Egoizm - pustka w miejscu, gdzie powinno być serce

Egoizm - pustka w miejscu, gdzie powinno być serce

Ostatnia aktualizacja: 10 lutego, 2023

Życz powodzenia ludziom, dla których egoizm jest normalnym zachowaniem, ponieważ prędzej czy później będą tego potrzebować. Złe czyny nie pozostają bezkarne, mimo iż często uważamy, że wymierzona kara nie do końca odzwierciedla powagę aktów dokonanych przez ludzi, których cechuje egoizm i złośliwość.

W każdym razie, oszukiwanie samego siebie nie jest zalecane, więc należy pamiętać, iż wymagana kara często jest niewidoczna. Ciemność, stworzona przez czyjś egoizm i złośliwość, osiąga swój szczyt w ich własnym wewnętrznym świecie.

Osoba, która myśli tylko o sobie i postępuje zgodnie z własnymi interesami nie myśląc o ludziach wokół siebie, koniec końców płaci za to wysoką cenę. Jest wysoce prawdopodobne, że jej życie jest skażone samotnością i odrzuceniem. A to zmniejsza szansę na osiągnięcie dobrego samopoczucia

Niektórym ludziom takie paskudne zachowanie i egoizm przynoszą satysfakcję. Takie osoby tworzą wokół siebie tylko nienawiść i strach. A jak wiemy, samotne życie tylko z samym sobą z czasem staje się bardzo bolesne.

Jak wszystko inne, egoizm i złośliwość mają swoje własne poziomy. Aczkolwiek, niezależnie od tego, czy to negatywne wewnętrzne życie jest wyraźnie określone, czy nie, zawsze powoduje to ogromny brak wewnętrznego spokoju. A to z kolei przywołuje współczucie i smutek w dobrych sercach.

Dziewczyna z wroną na ramieniu

Hipoteza sprawiedliwego świata to powszechne oszukiwanie samego siebie

Gdy coś nam się nie podoba, gdy traktujemy coś jako nieprzyjemne lub niesprawiedliwe, zawsze powołujemy się na ideę losu, jako wymiaru sprawiedliwości.

Jest to jednak kolejny sposób na przymknięcie oczu, by uniknąć zastanowienia się nad czymś, o czym chcemy mieć pewność, lecz czego w rzeczywistości nie możemy kontrolować.

Wierząc, że każda osoba dostanie to, na co zasługuje, czujemy się jakby wszystko było w porządku i że nasze szczęście nie jest wcale zagrożone.

Pomaga nam myśleć, że złe rzeczy przytrafiają się tylko ludziom, którzy na nie zasługują, ponieważ ich zachowania były kształtowane przez egoizm lub brak czułości.

Mamy nadzieję, że niektórym osobom czas da to, na co zasługują. Więc fantazjujemy o idei sprawiedliwego świata, gdzie każda dobra rzecz, co im się przydarza, jest jedynie mirażem.

Lubimy oraz chcemy w to wierzyć, by móc żyć w spokoju. Nasz umysł sprawia, że ​​odczuwamy potrzebę kontrolowania wszystkiego. Ale tak naprawdę jesteśmy w stanie kontrolować tylko pewną część naszych doświadczeń.

Kwiaty wylatują z dłoni

Egoizm powodem złego związku

Niektórzy ludzie mają dziurę w miejscu, w którym powinno się znajdować serce. Są to ludzie, którzy wierzą jedynie w samych siebie i postępują tylko zgodnie z własnymi interesami, lekceważąc uczucia innych osób.

To powoduje niewiarygodnie złe samopoczucie. Dlatego możemy stwierdzić, że egoizm jest źródłem pojawienia się złych związków opartych na niesprawiedliwości i najgłębszym bólu.

Nie możemy kontrolować sposobu zachowania innych, ale jesteśmy w stanie się upewnić, że to nie wywiera na nas najmniejszego wpływu. Przewidywanie negatywnych sytuacji i stała czujność pomagają oczyścić się z tych śmieci.

Zdystansowanie się od rzeczywistości, gdzie istnieją ludzie, którzy nawet nie próbują zasiać ziarna dobrych uczuć, wpływa tylko na nas samych.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.