Uwielbiam ludzi, którzy podejmują odważne decyzje w trudnych chwilach

Uwielbiam ludzi, którzy podejmują odważne decyzje w trudnych chwilach

Ostatnia aktualizacja: 04 kwietnia, 2018

Uwielbiam ludzi, którzy podejmują odważne decyzje w trudnych chwilach. Tych, którzy wybierają to, czego naprawdę chcą, a nie to, co innym wydaje się logiczne lub rozsądne.

Co więcej robią to, gdy jest to trudniejsze, gdy wydaje się, że wszystko jest przeciwko im, mówiąc: “Jeśli jest ktoś, kto stawia na mnie, to właśnie ja”. Uwielbiam ludzi, którzy z szacunku pozbywają się tych łańcuchów, które wydają się wiązać nas z tymi, którzy nam pomogli. Nie łączą tego długu ze swoją wolnością.

Wszyscy na pewno znamy to uczucie, identyfikujemy je u dzieci: wielu, gdy rodzice kupują im zabawkę, stają się bardziej posłuszne. Nie dlatego, że chcą następną, ale dlatego, że wprowadzili zasadę wzajemności do swojego sposobu działania.

Jest też wielu rodziców, którzy przypominają dziecku o, nazwijmy to, długu. “Hej, zachowuj się dobrze, kupiłem ci zabawkę!”, “Dzisiaj byliśmy długo w parku, więc teraz musisz posprzątać pokój!”.

oczy jako krajobraz

Szczerzy i bezpośredni

Ludzie, którzy podejmują odważne decyzje w trudnych chwilach są zazwyczaj uczciwi i nie podejmują się rzeczy niemożliwych. Ci, którzy stawiają wszystko na jedną, własną kartę. Są niesamowici, ponieważ pielęgnują tym samym najpotężniejszą siłę, jaką w sobie mają – siłę witalną.

Uwielbiam ludzi, którzy wiedzą, jak się opisać, którzy mają określone priorytety i rozumieją, że w pewnych momentach ich utrzymanie oznacza poświęcanie. Ale i tak to robią, mimo bólu lub smutku.

Być może dlatego, że stawiają rodzinę na pierwszym miejscu, i nie chcą stracić tych cudownych zwyczajów, które stworzyli razem nawet dla najbardziej atrakcyjnej oferty na świecie. Lub być może dlatego, że praca jest dla nich najważniejsza i są gotowi podróżować z miasta do miasta, aby robić to, co lubią.

Ludzie, którzy podejmują odważne decyzje w trudnych chwilach, są szczerzy wobec siebie i nie udają, ani nie dążą do umieszczenia łaty tam, gdzie nie mogą dotrzeć, nie udają, że są gdzie indziej niż w rzeczywistości.

Mówią: “W porządku, dzień ma 24 godziny, a nie 48“, więc nie próbują sprawić, by miał więcej. Nie zmuszają siebie, nie zmuszają innych, aby dotarli dzięki nim tam, gdzie dotrzeć nie mogą. Nie gonią za czasem, robią wszystko w swoim czasie. Jeśli wiedzą, że nie mają czasu, aby mieć dzieci, to albo ten czas znajdują lub nie mają dzieci, ale nie zamieniają innych w rodziców ani nie sprawiają, że ich życie zamienia się w ciągłe poświęcenie.

Mężczyzna z balonem zamiast głowy - uwielbiam ludzi kreatywnych

Uwielbiam ludzi, którzy znają swoje szczęście

Kiedy poznaję ludzi zdolnych do podejmowania odważnych decyzji w trudnych chwilach, wiem, czego się spodziewać. Mogę polubić ich bardziej lub mniej, ale to, co mówią i co robią ma sens. Jeśli mówią, że czegoś spróbują – robią to, jeśli odmawiają – mają swoje jasno określone powody.

Uwielbiam ludzi, którzy potrafią podejmować odważne decyzje w trudnych chwilach, ponieważ nie zapominają, że mają szczęście. Szczęście, ponieważ ich serce bije, ponieważ mogą mieć nadzieję, ponieważ mają ciało, które jest doskonalszą i bardziej użyteczną maszyną, niż jakakolwiek kiedykolwiek stworzona za pomocą technologii.

Ponieważ oddychają, czy to nie wspaniałe oddychać? Tak po prostu, nie musimy porównywać się z tymi, którzy nie mogą. Zrób to. Wciągnij powietrze i wyrzuć je z siebie.

Lubię te osoby, bo kochają życie, potrafią zbudować pozytywną relację z nimi w roli głównej. Ponieważ walczą o sprawiedliwość wiedząc, że ten świat nie jest sprawiedliwy i że niektórzy ludzie mogą cię nazywać głupcem. Kocham tych ludzi, ponieważ uznają swoje wady, ale nie przestają próbować.

Być może nie są oni złotymi rączkami, ale wspięli się po drabinie, próbując zmienić żarówkę, która nie działa. Starają się wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, nieważne czy jest ich wiele czy nie, i ponoszą piękne ryzyko. Cudowne ryzyko uczenia się nowych rzeczy.

Obawy mają podobne, jak wszyscy, ale rozumieją, że są one częścią gry. Że niektóre z nich znikają, gdy się do nich zbliżasz, a inne stają się większe. Spróbować? Dlaczego nie? Czy małe dziecko nie rzuca łyżki na podłogę, żeby wiedzieć, jak działa grawitacja? To ludzie, którzy ciągle rzucają łyżkami, ponieważ mają olbrzymie pokłady ciekawości. Ponieważ mają więcej wiary, dlatego są w stanie podejmować odważne decyzje w trudnych czasach.

W swojej świadomości malutccy, w rzeczywistości są gigantami.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.