Suzanne Powell - 7 cytatów o mądrości i miłości, które Cię zainspirują

Suzanne Powell - 7 cytatów o mądrości i miłości, które Cię zainspirują
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Cytaty Suzanne Powell są dla nas zachętą do rozwoju osobistego i duchowego. Przemawiają do nas swoją odpowiedzialnością i świadomością. Ta ekspertka z dziedziny rozwoju osobistego i filozofii Zen, poprzez swoje słowa przekazuje nam wspaniały impuls życia,motywację do “wyzerowania się”.

Obecnie wszyscy wiemy, że na tym polu jest mnóstwo tych, którzy zachęcają do duchowego przebudzenia i pracy nad sobą. Nazywani są guru. Możemy powiedzieć, że Suzanne Powell tchnie nowego ducha. Daje nam odpowiednie źródła, z których możemy się uczyć, wyrastać,zakłada stosowne strategie do lepszego zarządzania naszą rzeczywistością oraz wyjścia poza siebie.
Ta irlandzka kobieta mieszkająca w Madrycie, przeszkolona jest w terapiach alternatywnych. Poświęciła swoje życie na szkolenie i uczenie poprzez kursy i prezentacje w celu promocji prawdziwej zmiany w istnieniu ludzkim, przebudzeniu. Poprzez to a także swoją książkę “El reset colectivo” (“Zbiorowe wyzerowanie”), pokazuje to, co nazywa nową kulturą etyczną. To jest coś, co każdy może osiągnąć, by wzbogacić się o bezwarunkową miłość. Promuje szacunek i kierowanie światem bardziej emocjonalnie i duchowo.

W każdym cytacie Suzanne Powell zawarta jest wiadomość, która do tego nas zachęca. To małe pociągnięcie pędzlem, które umieściliśmy poniżej, jest wyjątkowym tego przykładem.

Oczy reprezentujace cytaty Suzanne Powell

1. Cytaty Suzanne Powell o miłości

“Kochajmy się nawzajem. Śpieszmy się, nie pozostało wiele czasu”.

– Suzanne Powell –

To cytat z jednej z ostatnich książek Suzanne Powell “Despertar, humanos, ha llegadola hora” (“Obudźcie się, ludzie, nadszedł czas”). Każda strona jest przesiąknięta tą wiadomością. Jest jakby wołaniem do działania, do pośpiechu: zachęca nas do zmiany, postawy szacunku wobec czasu.

Czeka na nas przyszłość w harmonii i równowadze. To nowy rozdział w szkoleniu człowieczeństwa, który może dokonać się wyłącznie jeśli działamy odpowiedzialnie tu i teraz.

2. Nauka wybaczania

“Przebacz, zapomnij, zaakceptuj”.

-Suzanne Powell-

Większość religii, a także filozofii orientalnych, podejmuje zagadnienie przebaczania. Wiedza, jak przebaczać, nie tylko poprawia współistnienie, ale także jest formą wyzwolenia, rozwoju i rozbudowy.

W ten sposób, poprzez własny pryzmat, Suzanne Powell uczy nas znaczenia przebaczania. Jest to również akceptacja, tego, co się wydarzyło, wyciagnięcie z tego wniosków, ruszyć dalej, poczuć się spełnionym i lżejszym.

3. Połącz się, aby odkryć wiedzę o sobie

“To bardzo ważne, by połączyć się ze samym sobą, by wiedzieć kim jesteśmy, by odkryć związek między nami, a tym, co nas otacza i wiedzieć dokąd zmierzamy. Skończ z kolekcjonowaniem tytułów i dyplomów, najpierw musisz odkryć, co masz w środku”.

– Suzanne Powell-

To najlepszy cytat Suzanne Powell, o którym, bez wątpienia, warto pamiętać każdego dnia. Często skupiamy większą część swojego życia na naszej profesji. Kolekcjonujemy tytuły, techniczne, a nawet psychologiczne umiejętności, które mają nam pomóc być bardziej produktywnym w pracy. 

Jeśli jednak nie zajmiemy się najpierw naszym rozwojem osobistym, w rzeczywistości żadna z tych strategii nie da nam szczęścia. Wiedza, jak się połączyć z samym sobą, jest ścieżką prowadzącą nas na drogę, tego, czego naprawdę w życiu chcemy. Pozwala nam poznać nasze granice i prawdziwe potrzeby.

