Motywacja do pracy - 4 filmy, które pomogą Ci ją znaleźć

Motywacja do pracy - 4 filmy, które pomogą Ci ją znaleźć

Ostatnia aktualizacja: 12 września, 2017

Motywacja do pracy? “Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”. Konfucjusz powiedział to jeszcze 2500 lat temu i ta fraza wydaje się być nadal bardzo aktualna.

Lubisz swoją pracę? Czy może jest Ci potrzebna dodatkowa motywacja? Mamy nadzieję, że te 4 filmy wymienione poniżej mogą Ci pomogą.

Nie warto zapominać, iż rozwój profesjonalny i osobisty zawsze idą w parze. Zazwyczaj spędzamy w pracy około 40 godzin tygodniowo.

Wiele osób znacznie przekracza tą liczbę. Więc logicznie będzie myśleć, że motywacja jest niezbędna dla utrzymania tego rytmu. Ale ta motywacja również nie jest łatwa do utrzymania przez tak długi czas.

Niezależnie od tego, jak bardzo starasz się oddzielić życie zawodowe od życia prywatnego, jeśli masz jakiś poważny problem w pracy, będzie on przenikał do wszystkich obszarów Twego życia.

Ale jeśli się znajdzie idealny dla Ciebie zawód i niezbędna motywacja, Twój rozwój przyniesie wiele korzyści w wielu sprawach. Posiadanie pracy, w której czujesz się komfortowo oraz uwalniasz wszystkie swoje talenty i umiejętności, będzie najlepszym rodzajem motywacji.

Motywacja do pracy przez filmy

Nie ma żadnych wątpliwości, że film to niesamowita sztuka. Oprócz rozrywki, niektóre filmy potrafią również naprawić nasze samopoczucie i uczynić szczęście. Te z dzisiejszej listy z pewnością należą do takich. I są również w niektórym stopniu powiązane z pracą.

Jerry Maguire (1996) – w reżyserii Camerona Crowe’a

Jerry Maguire, grany przez Toma Cruise’a, uważa, że ma wszystko. Jest dobrym agentem sportowym, który reprezentuje elitarnych sportowców, a jego życie jest idealne, dopóki jednego dnia wszystko się nie rozpadło i musi zacząć od samego początku.

Tom Cruise

Czasem nie ma nic bardziej zachęcającego niż zaczynać od początku. Możesz myśleć, że jesteś na szczycie i wszystko jest idealnie.

Ale kiedy rozpoczynasz od zera swój własny projekt, niezależnie od powodów, możesz zdobyć zupełnie nowe poziomy satysfakcji z każdego osiągniętego sukcesu, nieważne jak małe są.

Wszystko zależy od tego, jak dużo pracy włożysz w to, co z kolei zrobi ten zdobytek jeszcze bardziej chwalebnym i przyjemnym.

W pogoni za szczęściem (2006) – w reżyserii Gabriele Muccino

Wiara w coś oraz posiadanie marzenia to pierwszy krok w kierunku sukcesu. Takie zdanie miał Chris Gardner, autentyczna postać, grana w filmie przez Willa Smitha.

Nie jest łatwo cierpieć duże trudności razem z własnym małym dzieckiem, by coś w życiu osiągnąć, ale zdolność Gardnera do poświęcenia się, ogromna motywacja i ciężka praca w trudnych warunkach pomogły mu dojść do swego celu.

Sukces może być ekonomiczny, osobisty, emocjonalny, itd. Ważne jest to, że masz wyrażny obraz tego, czego pragniesz. W tym filmie widzisz człowieka z jasną wizją swej przyszłości, walczącego o każdą szanse, by zrobić to rzeczywistością.

Nic i nikt nie mogło go powstrzymać, mimo, iż były momenty, gdy najłatwiej byłoby po prostu rzucić ręcznik na ring.

“To, co zdobywa się ogromną pracą, jest najbardziej kochane.”

-Arystoteles-

The Social Network (2010) – w reżyserii Davida Finchera

Ten popularny film jest oparty na prawdziwej historii sukcesu Marka Zuckerberga, słynnego twórcy Facebooka. Pokazane są jego kroki od rozwoju serwisu społecznościowego w akademiku Uniwersytetu Harvarda do późniejszego pozwu sądowego o prawach autorskich.

To być może nie jest dobrym przykładem legalnego sposobu osiągnięcia sukcesu, ale jedno jest pewne: Mark Zuckerberg chciał podjąć wyzwanie i grał wszystkie akordy, dopóki nie trafił na odpowiedni. Jeśli chcesz zacząć coś nowego i potrzebna jest Ci motywacja, ten film z pewnością pomoże ją odnaleźć.

Kadr z filmu "The Social Network"

Erin Brockovich (2000) – w reżyserii Stevena Soderbergha

Staramy się skupiać na filmach opartych na prawdziwych wydarzeniach. To kino opowiada historię Erin Brockovich, samotnej, bezrobotnej kobiety z dziećmi. Na koniec nie tylko znalazła pracę, ale też uzyskała inną motywację do życia.

Erin Brockovich, grana przez Julię Roberts, jest prawnikiem, który znajduje powód, by skierować swoją pracę na pomaganie ludziom.

Angażując się w sytuacje sprawiedliwości społecznej, Brockovich wbrew wszelkim przeciwnościom walczy o to, co uważa za prawidłowe. I w ciągu tej drogi nie jeden raz się potyka oraz musi pokonać również wszystkie rozstawione pułapki.

“Szczęśliwy jest ten, kto cieszy się ze swojej pracy, nie będąc w niej niewolnikiem.”

-Benito Pérez Galdos-

Ważnym detalem opisywanych tutaj filmów jest to, że są oparte na rzeczywistych historiach o prawdziwych ludziach, takich jak Mark Zuckerberg, Chris Gardner i Erin Brockovich, którzy nadal robią to, co lubią i żadna motywacja do tego nie jest potrzebna.

Więc zastanów się, czy Twoja praca naprawdę Cię motywuje? Może właśnie jeden z tych filmów pomoże Ci znaleźć lub wyraźnie określić swoją ścieżkę zawodową. Pamięta, że jeśli wierzysz w siebie, dokładasz wszelkich starań i masz wyobraźnię, nic nie będzie w stanie Cię powstrzymać.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.