Podróże sprawiają, że stajesz się lepszą i bardziej kreatywną osobą

Podróże sprawiają, że stajesz się lepszą i bardziej kreatywną osobą

Ostatnia aktualizacja: 15 października, 2017

Podróże sprawiają, że stajesz się lepszą osobą. Są sposobem na ucieczkę od codzienności i pozwalają cieszyć się uczuciem dobrego samopoczucia wynikającym z możliwości eksplorowania, odkrywania i napotykania na niespodzianki.

W dawnych czasach dalekie podróże oznaczały zmianę całego życia. Mogły trwać kilka miesięcy, a nawet lat, ze względu na dużą ilość czasu zainwestowanego w podróż. Teraz sprawy mają się inaczej. Dziś można podróżować w dowolne miejsce na świecie w mniej niż dwa dni, a jeśli masz szczęście z połączeniami, możesz to zrobić w ciągu jednego dnia.

Podróże sprawiają, że zmienia się perspektywa a ty czujesz się odnowiony. Jest to zaproszenie do wyjścia z rutyny , odkrycia części siebie i wykorzystanie możliwości, które być może znajdują się w stanie uśpienia z powodu nudnych codziennych czynności. Stajesz w obliczu nowych wyzwań, które będą wymagać od ciebie innych zdolności, niż te, jakich używasz zazwyczaj.

Podróżowanie jest fatalne w skutkach dla uprzedzeń, fanatyzmu i zaściankowości.

Mark Twain

Podróże sprawiają, że napotykasz na mniej przewidywalne sytuacje, ponieważ w nowym otoczeniu jest wiele niewiadomych. Ta niepewność może być źródłem lęku, ale znacznie częściej będzie pełną emocji i poczucia przygody. Urodzeni podróżnicy potrzebują tej adrenaliny.

Ci, którzy podróżują rzadziej wiedzą, że te emocje przypominają im jak dobrze jest żyć.

Na klifie w wodzie.

Podczas podróży opuszczasz swoją strefę komfortu. Pozwalasz sobie na poszerzenie horyzontów twojego świata i życia. Ale najlepszą rzeczą w tym wszystkim jest to, że czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy pobudzasz swoje intelektualne możliwości, co sprawia, że ​​stajesz się bardziej twórczy i pomagasz rozwinąć zdolności społeczne i emocjonalne.

Podróże to iskierka kreatywności

Mówią, że z podróży cieszysz się trzy razy: kiedy ją planujesz, w momencie gdy ja odbywasz oraz gdy ją wspominasz. Wszystkie te etapy wymagają od ciebie dużej dawki kreatywności. Zaczyna się już w momencie, gdy decydujesz gdzie chcesz pojechać. Musisz być świadom tego co lubisz, czego szukasz i co każdy z obranych kierunków podróży ma ci do zaoferowania.

Podróż samochodem wśród skał.

Podczas podróży, w ten czy inny sposób, ujawnia się twoja kreatywność. Poruszasz się po nieznanych miejscach, lub przynajmniej takich, jakich nie widzisz na co dzień.

roMusisz dostosować się na wiele rozmaitych sposobów: do praktyk i zwyczajów, żywności, procedur, do tego jak się poruszać itd. Ponadto, jeśli to daleka podróż, musisz również dostosować się do innych sposobów interakcji towarzyskich i innego języka.

Aby zapamiętać odbytą podróż, wybierasz najlepszy sposób na zorganizowanie tych wspomnień i nadanie im znaczenia. Przeżywasz je ponownie, utożsamiasz się z nimi, wybierasz najbardziej istotne aspekty zdobytego doświadczenia, interpretujesz to, co przeżyłeś.

Wszystkie te procesy, jeśli przyjrzymy im się całościowo, są równoznaczne ze złożoną działalnością intelektualną.

Są niczym pisanie książki. Prawie jak naszkicowanie, ocena i realizacja projektu. W podróż jest zaangażowanych dużo intelektualnych i twórczych zdolności. Z tych powodów, po odbyciu podróży, nigdy już nie będziesz taki jak wcześniej. Doświadczenie jest niezwykle intensywne i stymulujące ale właśnie dlatego może być tak przyjemne.

Podróże sprawiają, że stajesz się lepszym człowiekiem

Podróże wzbogacają twoje doświadczenie życiowe. Jak mówi powiedzenie “Faszyzm można pokonać poprzez czytanie a brak tolerancji podróżując”.

Podróż uwolni cię od wielu uprzedzeń, zwłaszcza jeśli udasz się do miejsca, gdzie zostaniesz zmuszony do zanurzenia się w kulturze, która różni się od twojej lub gdzie stanowi kontrast w porównaniu z codzienną rutyną. Musisz zrozumieć, że na różnice nie można patrzeć pionowo, raczej horyzontalnie: żadna kultura nie jest gorsza lub lepsza, jest po prostu inna.

Kobieta idąca w stronę Słońca gotowa spełniać potrzeby

Udowodniono również, że u osób, które jeżdżą na wakacje co najmniej dwa razy w roku, istnieje niższe ryzyko wystąpienia depresji.

W rzeczywistości podróżowanie jest wielkim antidotum na smutek, bo w ten czy inny sposób pozwala na wszystko spojrzeć nieco inaczej. To jak odmładzająca kąpiel, która pozwala odświeżyć postrzeganie rzeczywistości i siebie samego.

Podróżowanie pomaga również w lepszym nawiązaniu kontaktu z samym sobą i z najgłębszymi uczuciami. Uwolnione ze swojego normalnego środowiska pomysły i emocje, które na co dzień pozostają uśpione, wydostają się nagle na światło dzienne. W pewnym sensie możesz uwolnić się od wszystkich codziennych wymówek i innych czynników, które mają tendencje do ograniczania twoich działań.

Czymś innym jest patrzenie na życie poprzez okulary pełnego stresów dnia codziennego, a zupełnie inną rzeczą jest przyjrzeć się im podczas relaksującej przerwy, jaką zapewni ci podróż.

Dlatego podróże sprawiają, że stajesz się lepszym człowiekiem. Odnawiają, dostarczają energii i umożliwiają wypełnienie życia niezwykłymi kolorami i magią. Nigdy nie wątp w to, że podróż doprowadzi cię do jakiegoś nowego miejsca.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.