Najczęstsze fantazje seksualne - poznaj 18 z nich

Jakie są najczęstsze fantazje seksualne? Uprawiać seks w miejscu publicznym? Wyobrażanie sobie zbliżenia z byłym partnerem? Poznaj odpowiedzi mężczyzn i kobiet!
Laura Ruiz Mitjana

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Laura Ruiz Mitjana.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2023

Fantazje seksualne to obszar, który czasami wydaje się tematem tabu, chociaż nie powinien. Ale o czym mówimy, kiedy mamy na myśli najczęstsze fantazje seksualne? Fantazja seksualna to mentalne wyobrażenie, które tworzymy, często nieświadomie, o zbliżeniach seksualnych, które chcielibyśmy przeżyć (lub po prostu sobie wyobrazić).

Ale przede wszystkim chodzi o to, że lubimy je sobie wyobrażać, ponieważ nas to podnieca. Według Zygmunta Freuda, ojca psychoanalizy, są to „reprezentacje nieprzeznaczone do realizacji”.

Jednak najczęstsze fantazje seksualne mogą się spełnić. Co mówią dane? W tym artykule przedstawiamy wyniki dwóch ankiet przeprowadzonych na temat najczęstszych fantazji seksualnych u mężczyzn i kobiet.

„Swobodna i przyjemna seksualność może wnieść do naszego życia wiele nieszkodliwej przyjemności i rozkoszy”.

-Albert Ellis-

Najczęstsze fantazje seksualne

Badanie przeprowadzone przez wiodący brytyjski portal randkowy dla małżonków ujawnia 10 najczęstszych fantazji seksualnych. Badanie zostało przeprowadzone zarówno na mężczyznach, jak i kobietach.

Czy ten fakt nas zaskakuje? 55% ankietowanych stwierdziło, że chciałoby uprawiać seks ze swoim byłym partnerem. Czy to prawda, czy po prostu wyrazili pierwszą rzecz, która przyszła im do głowy?

Bez zbędnych ceregieli dowiedz się, jakie są pozostałe najczęstsze fantazje seksualne, na które wskazywali uczestnicy ankiety. Kto wie, możesz się poczuć zaskoczony!

Uprawianie seksu z byłym partnerem

Jak powiedzieliśmy, była to najczęściej podawana odpowiedź. Seks z byłym partnerem zajmuje zatem pierwsze miejsce na liście fantazji seksualnych.

Odtwarzanie widzianej sceny to najczęstsze fantazje seksualne

Para w łóżku

Na drugiej pozycji znalazła się natomiast odpowiedź respondentów, że fantazjują o odtworzeniu sceny seksualnej oglądanej w telewizji. Aż 40% to potwierdziło!

Uprawianie seksu ze sławną osobą

Inną z najczęstszych fantazji seksualnych, według ankiety portalu, byłby również seks z celebrytą, czyli z kimś sławnym. Potwierdziło to aż 38% ankietowanych. Z pewnością w tym przypadku w grę  wchodzi jednak idealizacja, jaką stosujemy wobec tej osoby.

Dodatkową rolę odgrywa ponadto fakt, że jest ona „nieosiągalna”. Wydaje się zatem, że lubimy wyzwania.

Seks z obecnym partnerem

To również najczęstsze fantazje seksualne. Bo dlaczego nie? Czy nigdy nie wyobrażasz sobie, że uprawiasz seks ze swoim obecnym partnerem? I właśnie na taką możliwość wskazało aż 36% badanych! Wydaje się, że to, co już znamy, też nam się podoba.

Z pewnością na te wyobrażenia wpływają wspomnienia, które już mamy z tą osobą. Momenty, w których czuliśmy się bardzo podekscytowani lub pałali namiętnością rozbudzają wyobraźnię.

Seks z nieznaną osobą

Inną z najczęstszych fantazji seksualnych jest ta, w której wyobrażamy sobie seks z nieznajomym. To znaczy z kimś naprawdę obcym. Pociąg do nieznanego ma tutaj duży wpływ. Tę opcję wybrało ni więcej, ni mniej tylko aż 29% ankietowanych .

Romans z kumplem z pracy

Na szóstej pozycji 27% ankietowanych odpowiedziało, że jedną z ich fantazji seksualnych było wyobrażenie sobie romansu (lub seksu) ze współpracownikiem. To klasyka, wyidealizowana miłość kolegów w pracy… Kto tego nie przeżył?

