Wstawaj wcześnie rano - zobacz co na tym zyskasz

Wstawaj wcześnie rano - zobacz co na tym zyskasz

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia, 2017

Przez całe nasze życie zarówno ty jak i ja ciągle słyszymy to zdanie: “kto rano wstaje, temu pan Bóg daje”. Pełni ono różne funkcje, choć głównie ma przekonać nas, byśmy wcześnie wstawali. Sentencja ta ma wartość edukacyjną, ale kierując się nią i wstając wcześnie możemy ulepszyć swoje życie zawodowe i wrzucić swoją karierę na wyższy bieg.

“Nie śpij, by odpoczywać, lecz by śnić. Marzenia senne są po to, aby je realizować.”

-Walt Disney-

Profesjonalny bloger Eghosa Aihie wpadł na podobny pomysł i postanowił sprawdzić tę tezę poprzez wprowadzenie tego nawyku do swojego życia. W ten sposób mógł przekonać się, czy faktycznie wczesne wstawanie jest dla nas korzystne.

Aihie postanowił przeprowadzić badania w prosty sposób. Postanowił przez dwa lata każdego dnia wstawać o 6 rano. Jaki otrzymał rezultat? Ten nawyk zmienił jego życie.

Autor zaznaczył pięć czynników, które podtrzymywały jego motywację do wczesnego wstawania. Zachęcam cię do spróbowania. Zobacz jak to będzie i daj nam znać jak zmieniło się twoje życie.

Poznaj pięć powodów, dla których warto wstawać o 6 rano.

1. Będziesz mieć więcej czasu na zastanowienie się nad swoimi potrzebami

“Pewnego dnia zdałem sobie sprawę, że nie realizuję swoich celów bo nigdy nie mogę wystarczająco dobrze się skupić” wspomina autor bloga. Zaczynając każdy dzień w zorganizowany, spokojny sposób, jednocześnie wiedząc dlaczego musisz poświęcić swoją energię danego dnia chronisz się przed blokowaniem samego siebie, utratą czasu, czy niepotrzebnym rozkojarzeniem.

Badania naukowe potwierdziły, że nasz mózg funkcjonuje najlepiej w przeciągu pierwszych godzin dnia. Wykorzystaj ten czas, w którym znacznie lepiej potrafisz kontrolować swój umysł. Wykorzystaj to i zbuduj emocjonalną siłę na późniejszą, trudniejszą część twojego dnia.

Myślenie

2. Będziesz mieć więcej czasu na zorganizowanie dnia

Jeśli wstaniesz wcześnie rano, to będziesz mieć więcej czasu na zorganizowanie swojej pracy w ciągu dnia. Zrobisz to przed rozpoczęciem innych czynności i zanim inne sprawy zaczną odwracać twoją uwagę. W ten sposób będziesz bardziej wydajny i kompetentny w swoich zadaniach każdego dnia.

Co więcej, jeśli planujesz swój dzień będąc zmęczonym to ryzykujesz, że twoje samopoczucie negatywnie wpłynie na to jak zorganizujesz swój czas. Najlepszą praktyką jest solidny odpoczynek w nocy oraz spokojne planowanie zadań kolejnego dnia, kiedy twoje baterie są w pełni naładowane.

3. To doskonały czas na ćwiczenia

Kiedy zaczniesz wstawać o 6 rano to skończą się twoje wymówki na unikanie siłowni. Wstając wcześnie rano dajesz sobie kilka dodatkowych godzin na różne rzeczy jeszcze przed rozpoczęciem dnia pracy.

Dodatkowo trenując o poranku dostarczasz sobie endorfin, które są najlepszym źródłem energii w ciągu dnia. Dzięki nim możesz cieszyć się pozytywnym nastawieniem i radością we wszystkim, czego się podejmujesz.

4. Nadal nie wiesz jak to jest jeść śniadanie? Teraz się dowiesz

Z pewnością słyszałeś o tym jak ważny jest pierwszy posiłek każdego dnia, czyli śniadanie. Smaczny i zdrowy posiłek pozwoli ci na rozpoczęcie dnia z uśmiechem i energią. Jedząc zdrowe śniadanie łatwiej poradzisz sobie z utratą energii w ciągu dnia, kiedy wystawiasz swoje organizm na różne próby.

Badania przeprowadzone przez Szkołę Zdrowia Publicznego im. Johna Hopkinsa Bloomberga dowiodły i potwierdziły, że dając sobie czas na spokojne i zdrowe śniadanie wprowadzasz do swojego organizmu schemat i rutynę, która okazuje się być bardzo korzystna dla twojego zdrowia.

Pamiętaj, że twoje ciało potrzebuje paliwa, by działać optymalnie o poranku, jak i przez cały dzień.

Kawa i ciastko

5. Ludzie sukcesu wstają wcześnie

“Ten kto pragnie powodzenia, musi zacząć od wczesnego wstawania.”

-Anonim-

Wielu ludzi, którzy odnoszą sukcesy zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym wstają przed 6 rano.

Założyciel Twittera Jack Dorsey w wywiadzie dla New York Magazine potwierdził, że rozpoczyna swój dzień o 5:30. Zdradził również, że wykorzystuje swoje poranne godziny, aby trenować medytację lub poświęca je na kilkukilometrowe biegi.

Założyciel Grupy Virgin, Richard Branson, w wywiadzie dla Business Insider powiedział, że wstaje wcześnie rano o 5:45, aby mieć czas na ćwiczenia i zdrowe śniadanie.

Wstawanie o 6 rano zdecydowanie pozwala ci na wyprzedzenie wszystkiego o parę ruchów jednocześnie sprawiając, że jesteś spokojny i zrelaksowany.

Zapewniając sobie tych kilka dodatkowych godzin i rozpoczynając dzień w spokojny, lecz wydajny sposób przyniesie ci cenne korzyści. Uwolnisz swój prawdziwy potencjał i rozpoczniesz największy rozwój swojej pewności siebie.

Wszystko to wskazuje jasno, że wczesne wstawanie jest doskonałym czynnikiem do zdobywania świata. Dlatego właśnie ja już dziś zacznę wprowadzać ten nawyk w życie. A ty?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.