Kobieta łamiąca cytaty Suzanne Powell

4. Co to tak naprawdę jest Zen?

“Wszystko, czego potrzebujesz, to zasoby, które są niezbędne, by utrzymać Twój wewnętrzny spokój, wyciszenie i harmonię, bez względu na wszystko. To właśnie jest sztuka Zen”.

– Suzanne Powell-

Bardzo często myślimy o Zen jako o kulturze. Być może myślimy o sztuce wojennej, dekoracji wnętrz, ogrodach, itp. Suzanne Powell przychodzi nam z pomocą. Oprócz bycia prezydentem Fundacji Zen w Hiszpanii i współpracy z działalnością różnych wolontariuszy, przekazuje swoim słuchaczom autentyczną istotę Buddyzmu, w celu polepszenia ich życia.

Zen to dobrobyt, balans między umysłem a ciałem. Zen to odpowiednie podejście i poczucie odpowiedzialności do dokonania zmian. Suzanne Powell, nakłania do nauki oddychania i nauki uruchamiania przestrzeni, które pomogą nam uzyskać balans z czakrami.

5. Bądź cierpliwy, bądź optymistą

“Wszystko jest cykliczne, musimy mieć świadomość zmian, zawsze stać na czubku fali by widzieć pełną perspektywę tego wszystkiego, co się wydarza, co się oddziela i daje wspólne wsparcie. To jest wyłącznie sprawa cierpliwości, do czasu aż czas wszystko uleczy i ustawi na swoje miejsce”.

-Suzanne Powell-

Żyjemy w czasach pośpiechu, gdzie wszystko wyżera natychmiastowość. Gdzie często możemy mieć tą samą tolerancję do frustracji, co pięcioletnie dziecko. To tutaj, nauka bycia cierpliwym, jest niemal tak samo ważna, jak oddychania.

To bez wątpienia jeden z najbardziej interesujących cytatów Suzanne Powell, w którym zachęca nas nie tylko do akceptacji pewnych sytuacji – które czasami umiejscawiają nas na rozdrożach w niepewności. Dodatkowo, powinniśmy wiedzieć, jak przyjąć te momenty z optymizmem i pewnością siebie.

Mężczyzna wpatrzony w niebo

6. Bądź najlepszym przykładem do naśladowania

“Nie osądzaj innych, abyś i Ty nie był sądzony, nie krzywdź, abyś i Ty nie był krzywdzony. Bądź przykładem, za którym inni mogą podążać”.

– Suzanne Powell-

Czy możesz temu zaprzeczyć? Oceniamy, nawet nie zastanawiając się tym. Nasz umysł potrafi bardzo szybko ocenić zachowania, słowa, działania ludzi, których znamy, a także tych, których nie znamy. Oceniamy, ponieważ potrzebujemy mieć mapę, która będzie naszym przewodnikiem w otaczającym nas środowisku. Segregujemy w kategorie i naklejamy odpowiednie etykietki. 

Co w tym dobrego? Suzanne Powell jasno określa – z takim zachowaniem, gdzie jedni ranią drugich, potem i oni są ranieni, gdzie złe czyny zawsze wracają, jedyne, co możemy uzyskać to egoizm. Poprzez nalepianie etykietek człowieczeństwo się nie rozwinie, nic w takim środowisku nie wyrośnie.

Jeśli chcemy w przyszłości osiągnąć harmonię, musimy zacząć od siebie: być najlepszym przykładem do naśladowania.

7. Czerp korzyści tu i teraz

“Ciesz się teraźniejszością, bądź sobą w każdym momencie i z wszystkimi konsekwencjami”.

– Suzanne Powell-

Czerpanie korzyści tu i teraz jest niewątpliwie jednym z najczęściej powracających i najbardziej używanym dziś pomysłem.  Ale czy my właściwie  stosujemy tę zasadę, filar osobistego rozwoju?

Prawda jest taka, że nie zawsze. Nie robimy tego, bo wleczemy za sobą przeszłość i niepokoje o przyszłość. Patrząc z tej perspektywy, teraźniejszość jest zamazana. Spójrzmy na najbardziej wartościowy cytat Suzanne Powell: doceń teraźniejszość, jesteśmy odpowiedzialni za samych siebie.

Kwiat lotosu
 

Reasumując, jesteśmy pewni, że tych kilka mądrych cytatów przytoczonych powyżej, będzie powodem do refleksji. Jednak samo myślenie i aprobata nie wystarczą. Działajmy, spróbujmy wprowadzić te wskazówki w naszą rzeczywistość, która stanie się pełna miłości i życzliwości.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.