Nasze spotkanie było nieuniknione

Nasze spotkanie było nieuniknione

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2017

Na przestrzeni całego naszego życia spotykamy naprawdę wielu ludzi. Niektórzy z nich uczą nas rzeczy, które będą przydatne dla nas do końca naszego życia. Z kolei inni nie uczą nas niczego użytecznego. A przynajmniej tak nam się wydaje, gdy przypominamy sobie spotkanie z taką osobą.

Możemy również spotkać na swojej drodze wielu ludzi, którzy bez najmniejszego wysiłku są w stanie poruszyć praktycznie wszystkie nasze czułe struny. Co więcej, nie potrafimy nawet odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się dzieje.

Być może nie mają oni tego samego wpływu na innych ludzi, ale na Ciebie jak najbardziej. Bez wątpienia spotkanie z taką osobą możesz zapamiętać do końca życia. A jeśli jeszcze było ono na wskroś pozytywne – to może przekształcić się w coś naprawdę trwałego i silnego.

Inni ludzie przechodzą przez nasze życie bez tworzenia nici wzajemnego zrozumienia lub nawiązywania przyjaźni z nami. Niektórzy jednak wciąż są w stanie pozostawić wyraźny ślad w naszym sposobie rozumienia świata.

“Spotkanie się dwóch osobowości przypomina kontakt dwóch substancji chemicznych:
jeżeli istnieje jakakolwiek reakcja pomiędzy nimi,
obie są przekształcane w coś innego.”
Carl Gustav Jung

Ktoś niewątpliwie mądry powiedział kiedyś, że należy starać się być taką osobą, jaką chciałbyś w swoim życiu spotkać. Jest to oczywiście trudne do zrealizowania, ale możliwe przy odpowiedniej dozie samozaparcia. Z pewnością wiele razy zdarzało Ci się wątpić w to, kim jesteś i gdzie leży prawda.

Jednak nie da się ukryć tego, że im więcej będziesz rozmyślać o swoim życiu, to tym bardziej będziesz w stanie udowodnić sobie samemu, że najlepiej czujesz się w swojej własnej skórze.

Spotkanie tej właściwej osoby może zmienić całe życie

Nie będziemy kłamać przed samymi sobą, że nasze istnienie uległo wpływom wielkiemu poczuciu duchowości z jakiejś konkretnej przyczyny. Niezależnie, czy mówimy tutaj o wielkich dziełach ludzkości, czy też niezachwianą fascynacją jedną, konkretną dziedziną życia.

Fascynujący dla nas zazwyczaj są ludzie, którzy w tym, czy w innym momencie pojawili się w naszym życiu. Szczególnie jeśli takie spotkanie spowodowało wzrost naszego zainteresowania sprawami, które wydawały się do tej pory nudne, miałkie lub nijakie.

Szczęście można dzielić i czerpać z niego energię dla siebie

Bo szczęście nie jest prawdziwe, jeśli nie dzielimy go z kimś lub poświęcamy czemuś. Ale jeśli staramy się dzielić naszą pasję lub szczęście z kimś, kto nie dodaje niczego do naszego życia, to wynikająca z tego faktu samotność emocjonalna staje się bardziej spokojna i łatwiejsza do opanowania.

Ale tę sytuację może zmienić spotkanie z kimś podzielającym nasze pasje i wzbudzającym w nas wewnętrzny ogień.

Para

Z tego też powodu mamy tendencję wielokrotnego wspominania zachowanych w naszym sercu sytuacji, które zmieniały nasze życie. Spotkanie tej, czy innej osoby, które z pozoru zapowiadało się zupełnie normalnie, ale szybko się okazało, jak silna aura magii ją otacza.

A może te wszystkie wydarzenia, które były w stanie ogrzać nasze serca, wyciskają obecnie łzy nostalgii z naszych oczu, ale i pomogły nam odnaleźć siebie samych.

Warto przeanalizować każdą wartościową sytuację i wyciągnąć wnioski z tego, co dało nam spotkanie z każdą ważną dla nas osobą w naszym życiu.

Warto się przyjrzeć temu z bliska i spróbować odkryć, czy takie spotkanie pozwoliło wyciągnąć z tego coś pozytywnego dla obu stron. I czy wynikające z tego powodu dalsze zmiany w życiu stanowiły bezpieczną przystań w dalszych, trudnych chwilach?

