Sposób w jaki jemy, określa naszą osobowość

To, jak jemy, wydaje się być związane z naszą osobowością. A przynajmniej tak zapewnia ciekawy eksperyment. Odnaleziono w nim aż 10 wzorców osobowości w zależności od naszego sposobu jedzenia. Z którym się identyfikujesz?
Sposób w jaki jemy, określa naszą osobowość

Ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia, 2021

Czy myślisz, że sposób, w jaki jemy, określa naszą osobowość? Cóż, może tak być. A przynajmniej tak zapewnia Juliet A. Boghossian poprzez swój eksperyment. Pokazała w nim, że nasza osobowość wyraża się przy stole, poprzez sposób, w jaki jemy.

Dzięki temu eksperymentowi odkryto różne wzorce osobowości, w zależności od tego, jak ludzie zachowują się, jeśli chodzi o jedzenie. Czy dużo się rozsmakowują, czy nie, czy jedzą w pośpiechu, czy starannie wybierają, co będą jeść, czy mieszają lub nie różne składniki…

Dowiedz się, jaki jest Twój wzór osobowości wyrażony przez sposób, w jaki jemy!

Sposób, w jaki jemy, określa naszą osobowość

Wspomniany eksperyment, przeprowadzony przez firmę Food-Ology, próbował odpowiedzieć na pytanie, czy sposób, w jaki jemy, określa naszą osobowość. Ta kalifornijska firma miała za zadanie zbadać, w jaki sposób nawyki żywieniowe są powiązane z cechami osobowości i trendami zachowań.

W eksperymencie wykazano, że istnieją pewne wzorce osobowości, które prezentują określone cechy, jeśli chodzi o jedzenie.

Stwierdzono aż 10 wspólnych typów lub cech osobowości, które obejmują dobrze określony sposób jedzenia.

Eksperymentem kierowała założycielka Food-Ology Juliet A. Boghossian, ekspertka od zachowań związanych z jedzeniem.

Przyjaciele w restauracji

Osoby, które jedzą i delektują się

Eksperymentu wyróżnił ludzi jedzących wolno, którzy dobrze smakują potrawy i dokładnie wszystko przeżuwają. Okazuje się, że to osoby kontrolujące i pewne siebie, które potrafią docenić życie.

Ponadto ten sposób bycia tak spokojny podczas posiłków znajduje również odzwierciedlenie w ich życiu. Wyraża się poprzez zachowania lub aspekty, takie jak sprawowanie kontroli lub pewność siebie.

Osoby, które jedzą w pośpiechu

Ci, którzy połykają jedzenie w pośpiechu, bez przeżuwania, to ludzie przyzwyczajeni do robienia wielu rzeczy naraz.

To nerwowi i nieco impulsywni ludzie, gotowi do zdrowej rywalizacji i myślący z prędkością światła.

W związkach ci ludzie często przedkładają interesy innych nad własne. Z drugiej strony muszą mieć własną przestrzeń.

Ludzie, którzy sortują jedzenie

Chodzi o tych, którzy jedzą według wstępnej klasyfikacji pokarmów według ich kolorów, wielkości lub pochodzenia.. To ludzie, którzy mają tendencję do szukania porządku i czystości. Także tacy, którzy chcą żyć spokojnie. W pracy są wysoce zorganizowani, ale niezbyt dobrze reagują na nieprzewidziane i stresujące sytuacje.

Poszukiwacze przygód

Poszukiwacze przygód kulinarnych to ci, którzy mają odwagę spróbować nowych potraw i składników. Zazwyczaj są to ludzie ekstrawertyczni i kochający ryzyko. Nigdy się nie nudzą i są lubiani przez wszystkich.

Z drugiej strony nie lubią izolacji. Muszą zawsze mieć wokół siebie ludzi.

Sposób, w jaki jemy ujawnia osobowość introwertyczną

Zgodnie z wynikami eksperymentu, najbardziej introwertycznymi ludźmi w swoim życiu to ci, którzy zwykle jedzą to samo przez cały czas. Nie mieszają również wielu pokarmów ani składników. Ponadto są to osoby o podejściu analitycznym i szczegółowym.

Ci, którzy pasjonują się mieszaniem składników

Z drugiej strony ludzie, którzy mieszają różne potrawy i składniki, to silne, przyjazne osobowości wyróżniające się dużą odpowiedzialnością. Tak przynajmniej wykazał eksperyment.

Z drugiej strony w pracy brakuje im odrobiny praktycznego wyczucia, jeśli chodzi o ustalanie hierarchii ważności zadań.

Sposób, w jaki jemy, może pokazywać beztroską osobowość

Ludzie o bardziej „beztroskiej” osobowości to ci, którzy popijają i żują z otwartymi ustami, robiąc dużo hałasu. Nie obchodzi ich, co myślą o nich inni ludzie.

W tym sensie mają szczery i bezpośredni profil, który nie zawsze wszystkim się podoba. Tak „beztroski” sposób bycia znajduje odzwierciedlenie zarówno w jedzeniu jak i innych obszarach ich życia.

A jak zachowują się planiści?

W eksperymencie stwierdzono również, że podczas posiłków osoby wszystko planujące kroją i przygotowują wszystkie składniki dania. Robią to dokładnie i skrupulatnie zanim zaczną jeść.

W dodatku są to ludzie, którzy „bardziej żyją przyszłością” niż teraźniejszością. Innymi słowy trudno im skupić się na tu i teraz i cieszyć się chwilą obecną.

Ciekawscy kontrolerzy

Wybredni konsumenci to ci, którzy muszą wiedzieć wszystko na temat tego, co mają zjeść. To bardzo ciekawscy ludzie. Jednak pomimo tej ciekawości rosną w swojej strefie komfortu i zazwyczaj nie podejmują ryzyka.

Osoby, które zawsze jedzą to samo

Ludzie, którzy zawsze jedzą to samo, jeden pokarm po drugim, a w dodatku nie mieszając ich, mają zwykle analityczną i metodyczną osobowość skupiającą się na szczegółach. W niektórych przypadkach mogą graniczyć ze sztywnością umysłu.

Mężczyzna jedzący kanapkę

Co mówi o nas sposób, w jaki jemy?

Prawda jest taka, że ​​osobowość znajduje odzwierciedlenie w większości naszych codziennych czynności, w tym również w jedzeniu. Logicznie rzecz biorąc, nie wszyscy ludzie o typie osobowości muszą jeść w ten sam sposób.

Jednak, jak pokazuje badanie, mogą istnieć pewne cechy osobowości, które w wielu przypadkach predysponują nas do takiego czy innego działania. I pokazuje to również sposób, w jaki jemy.

A ty, jaki wzór reprezentujesz? Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak jesz i czy może to mieć coś wspólnego z tym, jaki jesteś?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.