Seks z przyjacielem

Niektórzy jednak nie szukają fantazji ani „tak daleko” – z nieznajomymi, ani tak blisko – z naszym obecnym partnerem. Rzeczywistość jest taka, że ​​inną fantazją seksualną jest wyobrażanie sobie seksu z przyjacielem.

Aż 25% respondentów, czyli jedna czwarta badanych, wskazało na tę opcję. Jest wiele osób, które od dawna czują sekretną miłość do swojego najlepszego przyjaciela. Kto wie, czy właśnie to nie wpływa na najczęstsze fantazje seksualne…

Seksualny trójkąt (lub seks grupowy)

Kolejna z fantazji seksualnych, które wybrała spora część respondentów, to uprawianie seksu w trójkącie lub w grupie. Nie określono liczby uczestników wyimaginowanego aktu seksualnego. 19% ankietowanych odpowiedziało, że właśnie tak wyglądała jedna z ich fantazji.

Seks w miejscu publicznym

Na dziewiątej pozycji znajdujemy natomiast fantazje o seksie w miejscu publicznym (lub z możliwością bycia widzianym przez innych). 14% uczestników wybrało tę opcję. Wydaje się, że ryzyko (w tym przypadku ryzyko bycia odkrytym) stanowi nieodłączną część pożądania seksualnego.

Uprawianie seksu z policjantem

Najczęstsze fantazje seksualne - seks z policjantem

Na ostatniej pozycji, z 11% „głosami”, znajdujemy kolejną z najczęstszych fantazji seksualnych: wyobrażenie sobie seksu z policjantem. Może to mieć związek z podnieceniem jakie wzbudza autorytet, ograniczenia, władza lub mundur. Albo wszystkie te czynniki razem wzięte kto wie!

Najczęstsze fantazje seksualne u mężczyzn i kobiet

Badanie ujawnia nie tylko najczęstsze fantazje seksualne, ale także ciekawe dane dotyczące fantazji męskich i damskich. W przypadku kobiet to właśnie one najczęściej myślą o ponownym seksie ze swoim byłym partnerem (a przynajmniej tak mówią w ankiecie).

57% z nich odpowiedziało w ten sposób. Ten odsetek powtarza się w przypadku kobiet, które fantazjują o seksie ze znaną osobą.

W przypadku mężczyzn ich fantazje są bardziej skoncentrowane na seksualnych trójkątach, orgiach i seksie z nieznajomymi. Jednak różnice w odsetku w ogóle nie były tak duże między mężczyznami i kobietami. Wydaje się, że jesteśmy jednak do siebie podobni.

Inne fantazje seksualne i najczęstsze wyobrażenia o seksie u kobiet i mężczyzn

Inne badanie, tym razem przeprowadzone przez naukowców z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Quebec w Kanadzie, ujawniło inne fantazje seksualne. Niektóre z nich pokrywają się z już wspomnianymi. W przypadku kobiet wyniki (w kolejności od najwyższej do najniższej preferencji) obejmują następujące wyobrażenia:

 • Uprawianie seksu w romantycznym miejscu.
 • Uprawianie seksu w nieznanych, dziwnych lub niezwykłych miejscach.
 • Bycie obiektem seksu oralny.
 • Masturbacja przez partnera.
 • Uprawianie seksu z kimś innym niż twój partner.
 • Odgrywanie rolę osoby uległej.
 • Uprawianie seksu w miejscu publicznym.
 • Bycie częścią trójkąta lub orgii.

A jak to wygląda w przypadku mężczyzn? Według ankiety ich najczęstsze fantazje seksualne to:

 • Seks oralny.
 • Uprawianie seksu z więcej niż jedną kobietą w tym samym czasie.
 • Uprawianie seksu z kimś, kto nie jest twoim partnerem.
 • Niespodziewany seks.
 • Patrzenie na dwie kobiety uprawiające seks.
 • Wyobrażenie że partnerka zgadza się, żeby przyjąć wytrysk na swoje ciało
 • Uprawianie seksu w romantycznym miejscu.
 • Masturbacja przez partnerkę.
 • Bycie częścią orgii z więcej niż trzema kobietami.

Jak widać, nie różnimy się tak bardzo między mężczyznami i kobietami, jeśli chodzi o seksualność, podniecenie i wyobraźnię. Mogliśmy zobaczyć, jakie są najczęstsze fantazje seksualne obu płci i jak niektóre z nich są powtarzane w każdej ankiecie.

„Seks jest polem pełnym możliwości i im więcej wolności odczuwamy w tej dziedzinie, tym większa będzie nasza wyobraźnia, jeśli chodzi o podniecenie i rozkosz (i dostarczenie rozkoszy partnerowi)”.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.