Przebudzenie duchowe i 11 jego przejawów

Przebudzenie duchowe i 11 jego przejawów

Ostatnia aktualizacja: 08 lipca, 2017

W warunkach otoczenia, gdzie dominują konsumpcjonizm, egocentryzm i sztuczność, rzadko kiedy się zastanawiamy nad taką kwestią jak “duchowe przebudzenie“.

Jednakże coraz więcej ludzi zaczyna patrzeć w tym kierunku. Wiele osób sprzeciwia się temu, ale duchowe przebudzenie nie robi Ciebie jakimś innym. Sprawia raczej, że jesteś wyjątkowy. I nie jesteś sam.

Wiele rzeczy się zmienia. Żyjemy w czasach na przebudzenie i w epoce chęci zmian. Dużo osób coraz bardziej uświadamia sobie, iż problemy i niektóre procesy trwają już zbyt długo i nadszedł czas na zmiany.

“Tajemnicą ludzkiej wolności są akty dobroci nie przywiązane do owoców”

-Bhagavad Gita-

Przebudzenie duchowe – dlaczego to się dzieje?

Dużo osób chce wziąć swoje życie we własne ręce i poczuć przebudzenie. Uciec od tego modelu istnienia, który nawiązuje społeczeństwo, żeby znaleźć prawdziwe szczęście.

Te osoby chcą żyć swoim własnym życiem, a nie podyktowanym przez telewizję, magazyny, filmy, otoczenie i te wszystkie sztampy wokół nas.

Coraz bardziej wzrasta świadomość globalnych problemów ludzkich i społecznych, w obliczu których stoimy. Coraz więcej osób chce poznać prawdę o tych rzeczach i poznać, czym jest duchowe przebudzenie.

Ale jednocześnie wielu ludzi nie ma wystarczająco dużo odwagi aby zmienić siebie i swoją rodzinę, ponieważ wiedzą, że zmiany, których potrzebuje świat, idą własną ścieżką. Tak czy inaczej, prędzej czy później staną w obliczu kwestii, jaką jest przebudzenie duchowe.

Dziewczyna z sową

Ludzie, którzy odczuwają przebudzenie społeczne, widzą, iż ich świadomość wzrasta, zainteresowania ewoluują, sens życia się zmienia, a oni otrzymują nowe cele i natchnienia. I temu wszystkiemu towarzyszy chęć zmiany siebie, jako pierwszego kroku do zmiany świata.

“Wielcy mężczyźni to ci, którzy widzą, iż siła duchowa jest silniejsza od jakiejkolwiek materialnej oraz rozumieją, że światem rządzą myśli”

-Ralph Waldo Emerson-

Dostrzegłeś siebie w moich słowach? Czujesz przebudzenie małego ognia w sobie? Jeśli tak, bądź odważny i czytaj dalej.

Przejawy przebudzenia duszy

Poniżej znajdziesz 11 oznak, że ruszyło Twoje duchowe przebudzenie. Jeżeli zrozumiesz, że niektóre z nich dotyczą Ciebie albo że się utożsamiasz z nimi w jakiś sposób, proszę Cię – nie bój się.

Potrzebujesz mniejszej ilości rzeczy materialnych i szukasz bardziej prostszego życia

Uświadomiłeś, że im mniej masz, tym lepiej się czujesz. Chcesz się pozbyć dóbr materialnych na rzecz znalezienia bogactwa wewnętrznego.

Czujesz pociąg do książek otwierających umysł

Nie interesują Cię zwykłe książki, tylko te, które pomogą Ci stać się lepszą wersją siebie samego.

Głęboko pragniesz mieć znaczenie

Myślisz, że “normalne” życie jest pozbawione celu i sensu. Dlatego próbujesz podążać własną ścieżką.

Pokazujesz światu własne Ja

Wyrzuciłeś maskę, którą nosiłeś aby “postępować właściwie” i teraz otwierasz swoje najbardziej intymne myśli i uczucia dla innych, nie bojąc się zostać osądzonym lub zawstydzonym.

Spędzasz coraz więcej czasu na samotności i w milczeniu

Lubisz spędzać czas w ciszy i chodzić na samotne spacery aby połączyć się ze sobą i osiągnąć spokój. Nie potrzebujesz hałasu aby czuć satysfakcję z życia. Nie czujesz się samotnie w ciszy spokoju.

Czujesz większą więź z naturą i żywymi istotami 

Dostrzegasz wzajemne powiązanie i współzależność wszystkich żywych istot i masz uczucie jedności ze wszystkim.

Odżywiasz się zdrowo i lepiej dbasz o swoje ciało i umysł

Jesteś coraz bardziej zaniepokojony tym, co jesz, pochodzeniem jedzenia, sposobem produkcji i tym, jaki wpływ to wywiera na środowisko. Ponadto, wyrobiłeś nowe zdrowsze dla Twojego ciała nawyki nie z przyczyn estetycznych, tylko ze zrozumienia, iż ono jest świątynią Twojego ducha, o którym również dbasz.

Dziewczyna medytuje

Bierzesz odpowiedzialność za swój los we własne ręce i jesteś świadom swoich działań

Uznałeś, że nie ma powodu by mieć mentalność ofiary i obwiniać innych za wszystko co dzieje się złego w Twoim życiu. To sprawia, że świadomie dążysz do wyrażenia swego przeznaczenia. Odkryłeś ogromną potęgę swoich działań i czynisz tak, aby nie wpływały negatywnie ani na Ciebie, ani na innych.

Przeszłość i przyszłość nie kontrolują Twojego życia

Rozumiesz, że liczy się tylko teraźniejszość, że przeszłość już minęła, a przyszłość jeszcze nie nadeszła. Żyjesz tu i teraz, nie pozwalając przeszłości Tobą kierować, a przyszłości budować się już teraz.

Z nikim się nie zmagasz

Rozumiesz, że konkurencja powoduje konflikty i cierpienie. Zdajesz sobie sprawę, iż jedynym sposobem na życie w harmonii z innymi jest miłość i miłosierdzie do każdego.

Odkryłeś, że jesteś na świecie po to, by zapalać świece innych, nie gasić

Bycie źródłem światła innych wypełnia Cię bardziej, niż zachwycanie się kimś. Oświetlenie drogi innych osób daje sens Twojemu istnieniu.

“Aby ziarno osiągnęło swój największy przejaw, musi zostać całkowicie odblokowane. Skorupa pęka, wnętrze wydostaje się na zewnątrz i wszystko się zmienia. Dla kogoś, kto nie zna co to jest rozwój, może to wyglądać jak kompletna rujnacja.”

-Cynthia Occelli-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.