.

Wielu ludzi to zrobiło. Nie jest to łatwe, ale też nikt nie powiedział, że tak będzie. Oto kilka porad, które pomogą Ci przezwyciężyć sytuacje, które Cię przytłaczają i które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niemożliwe do pokonania.

Trudne sytuacje? Też przeminą

Wiesz z własnego doświadczenia, że ​​wszystko mija, nic nie trwa wiecznie.

I ból i udręka, które teraz czujesz, również przeminą, niezależnie od tego, jak bardzo są przytłaczające czy intensywne w tej chwili. To przejdzie. Nie trzymaj się kurczowo swojego bólu w próbie radzenia sobie z tym. Pozwól mu płynąć, poczuj go, ale nie przywiązuj się do niego.

Dziewczynka, która wygląda w nocy przez okno

Nie czuj się winny, że odczuwasz ból i nie szukaj winnych w sobie samym lub też pośród innych.

Szukanie winnych nie rozwiązuje niczego, sprawi tylko, że poczujesz większą złość. Poczuj ból  -należy do Ciebie. Niech płynie. Prędzej czy później odejdzie, ale tylko wtedy, gdy jeśli pozwolisz mu płynąć w kierunku wyjścia.

” Trudności nie da się uniknąć. Czerpanie z nich nauki jest opcjonalne. “

-John Maxwell-

Jesteś taki silny, jak chcesz

Masz w sobie tyle siły, ile tylko zapragniesz. Musisz ją po prostu wykorzystać . Jeśli nie wiesz, jak silny jesteś, to dlatego, że nie musiałeś jeszcze używać siły, którą nosisz w sobie. Gdy napotkasz trudną sytuację, będziesz miał szansę uwolnić tę wewnętrzną siłę.

Nie czujesz tego? To z powodu strachu, paraliżującego strachu, który powoduje katastrofalne skutki. Ale wszystko, co podpowiada Ci strach, jest kłamstwem. Możesz pokonać tę sytuację, ponieważ masz w sobie odpowiednie narzędzia do dyspozycji. Znajdź je, chwyć i użyj.

Niech twoja wola przejmie kontrolę nad umysłem a rozsądek przejmie kontrolę nad twoim sercem. Zaakceptuj fakt, że musisz wykorzystać siłę, nawet jeśli sprawia ból. Bądź odważny i przejmij kontrolę nad swoimi myślami.

“Życie to 10% tego, co nam się przydarza i 90% tego, jak na to reagujemy”

-Charles Swindoll-

Kobieta z ptakiem na ramieniu

Nie pozwól nikomu dyktować sobie rzeczywistości

Ból i utrata są częścią życia. Trudne sytuacje oznaczają, że pewnym momencie wszyscy przeżyjemy bolesne doświadczenie. Nie pozwól innym ludziom mówić, jak masz stawiać czoła własnej rzeczywistości. To twoje życie, nie cudze.

Nie ma właściwego sposobu na przezwyciężenie bólu; nie musisz dostosowywać się do innych. Zdecyduj, co zrobić dla siebie. Znajdź to, czego potrzebujesz, aby pozwolić bólowi minąć. Znajdź w sobie wewnętrzną siłę i wybierz własną drogę.

Wielu ludzi nie zrozumie Twojego sposobu na radzenie sobie z bólem, ale to nie jest twój problem. Nie pozwól nikomu innemu decydować, jak powinnaś sprostać trudnym sytuacjom.

Nie koncentruj się na tym, czego nie możesz kontrolować

W przypadku napotkania trudnej sytuacji, wielu rzeczy nie będziesz w stanie kontrolować. Ale ludzie mają tendencję do kurczowego trzymania się rzeczy, szukania wyjaśnień i obwiniania innych. Jednak podejmując próbę kontrolowania wszystkiego mogą również zaciąć się w gniewie i bólu.

Odpuść sobie, nie skupiaj się na tym, czego nie możesz kontrolować. Pozwól swoim lękom przeminąć, uwolnij się od nich, a potem skoncentruj na znalezieniu wewnętrznego spokoju. Nie możesz kontrolować sytuacji lub emocji, więc nawet nie próbuj. Akceptuj to bez przywiązania się do nich.

Wszystko ma sens: znajdź go

Wszystko w życiu ma znaczenie, powód, czemuś służy. Po prostu musisz to odkryć.

Zaufaj, że we wszystkim co Ci się przytrafia można znaleźć coś dobrego, nawet w przypadku najbardziej bolesnych sytuacji. Nie próbuj zrozumieć ani manipulować sytuacją. Po prostu pozwól jej zaoferować coś, co będziesz mógł wykorzystać, abyś stał się silniejszy.

Trudne sytuacje - cień na ścianie

Powieściopisarz Dean R. Koontz powiedział kiedyś, że modlitwy nie otrzymują odpowiedzi, ale trzeba uważnie słuchać i wierzyć w odpowiedź. Bóg nie krzyczy, On szepcze, a jego szept wskaże Ci drogę. Dostosuj to do własnych przekonań, też zadziała.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.