Piękno - to prawdziwe drzemie w naszym wnętrzu

Jakie cechy sprawiają, że ludzie są ładni? Bez wątpienia nie chodzi tu o wygląd fizyczny, ale o bycie sobą.
Piękno - to prawdziwe drzemie w naszym wnętrzu
Ana Gorrochategui

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Ana Gorrochategui.

Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia, 2024

Nie ma na świecie takiego konkursu, który mógłby jednoznacznie ogłosić kto jest najpiękniejszą osobą. Z dala od tego co zwykle widzimy, czytamy lub słyszymy, piękno to nasze nastawienie, postawa jaką reprezentujemy.

W przeciwieństwie do tego co zwykle myślimy, piękno drzemie w środku nas samych. To zewnętrzne jest przereklamowane i sprawia, że marnujemy czas dążąc do jak najdoskonalszej estetyki, zapominając o tym, co naprawdę ważne. Najważniejszą rzeczą jest wewnętrzne piękno.

Na świecie jest dużo piękna. Istoty ludzkie są w stanie je znaleźć niemal w każdym przejawie sztuki, przedmiotu lub bytu. Mamy zdolność dostrzegania go i pasję do podziwiania. Ale kiedy mówimy o ludziach, koncepcja jest zniekształcona. Zapominamy, że każda osoba może być piękna nie uwzględniając budowy ciała i fizyczności. Daleko poza banalnością naszego wyglądu zewnętrznego.

Najpiękniejsza osoba jest odważna

Bycie odważnym nie oznacza wcale życia bez strachu . Oznacza to powstrzymanie się od ucieczki, stawienie czoła lękowi, a przez to pokonanie go. Wynika to ze słuchania i szanowania siebie samych i przybliża nas do tego kim chcemy się stać. Poniżej przedstawiamy niektóre korzyści płynące z bycia odważnym.

Odważni ludzie słuchają i uzasadniają swoje uczucia

Nie uciekają od tego co czują, wręcz przeciwnie, wykorzystują swoje emocje, aby lepiej poznać siebie samych. Akceptują zarówno pozytywne jak i negatywne emocje i nie osądzają siebie za to, jak się czują. Kiedy zaczynamy klarować nasze obawy i niepewność, możemy zastanowić się nad nimi i nad tym, gdzie nas prowadzą. Ponadto to pozwala nam działać w spójny i zrównoważony sposób.

serce trzymane w palcach

Odważni ludzie ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny

Nie żałują samych siebie ani nie szukają winnych. Koncentrują się na tym co mogą poprawić i robią wszystko aby to osiągnąć. Kiedy wydaje nam się, że coś złego zrobiliśmy, kiedy spotkała nas jakaś niesprawieliwość lub porażka, wtedy nasza postawa jaką przyjmujemy jest istotna. Odważni ludzie dokładają wszelkich starań, aby znaleść wyjście z trudnej sytuacji, wypróbować nowe opcje i alternatywy.

Każdy może się pomylić, ale nie wszyscy są w stanie przetrwać. Jak ty sobie radzisz z niepowodzeniami, wadami i błędami?

Odważni stawiają czoła zmianom

Zmiany są częścią życia, a przeciwstawianie się im oznacza, że ​​walczymy z falą. Odważni ludzie starają się przekształcić zachodzące wokół nich zmiany (te, których nie wybrali) w sposobności, które mogą działać jak trampoliny abyśmy mogli się rozwijać. Zmiany mogą być przerażające, ale kiedy ich unikamy i uciekamy od tego co czujemy wtedy przestaniemy płynąć z prądem.

Odważni ludzie rozumieją, że nie można zadowolić każdego

W tym samym czasie nikt nie może podobać się jednocześnie wszystkim i sobie samemu. Logiczne jest, że dbamy o opinie ludzi, których kochamy. Ale jeśli te opinie są ważniejsze niż to co my sami myślimy i czujemy, wówczas wtapiamy się tło. Ważne jest, aby starać się zachować lojalność wobec siebie. Nie oznacza to, że musimy krzywdzić innych, ale musimy być pewni, że sami nie wyrządzamy sobie krzywdy.

mężczyzna przy oknie

Dzielni ludzie podejmują decyzje

Czasami łatwiej jest dać się ponieść prądowi nawet jeśli nie zbliżamy się do miejsca, w którym chcielibyśmy się znaleźć. Dzielni ludzie podejmują decyzje. Czasami podejmowanie decyzji nas przeraża i jest to całkiem normalne. Wybór odpowiedniej ścieżki oznacza odrzucenie innych. Musimy jednak przygotować się i zdecydować na krok naprzód, aby iść do przodu. A jak ty? Masz do podjęcia ważną decyzję i wahasz się?

Najpiękniejsi ludzie są naturalni

Czasami musimy podjąć szczególnie ważną decyzję. Musimy zapomnieć o ludzkich oczekiwaniach, porównaniach i żądaniach aby być sobą. Musimy nauczyć się żyć bez dodawania środków słodzących, konserwantów i innych dodatków.

Musimy po prostu być sobą, niczym więcej, niczym mniej. Zrobienie tego nie oznacza oddzielenia się od ludzi i sytuacji. Jedynie oznacza zbliżenie się do samych siebie i własnego wnętrza.

“Nawet jeśli oderwiesz płatki, nie usuniesz piękna z kwiatu. “

Rabindranath Tagore

spacerująca kobieta po łące

Kiedy tak się dzieje, nasze wewnętrzne oczy często przeciwstawiają się temu co się dzieje, ale na dłuższą metę perspektywa staje się bardziej harmonijnym krajobrazem. Podczas tego procesu zdajesz sobie sprawę, że zaniedbujesz samego siebie. Wtedy odzyskujesz zmysły, podnosisz się, przytulasz siebie samego i decydujesz się, by dbać o siebie tak jak na to zasługujesz – z miłością.

W miarę upływu czasu zaczynasz być bardziej wrażliwy na piękno, które masz w sobie. Dochodzi do ciebie, że piękno nie zyskuje się dzięki kremom i nie jest ono tracone na przestrzeni lat.

Zdajesz sobie sprawę, że piękno składa się z mniejszego myślenia i oddanie się całkowicie nurtowi… w byciu całkowicie naturalnym.

Oznacza to, że zapominasz o filtrach, wyglądach i opiniach. Oznacza to, że znajdujesz sposób aby być na pierwszym planie i rościsz sobie prawo do wiodącej roli w swojej historii.

Kiedy jesteś odważny i słuchasz swojego wnętrza, stajesz się najpiękniejszą istotą na świecie dla osoby, która jest zawsze przy tobie. Tą osobą jesteś Ty!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.