Twoja pasja mówi o tym, kim naprawdę jesteś

Twoja pasja mówi o tym, kim naprawdę jesteś

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2017

Powiedz mi jaka jest Twoja pasja, a powiem Ci kim tak naprawdę jesteś. Dlaczego? Ponieważ tylko te sprawy, którym jesteśmy gotowi się w życiu poświęcić, ujawniają prawdziwą tożsamość danej osoby. Jakie masz hobby? Czym jest Twoja pasja i na co przeznaczasz swój czas? Jesteś tym, czemu się poświęciłeś.

Oczywiście nie powinniśmy ulec błędnym założeniom. Jest wiele rzeczy i wiele spraw, którym można bez reszty się poświęcić, ale nie wszystkie są dobre. Rozejrzawszy się dokoła z pewnością dostrzeżesz ludzi gotowych wiele poświęcić dla swoich bliskich, dla rodziny. Ale są też gotowi zrobić wszystko dla sławy, pieniędzy, władzy i rozgłosu.

Niestety otacza nas coraz więcej ludzi, którzy poświęcają się lukratywnym celom, nie pamiętając o tym, że cel nie zawsze uświęca środki. Takie osoby poprzez swoje działania często powodują krzywdę wielu innych – niewinnych osób z otoczenia.

Jednak poza tą grupą istnieje również inna. To ci, którzy wciąż jeszcze gotowi są wiele poświecić dla realizacji swych założeń. Popierając przy tym wartości takie jak miłość, przyjaźń, równość czy braterstwo, a także całe mnóstwo innych cech, które sprawiają, że mienimy się tym co dobre i pozytywne.

Pasja – dlaczego jesteś tym, czemu się poświęcasz

Słoik w dłoniach

W dalszej części artykułu znajdziesz kilka przykładów, które większej lub mniejszej mierze możemy dostrzec również w naszym codziennym otoczeniu. Dowodzą one tego, że człowiek jest tym, czemu się poświęca.

Przeczytaj również artykuł: Pasja w życiu – czy masz swoją?

Gdy poświęcasz się dobrom materialnym

Być może nie masz okazji obserwować takiego nastawienia w gronie najbliższych Ci osób, ale z pewnością w którejś części Twojego otoczenia możesz zauważyć osoby, których pasja to pieniądze. Ich zdobywaniu poświęcają każdą wolną chwilę, sposobność, okazję. Zdobycie majątku jest dla nich celem samym w sobie.

Taki typ osobowości jest zupełnie nieunikniony. Ambicje są wręcz namacalne, wiszą w powietrzu, a osoba taka nie cofnie się przed niczym, jeśli po drugiej stronie będzie na nią czekał zysk. Kiedy pasja ma związek ze zdobywaniem majątku, przestaje być celem, a zaczyna obsesją.

Miłość

Osoby zdobywające za wszelką cenę bogactwo zostaw teraz w spokoju. Zwróć natomiast uwagę na zupełnie inną część Twojego otoczenia. To osoby, które zdominowała zupełnie inna pasja – miłość. Gotowe są oddać dosłownie wszystko w imię miłości. 

Przeczytaj również artykuł: Miłość – poznaj 13 różnych jej rodzajów

Pasja, jaką jest miłość, mówi o człowieku wiele. Osoby oddane miłości bez wątpienia cechuje wolność, solidarność, empatia i wiele innych pozytywnych i niezwykle cennych zalet. Niełatwo jest jednak spotkać taką osobę. Nikt przecież nie szasta miłością na lewo i prawo. Są to osoby pokorne, proste, ale również przezorne i przewidujące.

Władza

Istnieją wokół nas również inne osoby, których pasja to walka o władzę. Ich najważniejszym celem, który jest obecny każdego dnia ich życia jest osiągnięcie wyższości nad innymi. Taka pasja przejawia się na wiele sposobów i zawsze ma jeden wspólny element – chęć manipulacji i wpływania na cudze życie.

Pasja, jaką jest chęć zdobycia władzy jest łatwa do wykrycia. Cechujące się nią osoby są zazwyczaj niepewne, co prowadzi właśnie do chęci kontrolowania innych osób i rozwijającej się sytuacji. Mają wrażenie, że jeśli nie przejmą takiej ścisłej kontroli, świat się zawali. Brakuje im też zaufania do pozostałych osób z otoczenia.

Przeczytaj również artykuł: Kontroluje cię ten, kto wyprowadza cię z równowagi

Dobroć

Jeszcze inną grupę osób stanowią Ci, którzy stawiają na dobroć. Zawsze gotowi, by dostrzegać potrzeby innych i za wszelką cenę szukać rozwiązania ich problemów. Gotowe są przy tym na poświęcenia, dając wszystko, co mogą, nie oczekują niczego w zamian. Właśnie w taki sposób zaspokajają swoją wewnętrzną potrzebę pomagania innym.

Opiekuńcza kobieta

Choć takie osoby nie wyróżniają się z otoczenia w jakiś szczególny sposób, to z pewnością można je spotkać.

Przeczytaj również artykuł: Ludzie prawdziwie dobrzy to rzadki klejnot

Wszyscy mamy swoją pasję

Wcześniej czy później każdy z nas obierze jakąś drogę życiową i jakieś priorytety, którym będzie poświęcał znacznie więcej sił i uwagi, niż innym sprawom. Czy będą to dobra materialne, chęć zdobycia władzy czy silna potrzeba okazywania innym miłości lub dobroci. Są to różne drogi, które każdy może obrać.

Niezależnie więc od tego jaką drogę życiową obrałeś lub obierzesz w przyszłości, pamiętaj, że jesteś tym, czemu się poświęcasz. Wybierz więc dobrze, bo od Twojego wyboru nie zależy wyłącznie Twoja przyszłość, ale również przyszłość tych, którzy znajdują się w Twoim otoczeniu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.