Sukces - aby go osiągnąć pozbądź się tych nawyków!

Sukces - aby go osiągnąć pozbądź się tych nawyków!

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia, 2017

Nawyki osób, które osiągnęły sukces mogą pomóc nam osiągnąć nasz własny. Zrozumienie ich pozwoli nam również pozbyć się złych przyzwyczajeń, które stoją nam na drodze w spełnieniu naszych marzeń.

Poniżej przedstawimy 5 dość popularnych, niewłaściwych przyzwyczajeń, których powinieneś się pozbyć, jeśli chcesz osiągnąć sukces.

1. Niedosypianie odwleka sukces

Wiele osób, które wydają się być produktywne, są również uzależnione od myśli “noc jest jeszcze młoda”. Czują satysfakcję zarywając noce, lub pozostając na nogach do białego rana. Jednakże poza kilkoma wyjątkami, prawdziwi ludzie sukcesu posiadają zgoła inne nawyki.

Wiedzą, że nie możesz dać z siebie wszystkiego, jeśli nie sypiasz wystarczająco. Co więcej, zwykle są rannymi ptaszkami. Osoby, które osiągnęły sukces, są świadomi tego, że nie tylko powinni przespać określona liczbę godzin, ale również, że powinni spać dobrze.

Z tego powodu starają się zawsze zasypiać wcześnie, spać wygodnie oraz pozwolić, aby odmładzający sen pozwalał im w pełni cieszyć się nadchodzącym dniem.

Aby osiągnąć prawdziwy sukces, zadaj sobie te cztery pytania: Dlaczego? Dlaczego nie? Dlaczego nie ja? Dlaczego nie teraz?

-James Allen-

bezsenność

2. Stałe sprawdzanie mediów społecznościowych

Praca na komputerze lub potrzeba używania telefonu w pracy sprawia, że jesteśmy narażeni na wiele pokus. Jedną z nich jest ciągłe sprawdzanie mediów społecznościowych oraz korzystanie z niezliczonych aplikacji.

Ludzie nastawieni na sukces są w stanie zapomnieć w pracy o wszystkich tych zewnętrznych czynnikach, które rozpraszają ich uwagę.

Media społecznościowe sprawiają, że człowiek dziennie traci średnio 45-60 minut. Na dłuższą metę przyczynia się to do znacznego marnowania cennego czasu.

Odkładanie na bok tego typu rozrywek, nie tylko sprawi, że będziesz mieć więcej czasu w ciągu dnia i w tygodniu, ale pozwoli Ci również na skoncentrowaniu się na tym, co robisz w danej chwili. Twoja produktywność i efektywność wzrośnie, a sukces nie będzie kazać długo na siebie czekać.

3. Praca na komputerze z wieloma otwartymi oknami

Aby być skutecznym oraz wydajnym, ważne jest skoncentrowanie się na jednym zadaniu na raz. Kiedy pracujesz z kilkoma jednocześnie otwartymi oknami na swoim komputerze, a każde z nich związane jest z czymś innym, będziesz stale rozkojarzony.

Jeżeli znajdujesz w internecie coś, co sądzisz, że przyda Ci się w przyszłości, po prostu dodaj stronę do ulubionych lub zapisz ją w inny sposób, tak abyś mógł zamknąć to okno i powrócić do niego później. Jeśli jednak problem leży w wyskakujących reklamach, znajdź sposób, aby je zablokować.

4. Obsesyjne sprawdzanie e-maila.

Wiele osób codziennie zmaga się z internetową skrzynką pocztową. Stale zasypywani jesteśmy przez wiadomości, które nie tylko rozpraszają nasza uwagę, ale czasem i wymagają poświęcenia większej ilości czasu.

Osoby, które konsekwentnie dążą do swoich celów oraz osiągają sukces, wyznaczają sobie określony moment na sprawdzenie poczty i zwykle robią to raz dziennie. Ten nawyk pozwala im zorganizować swój czas w bardziej wydajny sposób, oraz poświęcić go na ważniejsze sprawy.

Obsesyjne sprawdzanie e-maili rzadko kiedy jest na prawdę ważnym zadaniem.

Jeśli jednak jedno z Twoich zadań ma związek z częstym zerkaniem na pocztę, dobrą strategią jest czytanie wyłącznie tematów wiadomości i otwieranie tych, które wymagają natychmiastowej uwagi. Pozostałe zostaw na inny moment, kiedy będziesz miał więcej czasu dla siebie.

klawiatura

5. Zbyt długa lista rzeczy do zrobienia

Przeładowywanie swojej listy rzeczy do zrobienia to dość popularny niewłaściwy nawyk. Wiele osób myli się, myśląc, że robienie więcej oznacza wyższe osiągnięcia, a tym samym sukces. Nic bardziej mylnego. To, co jest istotne, to nie robienie więcej, lecz raczej wykonywanie ważnych zadań oraz robienie tego dobrze.

Chociaż możesz być w stanie opanować sztukę zarządzania swoimi codziennymi zadaniami, czy obowiązkami, powinieneś również nauczyć się jak wybierać te najbardziej istotne. Następnym krokiem jest nadanie im priorytetu i wykonanie ich z pasją, a nie tylko dlatego, że tak wypada.

Nie przesadzaj ze swoim terminarzem, staraj się też nie przeceniać swoich możliwości jeśli chodzi o zadania, które już zacząłeś wykonywać. Zakończ je, a następnie zabierz się za następne.

Zrób racjonalną listę rzeczy do zrobienia oraz wyznacz sobie termin dla każdego zadania. Pozwoli Ci to skupić się na jednej rzeczy na raz, bez potrzeby przerywania lub ulegania rozproszeniu.

Zawsze pamiętaj: Sukces jest jak prawdopodobieństwo. Im więcej razy próbujesz, tym większa szansa, że go osiągniesz.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.