Spójrz za siebie i zobacz, czego się nauczyłeś, a także czego nauczyli się od Ciebie inni ludzie

Bo czasem dobrze jest spojrzeć wstecz, aby dowiedzieć się, czego inni ludzie byli w stanie nauczyć się nas. Dzięki temu będziemy wiedzieli lepiej, co możemy zaoferować innym tu i teraz.

Istnieje na przykład kilka rzeczy, których ludzie zazwyczaj bezpośrednio nie zostawiają Ci po rozstaniu się, a które mają dość znaczący wpływ na transformację Twojej duszy. Dlatego też warto szukać w innych ludziach takich cech, jak na przykład:

  • Poczucie humoru; powinno być ono tak zuchwałe, jak Wasza przyjaźń i miłość.
  • Milczenie jest złotem. Doceniasz je tylko wtedy, kiedy Wasza wzajemna więź i komunikacja stają się tak prawdziwe i silne, że nie trzeba mówić zbyt wiele. Inaczej mówiąc, gdy rozumiecie się bez słów. Niekiedy już pierwsze spotkanie pozwala odnieść takie wrażenie. Umiejętność milczenia jest o tyle istotna, że zazwyczaj ludzie oddalają się od siebie, kiedy mają zwyczaj mówić bez końca, nie mając nawet czasu na słuchanie.
  • Moja intymność, czyli coś, co dajemy drugiej stronie. Nie ma potrzeby, aby rozmawiać o tym, czego nawet my nie rozumiemy u siebie, ani o tym, czego nigdy nie rozumieliśmy u innych. Skupmy się na tym, co cenimy u siebie wzajemnie. Lubimy i cenimy sobie własną intymność, którą tworzymy razem. I nie jesteśmy zainteresowani tym, co jest poza nami.
  • Nie dbamy o swoją przeszłość. Jeśli druga strona nie stara się jej zamaskować, ani ukryć, to wystarczy się ograniczyć do krótkiego stwierdzenia oznaczającego akceptację jej ewentualnie burzliwej przeszłości. To właśnie dzięki niej ta osoba jest teraz taka, jaką ujrzałeś. Jeśli masz jakieś wątpliwości, po prostu przypomnij sobie Wasze pierwsze spotkanie.
  • Warto postarać się, aby zachować swoje własne przyzwyczajenia i pasje. To samo powinna zrobić ta druga osoba. Ale tak naprawdę najwspanialsze rzeczy dzieją się wtedy, gdy obie osoby dzielą te same pasje i zainteresowania.

Pora na trzy kluczowe zagadnienia z naszej listy!

  • Świadomość bycia ważnym dla drugiej osoby to za mało. Warto pokusić się o wzajemne tego okazywanie.
  • Moralność nas nie interesuje. Co innego w przypadku wyznawanych wartości. One powinny jak najbardziej nas interesować, ale tylko do momentu, w którym są wykorzystywane do łagodzenia cierpienia i bólu.
  • Pieniądze także nie powinny być przedmiotem zainteresowania. Wykształcenie także. Niestety ludzie stosujący się do tej zasady są właściwie zagrożeni wyginięciem.

Jeśli dopiero czeka Cię pierwsze spotkanie z kimś, to jest ono interesujące z dwóch powodów. Pierwszy jest oczywisty i wiesz o nim doskonale. Na drugi warto zwrócić uwagę, gdy już emocje opadną.

Czy poczułeś między Wami jakąś więź i chemię? Jak długo trwały wrażenia po zakończeniu spotkania? Pamiętaj przy tym, że to, co mieszka w Twoim sercu, nigdy nie wygasa.

Spacer

Nigdy nie warto więc tracić czasu na smucenie się, że ktoś znika lub zniknął z Twojego życia. Spróbuj przypomnieć sobie każde kolejne spotkanie, aby dowiedzieć się, że nawet jeśli Wam nie wyszło, to jednak coś z tego pozytywnego pozostało. Tym czymś jest transformacja Twojej duszy. Ona zawsze działa na Twoją korzyść.

“Małe rzeczy. Myślę o nich tak samo jak o ludziach.
Widzę w nich małe szczegóły, tak charakterystyczne dla każdego z nich,
które mnie poruszają.
Za którymi tęsknię i których będzie mi zawsze brakowało.
Nigdy nie można zastąpić kogoś,
bo każdy z nas jest wykonany z takich właśnie pięknych szczegółów. ”
Przed zachodem słońca


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.